Ati tenyészete

A fórumtagok akváriumai

Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.12.31. 13:38

Sziasztok!

Az év utolsó napjára sikerült végre eljutnom odáig, hogy feltegyem a "birodalmam" leírását képekkel. Igaz, egyelőre csak egy részét teszem közzé, egyszerre sok lenne... :)
Az utolsó kb. 600l-es "rendszert" nagyságrendileg 1 éve csináltam. Ezt szeretném elsőként bemutatni.

Kép

Alulról felfelé haladva:
1. polc: 135l - meggyhasú növendékek, anci pár és ivadékok
2. polc: 135l - C. panda ivadékok, anci pár és ivadékok
3. polc: 3db. 37,5l - balról: Caridina cf. cantonensis 'tiger' - tigris garnélák, középen: 1 pár Microgeophagus ramirezi 'electric blue', jobb szél: CRS S grade
4. polc: 3db. 37,5l - balról: 1 pár Apistogramma cacatuoides, középen: 1 pár Apistogramma agassizi 'double fire red', jobb szél: Caridina cf. cantonensis 'tiger' - tigris garnélák
5. polc: 100l - CRS A-B-C grade

Pár kép ízelítőül:
TiBee anyuci:
Kép
Kép
TiBee apuci:
Kép

Electric blue rami:
Kép

Apistogramma agassizi 'double fire red' hím:
Kép

Apistogramma cacatuoides hím:
Kép

Több kép és leírás később!
Addig is: fényképeket meg lehet tekinteni még - http://indafoto.hu/Ati89

Boldog Új Évet!
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: Laci » 2010.12.31. 14:04

Gratulálok! Nagyon tetszik a "polcrendszer"! Ilyenből van otthon több is?
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.12.31. 14:24

Laci írta:Gratulálok! Nagyon tetszik a "polcrendszer"! Ilyenből van otthon több is?


Köszönöm. Lényegében igen, de nem csak salgó rendszer van.
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.12.31. 14:29

Hello,

Már nagyon régóta várom, hogy mikor mutatod meg a kincseidet ;) Örülök, hogy elkészült ez a topic és epekedve várjuk a folytatást :)

Kicsit több infót tudnál mondani a TiBee garnikról? Tudod esetleg, hogy annak a fekete nősténynek kik voltak a szülei? Értem ez alatt, hogy pl egy crs c hím és egy sima tigris nőstény. A kép készítése óta megszülettek a kis garnélák? Van már F2 es csapat? Ott kezdenek már igazán érdekessé válni a dolgok ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.12.31. 21:53

nagyon zsivány a felszerelésed :mrgreen:
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.01. 13:51

Szépek a garnéláid és a halaid. A polc meg nagyon tuti, így kéne nálam is megcsinálni a garnis szekciót.
feca101
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.08.25. 00:52
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: Ati » 2011.01.02. 10:20

szentgyo írta:Hello,

Már nagyon régóta várom, hogy mikor mutatod meg a kincseidet ;) Örülök, hogy elkészült ez a topic és epekedve várjuk a folytatást :)

Kicsit több infót tudnál mondani a TiBee garnikról? Tudod esetleg, hogy annak a fekete nősténynek kik voltak a szülei? Értem ez alatt, hogy pl egy crs c hím és egy sima tigris nőstény. A kép készítése óta megszülettek a kis garnélák? Van már F2 es csapat? Ott kezdenek már igazán érdekessé válni a dolgok ;)


Szia szentgyo,

pont így volt, ahogy írtad, sőt, a piros tigris is ugyanezektől a szülőktől származik. Tehát CRS hím és egy sima tigris nőstény. Egy "alomból" lettek anno ők: 2 db. fekete (az egyik nőstény, amelyikről 2 kép van) + 2 db. piros TiBee (csak az egyikükről tettem fel képet) és még 1db. garnéla, amit nem neveznék TiBee-nek (genetikailag valószínű az), mert "tiszta" tigrisnek sem mondható. Lövök majd róla is egy képet! Az 5 garnélából 4 hím (2 piros, ez a tigris-féle és az egyik fekete) és az az egy lett nőstény, amelyik mára petés. Még nem születtek meg a picik, de a napokban várható. Már egyszer bepetésedett kb 1 hónapja, de sajnos pár napra rá elvesztette a petéit. Bocsánat, hogy ilyen primitív elnevezést használtam "tigris-féle", de tudtommal ezeket a mischungokat általánosan TiBee néven illetjük, legfeljebb szín szerint különböztetjük meg őket. Így legalább mindenki számára érthető, hogy konyhanyelven írtam. :)

Dzsolo írta:nagyon zsivány a felszerelésed :mrgreen:


feca101 írta:Szépek a garnéláid és a halaid. A polc meg nagyon tuti, így kéne nálam is megcsinálni a garnis szekciót.


Köszönet.
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.02. 10:40

Köszi a választ, drukkolok és remélem beszámolsz a kicsikről is ;)

Általában a TiBee kifejezést használják minden olyan garnélára, ami ennek a két változat szerelemgyereke, tehát kvázi fenotípustól függetlenül, gondolom idén fognak majd kitalálni rájuk különböző nagyon jól csengő neveket :) Szóval azt az ötödiket is kereszteld el szerintem TiBee-nek, mert még a végén megsértődik, hogy őt kirekeszted ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: Ati » 2011.01.15. 09:45

Jelentem, megszülettek január 9-én (majd 1 hete) az első F2-es TiBee garnéláim. Nem sok garnélát látok egyszerre, de nem esek kétségbe. Amikor kb. csak 2-3 kicsit lát az ember, abból később amikor már nagyobbak, kiderül, hogy 10-15db van... Szóval a jó hír mellett ért egy elég rossz hír is, ugyanis a kicsik eleresztése után 2 nappal elhalálozott az F1-es TiBee anyuci. Számomra értelmetlenül és indokolatlanul.
Amint kicsit nagyobbak az apróságok és sikerül készíteni egy-két elviselhető képet, közzé teszem.
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Ati tenyészete

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.01.15. 15:21

Nagyon sajnálom, hogy elpusztult a mama, gyönyörű állat volt. Nagyon várjuk a képeket a kicsikről, bár gondolom azért még vagy 3-4 hét kell mire lehet látni, hogy milyen lesznek kb.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron