Moszat algatenyészete

A fórumtagok akváriumai

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.29. 22:45

Kép
A 40 literes akváriumom immáron 70 literes. Megjelent az ecsetalga, és megnyert minden csatát,pedig korábban még csak nem is találkoztam vele. Az aljzat katasztrofális elkoszolódását tettem felelőssé a dologért, és ha már szétszedtem az egészet, akkor kicsit nagyobb helyen raktam össze újra. Háttér még nincs, bocs a csövekért.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.29. 23:55

Hát igen, aki tud, az tud. Ezt akár az akvakertészre is belinkelheted, szerintem ott is kapsz pár elismerő kommenttet.
Nagyon otthonos, grat.
A fára ültetett pogostemon különlegesen dizájnos.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.03.30. 06:53

Moszat írta:Kép
A 40 literes akváriumom immáron 70 literes. Megjelent az ecsetalga, és megnyert minden csatát,pedig korábban még csak nem is találkoztam vele. Az aljzat katasztrofális elkoszolódását tettem felelőssé a dologért, és ha már szétszedtem az egészet, akkor kicsit nagyobb helyen raktam össze újra. Háttér még nincs, bocs a csövekért.

Nagyon jól néz ki!Mi jön még? :D Egyre szebb akváriumok kerülnek ki a kezeid közül grat hozzá!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: fudo » 2011.03.30. 08:20

Nagyon mutatós! Gratula hozzá!
Avatar
fudo
Mosura
 
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2010.12.28. 11:38

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.30. 09:30

Örülök, hogy elnyerte a tetszéseteket :) Magamnak még nem tudok gratulálni, mert nagyon sok minden hibádzik. Nem is mutogatok részletes képeket, mert akkor látszik. A növények elég algásak maradtak, nem tudtam megszabadulni az ecsetalgától. A Microsorum levelei tele vannak vele(meg fekete pöttyel is), de a Pogostemon és a mohák környékén is akad.A fonálalgát sem kell nagyon keresni. Folyamatban van egy külső szűrő beszerzése, aztán valami CO2-t is kéne barkácsolni(csak nagyon szőke vagyok hozzá). Egyelőre szénsavas ásványvizet öntözgetek bele, láthatóan fokozódott bubizás az eredménye, valamit biztosan ér ez a módszer is. Érdekes módon az ásványvíz még lágyabb is pár fokkal, mint a csapvizem.
Meg kéne oldani a hátteret is, valami matt, de tükröződő felületet szeretnék. Olyasmit, mint az alufólia matt oldala, csak az nem elég nagy meg nem tudom szépen gyűrődésmentesen felrakni. A két íves fa mögött sem dolgoztam még ki a látványt. Egyelőre gömbalgákat szórtam oda, de nem az igazi. A manado színét utálom, de anyagi okokból nem cseréltem le. Jó lenne valami alacsony gyöp az előtérbe, de a jelenlegi technikámmal nem látom kivitelezhetőnek.

A halak nagyon élvezik a teret, sokat bátorodtak a törperazbórák, eddig alig láttam őket az előtérben úszni, most meg hirtelen előkerültek. Eddig keresni kellett a halakat, most megy nyüzsög tőlük az akvárium.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.30. 10:14

Szerintem is szépen sikerült a berendezés!
Tegyél be még több garnélát és algázót, segítenek valamennyit az algákkal szemben.
A CO2 adagolást szerintem sürgősen oldd meg nagyobb mennyiségben.
Az ásványvíz tele van olyan anyagokkal, ami segíti az algásodást...na meg tartósítószer is van benne!
Nekem sima élesztős rendszerem nyomja a co2-t a 40-es akváriumba, sokkal többet, mint az ásványvizes módszer, de még így is kevés.
A nagyon algás, öreg leveleket vágd le, legalább fiatalodik a növény. Ha elég CO2-t adagolsz, rendesen tápozol és megfelelő az áramlás, akkor talán az új hajtásokon nem telepszik meg az alga.
A lassan növő növényeknél viszont ez low-tech szinten kikerülhetetlen.
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.30. 10:25

Thaiteek írta:Az ásványvíz tele van olyan anyagokkal, ami segíti az algásodást...na meg tartósítószer is van benne!

