Irodai Shrimp Set 30

A fórumtagok akváriumai

Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.27. 21:00

Üdv mindenkinek a fórumon!
Kezdő garnélatartó és nem annyira kezdő akvarista vagyok.
Mint a cím mutatja a munkahelyemen nemrég felállított 30 literes akváriumról teszek ide 3 képet.
No nem azért mert annyira nagy szám, de a kollégáim és én nagyon szeretjük illetve dobti kérte.
A fotók mobillal készültek, nincs normális fényképezőgépem és az iroda sem egy műterem :)

Idézem magam egy másik posztból, h ne kelljen újra leírni (ez de gáz, bocs mindenki)
"A legfontosabb a fent említett gyári szettel kapcsolatban, h a szűrője nem lesz elég! Én 2 hét után -az első algatámadáskor- cseréltem egy Tetratec ex600-ra. A gyári töltetből egy kevés Bioballt kivettem és beleerőltettem 1 l Sera Siporaxot. Azóta nincs algám és nagyon szép tiszta a vizem.
A gyári fűtőt autómata 25W-os Sera készülékre cseréltem. A gyári világítását használom napi 9,5 órát, de én is gondoltam rá , h veszek még egy ugyanolyat. Kicsit félek tőle mert a növényeim is nődögélnek algám sincs a garnélák is bátrak...
A szűrő meglehet , h sok lesz a szaporulatnak, majd meglátjuk, a felnőtteket egyáltalán nem zavarja.Kb 15 db RC van most benne és 4 Amano. Már van 2 petés nőstény RC, kiderül nemsokára , ki nyeri a bébi cherry VS ex600 versenyt. Remélem az előbbiek!
A berendezés:
Tetra táptalaj,JBL manado általános növénytalaj, 1db vasfa, Vallisneria Spiralis, Glossostigma, Eleocharis (talán parvula), meg 2 féle növény aminek elfelejtettem a nevét :S
Mind szépen (NEM gyorsan :) ) nődögél, a glosso inkább fölfelé mint oldalra. Ilyen kevés fénynél ez nem is csoda.
Tápozás: Greenaqua Micro 1.2ml/nap, Macro 1.2ml/nap, Easy Carbo 1ml/nap. Heti 2x 50% vízcsere utána 1.5, 1.5, 1.2 a "visszatápozás". Még elég új az aksi de később heti 1x 50% vízcserére akarok átállni. Az első 2 hétben két naponta cseréltem kb fele vizet.
A garnélák betelepítése előtt szerintem minimum 3 hetet kell járatni egy ilyen pici akváriumot!"
CO rendszer nincs telepítve. 100% csapvíz Aquatan-nal kezelve.

Furcsa volt számomra, h a Vallisneriák nagyon nehezen indultak meg. Kis igényű növényeknek ismerem őket, most mégis jócskán a többi növény után kezdtek megindulni. Fogalmam sincs miért. Talán emers-submers átállás miatt, bár valszeg ezzel a többi növénynek is meg kellett küzdenie. Az utóbbi 2 hétben azért már gyarapodnak. Kb 2 hete kaptam 2 apró és nagyon nyomorult állapotban lévő Microsorumot amit felerősítettem a fára, hátha új erőre kap. Kezdenek gyökereket növesztenni de a leveleik még mindíg csoffadtak. A 3. képen viszont látszik, h a glosso erősen metszés érett már...

Kép

Kép

Kép
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.27. 22:08

Nekem nagyon tetszik. :) A fa remekül néz ki, és jó az elhelyezése is. ( Takarja a fűtést, gondolom ez volt a cél. ;) )
Már az első képeken is látszik, hogy a kő - inkább kavics- kicsi. Szerintem. És a következő képek ezt be is igazolják, az utolsón már alig látszik.
De ha a Glossot nem nyírod meg, akkor felbokrosodik, és el fogja nyomni a parvulát.
Mit szólnál egy ilyen kőhöz? Szivárványkő...kb 16 cm magas....
Kép
Ha tetszik a tied, feltéve, hogy budapesti vagy, ugyanis postázást nem vállalok. :lol:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.28. 19:33

Örülök, h tetszik a "művem". A képeken nem látszik de az a fa nagyon szép önmagában, repedezett, gidresgödrös, üreges. Nekem legalábbis nagyon tetszik, Valóban az volt a cél , h picit takarja a fűtőt (ha a Microsorum megtelepszik jobban is fogja) illetve így nagyjából rálátni az üregre ahol általában garnik sziesztáznak.
A glossót megnyírom jövő héten és valóban jól látszik milyen agresszíven próbál területet hódítani magának.
Köszönöm a felajánlott követ de nem élek a lehetőséggel. Én magam nem,de a húgom Pesten él, úh nem ez az ok. Sokkal inkább az, h az a kő ami látsz már nagyon a szívemhez nőtt. 20 éve használom különböző akváriumokban és most pár év szünet után ismét el tudtam helyezni. Bérelt helye van, na! :) Amúgy imádom a színét és a formáját... Ha megnyírom a glossót és egy picit kilátszik, már elég.
Más:
Ma vettem észre, h az egyik növény (aminek nem tudom a nevét) néhány levelének felületén halvány barnás réteg látszik. A réteg vékony, levelenként pici felületen van és éppen csak látható, valszeg alga. Nem örülök...
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.28. 23:05

Nem tudtam, hogy az a kő így hozzádnőtt. Persze nem csodálom, én is szeretem a gömbölyded formákat ;)
Akkor nyírd meg a glossot.
Ha a barna bevonat nyálkás, síkos, akkor valamilyen kovamoszat, vagy Diatomea, ami a csapvíz magas szilikátértékére vagy gyenge világításra utal. Miután ez utóbbi nem valószínű, használj RO vizet, és valamilyen mineral salz-al keményítsd vissza. És vegyél egy Otocintust, az leeszi..
Ha fekete szakállalgád van,az magas nitrát és foszfátértékre utal. Vagy túlságosan mozog a víz, és erősen átszellőzteted.
Megoldás: szűrést kicsit visszavenni, tápozást is, Easy Carbot megnövelni, 1 ml reggel, 1 ml du. 2 körül, és szerezz egy nitrátgyantás zacsit, és lógasd be. Akvaristaüzletben kapható. Nekem teljesen megszüntette, de más alga ellen nem jó.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.29. 00:01

Először is gratulálok, nagyon jó kis akváriumot sikerült csinálnod. Várom nagyon a további képeket! Kérdés: a külső szűrőt hogy tudtad belevezetni az akváriumba? - a tető miatt kérdezem. Levágtál a gyári tetőböl, nincs rajta tető, vagy egy új üvegtetőt raktál rá?

üdv. dobti
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.29. 17:50

Kösz az infókat Frettner!
Legelőbb jövő szerdán tudok majd vele rendesen foglalkozni mert elég mozgalmas pár napom lesz. Haverok, buli, fanta. JAh NEM! az utolsó pálinka akart lenni!
Jut eszembe lehet, h szerda sem lesz ráérős. 1 órával ezelőtt kitolták alólam a kocsim, úh kinéz pár kör a biztosítóban meg itt ott. Pedig igazából ilyen eseteknél nem árt minnél előbb lépni. Annyit azért már megtettem, h csökkentettem a tápot és növeltem a Carbo-t.

dobti
Új tetőt vágattam 4es üvegből a megfelelő kivágással, így maradt a egészben a gyári. Most azon morfondok, hogy tudnék olyan praktikus kis fogantyút heggeszteni rá...
Ma reggel húztam harisnyát a bemenő ágra, du. pedig láttam egy újszülött garnit hesszelni a levelek között. Igen aranyos. Remélem megmarad!
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.30. 20:33

Gratula a kis granikhoz!

Képeket majd rakjál fel a garnéláink topicon belül! :)

Így gondoltam én is, mármint a tetőt. :) Be kell szereznem egy külső szűrőt nekem is, mert elvan ez a vízcserékkel, meg a garnik is takarítanak, de azért kell. Majd látom milyet veszek.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.05. 17:18

Mint büszke nevelőapa köszönöm a gratulációt !
Már a második fészekalj is kikelt, uh 2 különböző méretű apróság ténykedését lehet figyelemmel kísérni. Különösen az vicces mikor a külső szűrő által keltett nem gyenge áramlatban küzdenek. Hiába tepernek veszettül, oda érkeznek ahová a víz leteszi őket.
A egyik újszülött ma rámászott egy szem granulált Sera garnélaeleség tetejére és vidáman falatozott. Arányait tekintve olyan mintha jómagam egy 2 tonnás dinnye tetején ücsörögve zabálnék. Irigylésre méltó helyzet, nemmondom!
Szívesen lefotóznám a kis társaságot, de nincs hozzá technikám.
A harisnya a szűrő szívóágán beváltani látszik a hozzá fűzött reményeket, köszönöm a tippet a fórumozóknak! (az óvoda nevében különösen)
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Ati » 2010.11.07. 00:24

Amit már sokszor glossonak írtatok, egy tuti, biztos hogy nem az. Hemiathus micranthemoides (én inkább erre gondolnék), esetleg ugyanez növénycsalád kisebb képviselője, Hemiathus callitrichoides 'cuba' lehet még.
Ati
Yellow fire
 
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2010.09.03. 00:22
Tartózkodási hely: Vác, Budapest

Re: Irodai Shrimp Set 30

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.07. 11:31

Meglehet, h igazad van, mert én nem vagyok nagy növény szaki. Mondhatnám, h csak az alapokkal vagyok tisztában. Én magam azért mondtam, h glosso mert ezen a néven kaptam egy kereskedőtől. Mindenesetre meg voltam lepődve, h nem rohadt ki a lowlight aksimból. Így viszont megvan az ok. Kösz a felvilágosítást.
Ha készítek róla egy közelebbi felvételt és feltöltöm, meg tudod mondani 100%ra, h mi is valójában?
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég

cron