ata7 akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.11. 16:25

dobti írta:Nagyon szuperek lettek az akváriumok. Nagyon tetszenek a növényes garnélás aksik. ;) Csak így tovább, remélem a tigris projekt is összejön.


Köszi,és bizakodok Én is,bár ezekkel a tigrisekkel csak a baj van,a Ph,lassan jön a meleg,érzékenyek a vízhőmérsékletre is,nahh mindegy azé van a légkondi ;)
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: mardelboy » 2011.03.11. 23:31

Hőmérsékletre meg annyit hogy nekem 20 és 16 fok között semmi gondjuk sincsen!
mardelboy
Yellow fire
 
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.08.19. 23:39

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.03.12. 10:02

mardelboy írta:Hőmérsékletre meg annyit hogy nekem 20 és 16 fok között semmi gondjuk sincsen!


Azért nem ugyanolyan tigrisekről van szó ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.12. 18:45

Ma a következő elhatározásra jutottam,mivel az egyik akváriumban kifogytak a tigrisek,ezért 80%-os vízcserét csináltam,gyantával lágyított vízzel ,ennek a Ph-ja csere után 6,5 volt. Hagytam egy keveset a tiszta vízből ,kiváncsi vagyok holnap mennyi lesz az érték. Ha ez a víz tartja a 6,5 Ph-t akkor az akváriumban van valami ami állandóan emeli. Kémikus haverommal konzultálva a következőkre jutottam , 3 dolog lehet ami kezdetek óta ki idegel,mégpedig:
1. Növények,ezt kizárhatjuk.
2. Talaj.hiszek a Dennerle cégnek,hogy a talajuk nem befolyásolja a Ph-t. Természetesen ez sem kizárt.
3. A szűrőben lévő Seachem matrix szűrő töltet. Holnap kiderül,ha az aki vize újra 8-as Ph lesz akkor a matrix repül a fenébe,és remélem megoldódik az a probléma.Persze kérdés,hogy akkor mit is teszek a helyére,ami nem befolyásolja a Ph-t.
Ezeket csak azért írom le,hátha tanul belőle más is ,és nem úgy,hogy 3 hónap alatt ledöglik az állomány a nem megfelelő vízparaméterek miatt.
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.12. 18:53

A Siporax nem befolyásolja a ph-t. Én ezt használom minden szűrőben, nálam kiválóan műkszik. :D
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.12. 19:20

gordiusz írta:A Siporax nem befolyásolja a ph-t. Én ezt használom minden szűrőben, nálam kiválóan műkszik. :D


Ha jól tudom a siporax a Sera szűrőanyaga,én nem azt használom ,amiről Én írtam az teljesen más.De lehet tévedek.Ha meg nem az akkor megfenyítem a Dennerle céget,mert más nem lehet :lol:
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.12. 20:47

ata7 írta:1. Növények,ezt kizárhatjuk.
2. Talaj.hiszek a Dennerle cégnek,hogy a talajuk nem befolyásolja a Ph-t. Természetesen ez sem kizárt.
3. A szűrőben lévő Seachem matrix szűrő töltet. Holnap kiderül,ha az aki vize újra 8-as Ph lesz akkor a matrix repül a fenébe,és remélem megoldódik az a probléma.Persze kérdés,hogy akkor mit is teszek a helyére,ami nem befolyásolja a Ph-t.

1. A talaj simán lehet. Semmilyen garnélás oldalon nem találtam róla semmit, bár a gyári leírás szerint semleges. De ha alátetted a növénys táptalajt, az is lehet. És a sunda is. (én leginkább inkább erre tippelek).
2. A Seachem matrix gyakorlatilag kizárt. Nem akarom fényezni a GA-s fiúkat, de ők ezeket a "saját bőrükön" letesztelik. Ha sz*r lenne, nem árulnák. Vegyél ki egy szemet, és savazd le egy adag sósavval, vagy ecettel. Nem fog pezsegni. Szerintem. De ha le akarod cserélni, tegyél bele sima apró lávakövet....az tuti nem keményít.

Én bármit beteszek az akváriumba, előtte kifőzőm, kisavazom, és tesztelem. Beteszem egy üvegbe, és felöntöm ozmó vízzel. 2 nap múlva megmérem a vízparamétereket. Jártam már így "semleges" talajjal.
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: gordiusz » 2011.03.13. 09:36

ata7 írta:
gordiusz írta:A Siporax nem befolyásolja a ph-t. Én ezt használom minden szűrőben, nálam kiválóan műkszik. :D


Ha jól tudom a siporax a Sera szűrőanyaga,én nem azt használom ,amiről Én írtam az teljesen más.De lehet tévedek.Ha meg nem az akkor megfenyítem a Dennerle céget,mert más nem lehet :lol:


Bocs, nem voltam egyértelmű. A Siporaxot mint helyettesítő lehetőséget szerettem volna megemlíteni... (De mondhattam volna a Glax Stone-t is.)
Üdv: Gordiusz

A garnélát szeretem ezért meg nem eszem.
Avatar
gordiusz
Hinomaru
 
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2011.01.31. 17:46
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.03.13. 15:43

Na akkor megdőlt minden elmélkedésem,a következő történt. Az akváriumban természetesen 7,5 a Ph,azok után hogy a 30 literből lecseréltem 22 litert aminek 5,5 volt a Ph-ja.Na de ez mind semmi,eltettem egy műanyag edénybe a gyantával lelágyított vízből ,aminek szintén 5,5 volt a Ph-ja,és jelentem most annak is 7,5.Na akkor ez meg mi? :o
Valami rendkívüli kémiai erők uralkodnak nálam,bemérgesedek és bevetem a Seachem Neutral regulatort,ami speciálisan e célra való,csak eddig nem mertem használni a garnélákhoz. Mi az,hogy a lelágyított víznek visszaáll a Ph-ja egy kémiailag steril helyen????
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

Re: ata7 akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.03.13. 15:51

Na, ilyet sem hallottam még. Szerintem ez lehetetlen. Nálam van olyan ,hogy 4-5 napig is áll a lágyított víz, és semmi baja.
Persz, a 7,5 pH az teljesen smleges, és mint tudjuk, a természet egyensúlyra törekszik :D
Nincs más hátra, át kell állni a neocaridinákra. Vagy Babaulti, annak is jó.ű
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

cron