Tudsz konkrétumokat is mondani/valamilyen forrást linkelni a témában? Mert a palackon feltüntetve csak olyan vegyületek vannak, amik alapból is részei a vízkeménységnek, plussz a szénsav. Ez a víz is ugyanúgy dunai kútból jön, mint a csapvizem, csak palackban és nem csövön. Azon kívül, hogy a kemény vizet sok növény kevésbé szereti, mint a lágyat, hogyan okoz algásodást? A tartósítószer meg mit jelent? Egyáltalán minek a vizet tartósítani :)
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.30. 10:45

Arra gondolok, hogy bizonyos ásványi anyagokkal feldúsítják.
A palackozott ásványvizek nagy része csak sima csapvíz, amibe belepakolnak még pár dolgot. Ezek 90%-a 100 Ft/üveg ár alatt van.
Persze bizonygatják, hogy ez nem így van.....
Egyes fémsók, fluorid, kénvegyületek, litium.....ami általában vagy nincs, vagy sokkal kisebb mennyiségben/összetételben vannak jelen a csapvízben.
Szerinted a palackban mitől áll el egy évig a víz?
Próbáld meg ezt a csapvízzel egy éven át. :-)
Ha már ásványvízről van szó, akkor inkább RO vizet a szódásszifonba és utána mehet az aksiba az az "ásványvíz".
A drágább ásványvizeket meg nem éri meg használni milyen célra...még hazavinni sem. ;)
Egy évi olcsó ásványvíz árából egy szuper RO berendezést lehet venni...de ezt mindeni maga dönti el.

Nem vitaindítónak szántam a megjegyzésemet, csak arra akartam utalni, ha tovább telítjük az amúgy is terhelt akváriumvizet, akkor biztos, hogy robbanni fog vmelyik alga.
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.03.30. 11:35

Már olyan sok mindent hallottam a vizekről, hogy elég szkeptikus vagyok mindennel szemben, ami nem egy laborteszt eredménye. Elvileg van olyan ismerős-ismerőse, aki ilyen laborban dolgozik, megkérdeztetem a dologról. Én laikusként abban a hitben vagyok, hogy az ásványvizek nagy része sima palackozott kútvíz, az ásvány a nevében meg csak azért van, hogy vigyék. A szagértők azt mondják, hogy a pesti csapvíz az ilyen értékeit tekintve nem marad el az ásványvizektől. Amihez hozzáadnak cuccokat, az már hivatalosan nem nevezhető természetes ásványvíznek, hanem asztali víz vagy mi a fene, ilyen pl. a bonaqua. A sima óccsó ásványvizekbe elvileg nem rakhatnak semmit. A gyakorlat mondjuk nem azonos az elmélettel.
Ha azt mondod, hogy sok év tapasztalata alapján az ásványvíz algásodást okoz, akkor elhiszem neked. Amúgy is csak kényszerből használom ezt a megoldást és remélhetőleg nem sokáig. De nem értem, miért okoznának algásodást olyan vegyületek, amik a csapvízben általánosan jelen vannak, ráadásul országon belül hatalmas eltérések vannak a mennyiségek és az arányok között. Ilyen elven az egyik csapvíz is algásodást okoz, a másik meg nem. Na meg ezeket a vegyületeket hozzá is adom a vízhez a mikroelemes növénytápommal. Konkrétan lítium és fluor is van benne, szulfátokat meg sokan használnak kálium és foszforpótlásra. Még sosem olvastam olyat, hogy mikroelemek esetleges túladagolása algarobbanást okozna. Ha tudsz valami kimerítő írást a témában, az nagyon érdekelne.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Thaiteek » 2011.03.30. 11:46

Nem akarom szétoffolni a témát.
Mindenki olyan anyagokat használ, ami neki jólesik.
Az enyém csak egy vélemény a sok közül.
Fejtsd vissza konkretizálható okokra az alga szaporodását az akváriumodban és talán kiderül mitől durrantak be.
Hagyd el az ásványvizet és adagolj Easy Carbot, vagy barkácsolj egy DIY CO2 rendszert. 2-3 héten belül látható változásnak kell történnie, ha tényleg a palackos víz okozza a problémát.
Ha nem az a gond, akkor más.
Csinálj gyakoribb vízcseréket, etess kevesebbet......babrálj a világítással.....sok tényezőt kell figyelembe venni.
A fórumnak az a lényege, hogy segítsünk egymásnak és nem az, hogy valaki véleményéből vitát kovácsoljunk. ;)
Avatar
Thaiteek
Red cherry
 
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2011.03.03. 14:36

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég