Moszat algatenyészete

A fórumtagok akváriumai

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.05.12. 14:35

Nagyon szép kis "algatenyészet",ilyet én is tartanék!Szép a Cryptocoryne crispatula,a widelowot nem vitte el senki?Csodálkozom mert gyönyörű növény!A külső szűrő tényleg jobb meg kevesebb helyet is foglal,én még küzdök a megfelelő áramlás beállításával!
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.05.14. 19:40

Szépen fejlődnek a növények, különösen a riccia gyep tetszik. Gratu! ;) (személy szerint a pogo-val nem vagyok kibékülve, de ez egyéni szoc. problem! :D )
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.06.22. 18:53

Tök jó kis aki, csak most néztem, gratula.
Az alga témában én javaslom, hogy ha már a szűrésed megfelelő, a carbot duplázd meg. Nálam nettó 20literbe napi 1ml-t adagolok és az alga visszaszorulóban van, a garnik (RC-k)/otók' / endlerek pedig jól tolerálják. ;) De ez csak az én véleményem. Az ásványvíznél stabilabb, szabályozhatóbb anyag, én pl. egy injekcióstűvel adagolom, így pontos.
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.23. 10:00

Hahó!Hogy áll az algatenyészet?Egy kis helyzetjelentést kaphatnánk?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.10.31. 20:25

Kép
Helyzetjelentés: regenerálódás a katasztrófa után. Nyáron el kellett költöztetnem az összes akváriumomat a rokonsághoz illetve a haverokhoz, némi lakásfelújítás okán. Aztán később egyéb problémák miatt nem tudtam őket visszahozni, és egész nyáron apámnál dekkoltak az aksik. A katasztrófa oka ott van, hogy apám szerint az akváriumvilágítás fölösleges, mert nappal úgyis világos van, sötétben meg alszanak a halak. Ezért gyakorlatilag minden egyes alkalommal lekapcsolta, akárhányszor én felkapcsoltam és nem álltam őrt. Ha meg a valamelyik szűrő csobogni kezdett, akkor kihúzta, ahelyett hogy nekem szólt volna vagy ő maga megigazította volna. A végeredmény, hogy a mohagyűjteményemből kipusztult pár érdekesebb faj, a maradék növényem meg totál dögrováson van. A garnéláim és a halaim nagy része elpusztult, maradt 1 db. Amanda lazacom, egy marék red cherrym és egy hatalmas sakura nőstényem. A képen az újra berendezés utáni 1 hetes állapot látható. Az akváriumot eddig lakja egy marék vörös barna csiga, 2 RC amik a szűrőtartályból kerültek elő, és 3 frissen vásárolt Oto. A kis akváriumot menthetetlennek ítéltem, jelenleg ott dekkolnak az apokalipszis maradék túlélői és várják az átszállítást.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.10.31. 21:11

De a Widelow szépen zöldell, a pogok is hajtanak....És nemsokára lesz benne pár szép CRS is ;)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Laci » 2011.10.31. 21:22

Részvétem...

Az jó, hogy az embernek vannak rokonai... Hmmm...
Avatar
Laci
CRS S
 
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2010.08.22. 20:44
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.10.31. 21:58

Sajnálom ami történt!De látom azért hozod a formádat,és egy gyönyörű akit raktál össze megint! ;) Remélem a lakók is sokan lesznek! :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Moszat algatenyészete

HozzászólásSzerző: Moszat » 2011.10.31. 22:20

Amit kifelejtettem, hogy az átrendezés apropóján lecseréltem a talajt. Már nagyon utáltam a manado répaszínét, a riccia gyepem meg úgyis megboldogult. Vettem helyette Oliver Knott talajt, szép csokibarna és tök jó ára volt. Csak éppen elfelejtettem utánaolvasni, mit is jelent a zacsin a csökkenti a keménységet felirat. Nos, egy nap alatt lennullázta a KH-t 9ről, a GH 5 maradt, eredetileg 15 NK-s értékről. És a termék honlapja szerint ezt a hatást igen sokáig képes produkálni. A tiszta ozmovizet meg felkeményíti, szóval nem csak egyszerűen lágyít, hanem egy elég ütős puffer. Én meg rákényszerültem a lágyvizezésre. A meglepő az, hogy a véletlenül bekerült garnélák túlélték. Amikor hazahoztam az akvárium cuccait, nem akartam egy állatot se hozni az új talaj miatt. Mégis előkerült pár garnéla a szűrőtartályból meg néhány csiga a gazokról. Ezek simán túlélték ezt a nem kicsit meredek keménységcsökkenést. A garnélákról azt hittem először, megdöglöttek, aztán ma szét kellett szednem megint a szűrőt, és előkerültek ugyanonnan.

A bal sarokban a figyelmes szemlélő kiszúrhat egy Microsorum "philippine" növényt is, ennek szerencsére nem ártott meg a nyári tortúra. Az Anubiasaimról meg a lágyabb víz egy hét alatt leoldotta az évek alatt felgyűlt vízkövet. A Marsilea meg végre nőni kezdett, talán egyszer még gyöp is lesz belőle. Azért maradtak pozitív dolgok is az akváriumomban.
Avatar
Moszat
Panda
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.11.16. 14:04
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron