Induló CRS tank

A fórumtagok akváriumai

Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.14. 20:12

Üdv mindenkinek. Az akvakertészről többen ismerhetnek ,itt még viszonylag új vagyok ,de már napi szinten látogatom a fórumot.
Sokat olvasgatva rászántam magam ,hogy a red cherryket nélkülözve csinálok egy lágy vizes akit is a növényes mellett. AZ RC-k maradnak az 54l-es növényesben Kép
a mostani medencét viszont kimondottan caridina fajoknak rendeztem be, amihez be is szereztem egy RO készüléket.
AZ akvárium 35*25*25 cm a hátulja teljes mattenes , viszont a matten mögül egy eheim2213 végzi az igazi bioszűrést.
Talajnak hosszabb nézelődés után az ADA ASII mellett döntöttem, mivel fontos volt a sötét szín.
Növényeknek microsorumot, jávai és karácsony mohát, egy gömbmohát és pár tő tenellust raktam be.
Dekornak vasfa és pár apró bazalt kő van bent. Szerintem sikerült egy eléggé ottthonos kis lakot összehozni.
Kép
Egy hete járatom már, lassan a lakók beszerzésén kell majd gondolkodnom.
Köszi ,hogy megmutathattam az akit és további sok sikert mindenkinek a garnélák világában :).
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: habee » 2010.11.14. 20:34

Szia!
Nagyon tetszik az 54l-es akváriumod is meg az induló garnélás is,kíváncsi vagyok
a moha hátteredre én is éppen mostanság próbálkozom vele,igaz én hálóval
csináltam de ez a szivacsos dolog is jó ötlet szerintem...
Gratulálok és sok sikert a továbbiakban is ;)
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: ata7 » 2010.11.14. 21:01

Nagyon szép a növényesed,gratulálok. A garnélás akváriumodba nem lesz sok a növényzet?? Ezt csak azért kérdezem mert a moha állandóan nőni fog mindenhol,szép lesz de nem fogod látni a garnélákat a növényzettől.Nekem is van egy hasonló növényesem és bizony a garnélák állandóan a növényzetben matatnak,alig látok pár darab garnit,és amikor picit szétkapom,ritkítom a növényeket akkor derül ki,hogy bizony van abban vagy 100-150 garni :) Bocs ha nem értesz vele egyet,de erre Én is csak most jöttem rá,amikor nézegetném a garnélákat,hogy azok bizony legelnek valahol.Ezért lesz is átalakítás,mert jó tudni,hogyan áll az állomány.Persze ez RC-nél nem annyira lényeges,mert állandóan szaporodnak,de ha valami különlegesebb garnikat fogsz tartani akkor fontos,hogy mindenről tudj ami történik .
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.14. 21:12

Idő közben meglátom majd, a jávai csomó elég mobil, azt lehet ki fogom venni. Próbáltam sok búvóhellyel megdobni a közeget ,talán így stresszmentesebb lakhelyet tudok nekik biztosítani.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.14. 21:52

Az 54 literes csodádat már nem szeretném többet megdicsérni, mert már én unnám. :D
A garnéláshoz pár szót:
A matten szűrésnél a szivacson megtelepedő baktérium telepek, lehet, hogy nagyobb biológiai szűrést fognak eredményezni, mint a külsőszűrőd. Ez nem a pusztán a nagyobb szivacs felületnek lesz köszönhető, hanem a szivacs teljes felületén ideális sebességgel átáramló víznek. Minden esetre, a bio-szűrés terén biztos nem lesznek gondjaid.
A másik észrevételem a szivacson csüngő mohacsomók. Ezeket tudatosan tetted rá, vagy csak feltapadtak? Mert bár igazán jól mutathatna a mohás fal, de szivacs időszakos kimosását igencsak nehezítheti az egybefüggő faliszőnyeg. A hatékonyságáról már nem is beszélve.
Ata7 észrevétele igen csak megfontolandó. Nekem is az a bajom, hogy a növényes nanoból szinte lehetetlen kivenni kiszemelt garnélákat, de legfőbbként a szelektálást teszi lehetetlenné. Én úgy képzelem el garnélázást, ha minél több növényt szeretnék melléjük tenni, hogy minden zöldség mobilizálható legyen, csak, hogy a te szavaddal éljek. Szinte csak fára, kövekre ültetett növényekkel készíteném el a layoutot, hogy ha arról van szó, teljesen láthatóvá, kezelhetővé váljon az aljzat. Sok sikert a garnélázáshoz! :ugeek:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.14. 22:10

Köszi Levi. Megfontolom a tanácsaid és észrevételeid. A mattenen szándékosan vannak a mohák ,megvárom ,mi lesz belőle. A növények pedig mind vmi tereptárgyra vannak kötözve ,tehát mozgathatóak. Kivételt képez a tenellus, de azt hiszem azt viszont ki fogom venni onnan.
Még egy megjegyzés a mattennel kapcsoltban: azt azért olyan sűrűn nem szokás kivenni és kimosni és a moha is igen jó szűrőközeg :).
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.14. 23:24

Nemy írta:Még egy megjegyzés a mattennel kapcsoltban: azt azért olyan sűrűn nem szokás kivenni és kimosni és a moha is igen jó szűrőközeg :).


Természetesen ezt és is tudom. ;)
De pont azért írtam, mert mire szép mohafallá alakulna, ami azért több hónap, sőt szerintem akár 6 is, mert a nyírások után lesz igazán szép, pont aktuálissá válhat a szivacs tisztítás. Arról nem is beszélve, hogy a növények nagyobb jelenléte is hamarabb eltömíti majd a pólusokat. jobb, ha az ember látja a szivacs pillanatnyi állapotát. ;) De ha kipróbálod én azért kíváncsi leszek az eredményre! :ugeek:
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.11.15. 13:03

Igazából csak a középső, látványosabb részre szeretnék mohát, nem pedig összefüggő mohafalat. A mattenek általában le vannak engedve az aksi aljáig és utólag vannak feltöltve aljzattal. Így mindenképpen kicsit komplikált lenne a szivacs kiszedése tisztításra, mert az aljzat akkor beomlana a szivacs mögé. Pont az a lényege a nagy szűrőfelület mellett ,hogy nagyon ritkán kelljen takarítani. Ellenben a moha fejlődősére én is kíváncsi vagyok,az új hajtások már elindultak ;) .
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.11.16. 10:15

Minden elismerésem, mind a két akvárium tetszik. Kíváncsi vagyok nagyon erre a mohafalas dologra, hogy mi lesz a tisztítással stb. Ha bejön akkor a tervezett akváriumnál lehet h én is beválalom. :)
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Induló CRS tank

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.11.16. 19:37

Gratulálok én is a medencékhez!
Fantasztikus a növényesed!
De egyetértenék Levinen-nel.
A matten szűrőd előbb utóbb mosásra szorul, és az necces lesz. Nem azért mert nem bírod majd el a szivacsot, hanem mert megszakad a szíved tönkre tenni a gyönyörű mohafalat.
Megoldás lehet, ha vágsz két darab akkora műanyag rabic háló darabot, mint a szivacsod, és a kettő közé teszel apró moha csomókat, jobban mondva inkább szálakat. Összefogod, és odarögzíted a szivacsfalhoz. A vízáramlást nem fogja lerontani, de eléred, hogy egy szép mohafal lesz a medencében (ami a rabic hálón telepedett meg) amit mosáskor egyszerűen leveszel a szivacsról.
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég