Red Cherry-s aksink

A fórumtagok akváriumai

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: imi » 2010.11.11. 12:28

Nekem a 25 litereseket egy éjszaka alatt rendbe rakta 2-3 db Otocinclus affinis.
Mielőtt bekerültek, a növények levele már szinte fekete volt az algától, reggelre olyan lett mintha friss hajtás lett volna, szóval ne dobd ki a növényeket, egy próbát megérnek.
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.11. 12:52

Én nem dobom, nincs alga meg kiderült jó a mostani szűrőm, úgyhogy már csak a garnik kellenek majd.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.11. 14:46

imi írta:Nekem a 25 litereseket egy éjszaka alatt rendbe rakta 2-3 db Otocinclus affinis.
Mielőtt bekerültek, a növények levele már szinte fekete volt az algától, reggelre olyan lett mintha friss hajtás lett volna, szóval ne dobd ki a növényeket, egy próbát megérnek.

Az Ottó megeszi a zöld fonálalgát?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.11. 14:49

Sziámi algaevő halak nagyon szeretik!
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.11. 15:19

frigos írta:Sziámi algaevő halak nagyon szeretik!

Olyanom van, de úgy látszik más az ízlése. Megyek, szerzek 2 kis ottót.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: frigos » 2010.11.11. 15:31

Én az Ottókkal vagyok így :D, de egy próbát megér.
Avatar
frigos
CRS S
 
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2010.09.29. 14:51
Tartózkodási hely: Győr, Püspökladány,

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.11.11. 17:10

Frettner írta:
frigos írta:Sziámi algaevő halak nagyon szeretik!

Olyanom van, de úgy látszik más az ízlése. Megyek, szerzek 2 kis ottót.


Az Otocinclus affinis egyáltalán nem fogyaszt fonalalgát. Bár algaevő halak kategóriájába tartozik, de számottevő pusztítást nem tesz egyik algafajban sem. Az algásodást állatokkal nem lehet kordában tartani!
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: imi » 2010.11.11. 20:01

Nem fonalalga volt az biztos. a növények levelén rakódott le leginkább valamilyen elég sűrű, sötétbarna alga.
És mondom, reggelre a növények levele teljesen tiszta lett, a szivacsszűrő műanyag elemeivel együtt.

Előtte vízcserénél csak szivaccsal tudtam lehúzni a levelekről.
imi
Hinomaru
 
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2010.08.31. 10:19

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Fatti » 2010.11.16. 20:24

Melinda írta:
taksoft írta:A pick-up 2008-as nagyon jó lesz. Nekem a csak méretében kisebb 2006-os tökéletesen megoldotta a túlnépesedési problémát. A kicsiket kivétel nélkül, a nagyokat pedig időnként elnyelte. Élve senki sem jött ki belőle. De azt hiszem, hogy ezt már leírtam neked. Vagy rosszul emlékszem?

Pontosan az ilyen hozzászólások miatt nem tudom mit vegyek, most ez is... nyilván ha motorst vesz az ember oda kell gumiznia valamit a beszívóra, egy csomag vattát vagy valami finom anyagot...

De az ilyen hozzászólásokból csaka lényeg nem derül ki, hogy most ezt arra írja az illető hogy nagyon jó télleg, vagy fordított értelemben írja , mivel utána meg arra céloz hogy roszz...


Szia Melinda!
Végig olvastam a hozzászólásaidat, ezek stílusából arra következtettem, hogy jóval fiatalabb vagy nálam, ezért engedd meg, hogy tegező hangnemben válaszoljak.
A levegős szivacsszűrőd untig elég egy ekkora medencébe.
Mondjuk én sem a vízfelszín alatt 1 centivel tartanám, mert ez nagyon lerontja a szűrő és a Te esélyeidet is. ;) Ha veszel ebbe egy motoros szűrőt (akár a legkisebbet is), a garnéláid azt fogják hinni, hogy egy betonkeverőben ülnek!Jól látod, hogy ráadásul sokukat le is fogja darálni.
Hát mozdulatlan sarkok nem lesznek az igaz! Csak a kérdés az, hogy élőlényt is akarsz-e beletenni.
Ezt a fajta szivacsszűrőt meg lehet tuningolni egy picit úgy, hogy veszel egy akkora csődarabot ami belepasszol(pl. 23-as villanyszerelési cső)és levágod akkorára, hogy a vízszint alatt kb.2-3 centivel végződjék. Ugyanis minél hosszabb csövön halad át a levegő, annál nagyobb szívóhatást fejt ki.
Kevesen tudják, de én lemértem, hogy egy ilyen kis maszat szűrőn kb. 250-300 liter víz megy át óránként. Azért az valami nem?
Szóval elég a mérete a jelenlegi szűrődnek, legfeljebb gyakrabban pucolod. De ha nincs túlterhelve a víz (márpedig ugye nem lesz) akkor szinte hónapokban beszélhetünk.
Azt javaslom hallgass Te csak a régi öreg "halasokra". Hidd el a Frettner meg a többi öreg motoros tud valamit, és főként jót akar!
Engedjél ki szépen a gőzből, és járasd legalább 2 hétig a medencédet. A baciknak idő kell, hogy belakják a szivacsodat.
Ezután keress valahol szép, egészséges garnélákat, és hadd szóljon! Ja, és én tennék bele néhány szép falevelet is. A tölgy tartós és szép, és lassabban fogy, a gyümölcsfa levelet (barack, körte) pedig imádják.
Szép estét Neked!
Üdv:
Norbi
Avatar
Fatti
Red cherry
 
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2010.09.09. 16:58
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.17. 16:22

Már rég megoldódott a probléma, és maradt ez a szivacsszűrő, csak lejjebb lett tolva a víz felszíne alá 15 centivel....
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron