Red Cherry-s aksink

A fórumtagok akváriumai

Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 17:46

35Literes és tegnap este indult.
talaj: Gex shrimp & plants
tető világítás: 9W

Eggyenlőre még csak jávai moha van benne, de fogunk venni valami rendes gyökeres növényt oda bal felülre
Kép
Kép
Kép
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 17:54

[quote="Melinda"]35Literes és tegnap este indult.
talaj: Gex shrimp & plants
tető világítás: 9W

Eggyenlőre még csak jávai moha van benne, de fogunk venni valami rendes gyökeres növényt oda bal felülre
quote]
Meg előre is. Esetleg oldalra? :roll:
Miért nem bubizik a szűrő?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 18:00

nem akarok előre, meg szeretném látni is őket :D

A szűrő azóta megy és a képen is megy, ha megnézed a mozgó buborékok elvannak mosódva és csak egy ködfelhőt látsz ott.
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.09. 19:54

Ezen a talajon valószínűleg tényleg jól fognak mutatni a piros garnélák. Kitartást a bejáratáshoz! Hosszú pár hét lesz :)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 20:14

A talaj jó, a fa is. Valmi kő lesz bene - ahogy mondtad. Pár növény, és szép lesz.
De lehet, hogy egy kicsit nagyobb szűrőt tettem volna bele. Mondjuk egy Boyu SF-02. Sokkal nagyobb a szűrőfelülete.
Ez 30 literhez nagyon kevés. Nekem a 15 literesekben van ilyen. Max 20 literig tenném.
A fő problémád az lesz, hogy ekkora akváriumban már kell valami "flow" azaz áramlás, különben lesznek pangó területek, és mindenféle algásodás...... Vegyél egy legkisebb motoros belsőszűrőt, pl Hailea BT 200, esőztetővel. Vagy még kisebbet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.09. 20:32

Frettner gondolatát egy picit továbbvive, ha a költséghatékonyságot is messzemenőkig figyelembe vesszük, akkor a légvezeték ketté választható egy pár forintos alkatrésszel és a másik oldalra is be tudsz tenni egy ugyanilyen szivacsos mókát. Az akárhogy is nézzük 2x akkora felület és nagyobb áramlás.
Jah és én közelebb tenném a szűrőt a talajhoz...
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 20:38

Mindenben egyetértek az előttem szólóval.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 21:09

Mielött ezt megvettem, mindeki aztmondta elég lesz, nem véletlen zaklattam a szűrővel anny embert... erre most mégse jó?
Egy 110L/H légpumpa hajtja, aminek a 2 fokozatából a kisebbik megy most. (Azt mondtátok ez elég, még szentgyo is 120 ast javasolt ! )

Nekem erre nincs pénzem hogy minden nap másikat vegyek azért kérdezősködtem ennyit

Szerintem eggyenlőre hagyom így a szűrést, aztán ha megjelenne alga, átkapcsolom a full-2 es fokozatra és azzal is teszek egy próbát.
De remélem elég lesz ez is, mert elég mérges lennék :!: ha kiderülne mégse jó, hiszen télleg több embernek is rágtam ez ügybe a fülét, hogy segítsen meg javasoljon, és mindenki ezt javasolta... aki akkor nem szólt ez ügybe az most már hallgasson :D

(kő nem lesz benne, csak majd garnéla ásványi kő)
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.09. 22:30

Épp az imént olvastam a szűrős kérdezősködésed. Eddig valahogy kimaradt. Tényleg sokan ajánlották a szivacs+légpumpa kombinációt. A szivacs mérete azért nem mind1, a légpumpád biztos meg tud hajtani nagyobbat illetve többet is. Tudom, h volt aki azt írta, h túlbonyolítod a témát. :) Szerintem nem tetted! Kidobnod a cuccot pedig tuti nem kell. Vedd úgy, h arra kaptál tippeket, h hogyan tudod tovább fejleszteni a szűrésed ha esetleg mégis szükséged lenne rá. (Pl. mikor már többszáz tagú lesz a szaporulat :D)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 22:48

Ne mérgelődj, mert nincs igazad.
Amekkora állat vagyok (188 cm, 100 kg :lol: ), végignéztem mind a kilencvenvalahány hozzászólásodat, és végig 25 literes akváriumról volt szó, ez pedig 35 literes.
Amúgy meg mattenfiltert, vagy sarokszűrőt akartál, nem? Ez a pumpa bőven elviszi, azzal nincs is gond. DE!!!
Szivacsszűrő és szivacsszűrő között van különbség. Nincs ezzel a szűrővel semmi baj, csak kevés lesz. És ha nincs pénzed még egy párszáz forintos szűrőre, akkor ne is álmodozz "szép" akváriumról, meg "komolyabb" garnélákról.
Amúgy Arsa gondolata is tökéletesen jó, 360 Ft-t csak összespórolsz valahogy :lol:

És természetesen MI nem haragszunk RÁD, hiszen mi is voltunk lelkes amatőr kezdők, talán kicsit kevesebbet aggódtunk a laminált-parketta miatt ;) és néha kevésbé értetlenkedtünk...
De kedves vagy, és jópofa ötleteid is vannak, látszik, hogy szeretnél oszlopos tagja lenni kis közösségünknek.
Szóval SZERETÜNK. :roll:
De ha kérhetnék egy kicsit több tiszteletet, - na nem magamnak, engem még baltával is nehéz megsérteni - hanem úgy általában, mert itt mindenki a javadat és a garnéláid javát akarja.
És nagyon fogsz hiányozni, ha kimoderálnak.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron