Red Cherry-s aksink

A fórumtagok akváriumai

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 22:57

Melinda írta:
(kő nem lesz benne, csak majd garnéla ásványi kő)


Na, ez az! Megint nem figyeltél. A kemény vízben tartott garnéláknak nincs szüksége plusz kalciumbevitelre, elég ami a vízben van. Úgyhogy erre a "garnéla ásványi kő"-re nem kell többezer forintot kidobnod feleslegesen. Amúgy amire gondolsz, az Shirakura Mineral Stone, és 3.690 Ft, abból már egészen komoly szűrőt lehetne kapni 8-)
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 23:05

Most már mindenképpen megvárom milessz ezzel, aztán ha mégis megjelenik az alga akkor megveszem ezt a Hailea BT 200-as szűrőt ha ez télleg jó...
Persze elötte küldök nektek értesítő levelet :D és a kereskedésben is megkérdezem hogy mit ajánlanak...

Gondolom ha netán elkezd algásodni az aksi méég nincs veszve minden és el lehet tüntetni az algát?

(Ne aggódj össze tudom spórolni, csak ha ezt tudom már most azt vettem volna, nem tudok akármikor elmenni az üzletbe, ésa szállítási költség is drága, mert ezeket már fuhárral hoznák ki.

Jó akkor nem veszek olyan követ...)

Egyébként nekem tetszik a red cherry és nem is akarok macerásabb fajt
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 23:18

Melinda írta:
Gondolom ha netán elkezd algásodni az aksi méég nincs veszve minden és el lehet tüntetni az algát?

Én éppen most építek újra egy 20 literes növénes nanót, dobom ki a növényeket, ADA talajt, szűrőanyagot, red moor gyökeret..., mert nem tudom leküzdeni a zöld fonálalgát :evil:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 23:24

Frettner írta:
Melinda írta:
Gondolom ha netán elkezd algásodni az aksi méég nincs veszve minden és el lehet tüntetni az algát?

Én éppen most építek újra egy 20 literes növénes nanót, dobom ki a növényeket, ADA talajt, szűrőanyagot, red moor gyökeret..., mert nem tudom leküzdeni a zöld fonálalgát :evil:

Pff... Marhajó akkor lehet nem várom meg...
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.09. 23:26

Részvétem Frettner!

Melinda akváriuma nem növényesnek készül, más tápozás (már ha lesz egyáltalán) illetve nagyon más világítás, no CO. Szerintem egyszerűbb lesz kordában tartani az algát mint egy kihegyezett növényes nanoban.
No és persze mi UTÓLAG mindíg tudunk majd okos dolgokat tancsolni neki... :lol:
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.09. 23:44

Arsa írta:Részvétem Frettner!

Melinda akváriuma nem növényesnek készül, más tápozás (már ha lesz egyáltalán) illetve nagyon más világítás, no CO. Szerintem egyszerűbb lesz kordában tartani az algát mint egy kihegyezett növényes nanoban.
No és persze mi UTÓLAG mindíg tudunk majd okos dolgokat tancsolni neki... :lol:

Lehet. Mindenesetre a zöld fonálalga a legundorítóbb dolog. Belegabajodnak a garnélák, de csak a felnőttek. A kicsik bújocskáznak benne.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.09. 23:47

Csak most megint kitudja mit válasszak, mert lehet az üzletbe is mást mondanak, meg ti is...
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.11.10. 00:00

Az üzletben eladók vannak. El akarnak adni neked valamit.
És lehet, hogy tegnap még egy ruhaboltban dolgoztak.
Itt meg olyanok vannak akik több akváriumban naponta használják ezeket a technikákat, és szembesülnek a gondokkal.
És nem akarnak neked eladni semmit.
Rád bízom, kire halgatsz.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: warrior71 » 2010.11.10. 10:07

Na egy újabb misztikum! A garnélás akváriumokban ha beindul az alga :) na akkor mi lesz? Legalább lesz a garnéláknak egy kis csemege! Hát igen 25liter vagy 35liter nem mindegy! De a légpumpás szivacsszűrő tökéletessen megfelel egy ekkora akvárium szűrésére. Persze azért ennél a picurka szivacsnál én is nagyobbat tennék bele. Ahhoz pedig,hogy teljessen algamentes akváriumot csinálj még jópár 10000ft-ot be kéne fektetni :) . De erről szintén az akvakertész társadalom oszlopos tagjai tudnának többet mondani. Én annyit mondok ha garnélás akvárium akkor természetes,hogy algás! ;)
Avatar
warrior71
Hinomaru
 
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.08.15. 14:41
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Red Cherry-s aksink

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.11.10. 10:33

De nem mindegy mennyire...
Most akkor milyen motoros szűrőt vegyek ebbe a 35 literesbe?

Ez lég jó áron van: Hailea BT 200 ehhez akkor mit szóltok?
Vagy ha ez nem jó akkor mi mást???
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég