jrmitty akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.23. 09:26

Ha HM-et vagy HC-t akarsz akkor tuti kell még plusz világítás, mert nem fognak egyébként szépen nőni a növényeid.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.23. 13:37

nekem is van lilaopesis brasiliensisem 11w 17 literhez. és kevesli szegény... Él de nem szaporodik túl erősen...
amúgy eléggé strapabíró növény. de nekem gondjaim voltak a beültetésével, túlságosan kacifántos az indarendszere.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.25. 09:55

Köszi a tippeket, tegnap tp-n bevásároltam, este összeraktam, berendeztem, most konszolidálódnak az állapotok :)
Teszek majd fel képeket, csak kicsit hagy pihizzen.
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.10.27. 18:50

Ápdét.

Hála a vasárnapi börzének sikeresen elindult és határozottan jó úton halad a leendő garnélásom :)

Kép

Kép

Néhány kérdésem volna, hátha valaki tud segíteni.

Jelenleg naponta 3ml EasyCarbo-t adagolok az akvárium vizéhez
- 30liternél ez megfelelő a növényeknek?
- tudtommal mérgező a garnélák számára, és 0,5-1ml-nél nem ajánlott többet. Mennyi idővel a garnik megérkezése előtt álljak át a kevesebb mennyiségre?

- milyen egyéb növénytáp ajánlható (bazalt talaj van kizárólag) ami megfelelő a növényeknek és a garniknak is?

Hirtelen :) De biztos lesz még.

Köszönöm :)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: Nemy » 2010.10.27. 19:42

30 literre naponta ne adagolj 1ml-nél többet, ha bent lesznek a garnik. Csökkenteni ráérsz a betelepítés előtt. Hivatalosan kb. 6 óra a carbo lebomlási ideje, szóval másnapra már nem lesz hatása.
Avatar
Nemy
CRS C
 
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2010.10.21. 09:22

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.10.29. 17:58

Ha a világítás ki van tolva 10 óránál többre akkor meg lehet próbálni 2 adagban adagolni a Carbo-t. Pl felkapcsolás előtt kicsivel, aztán 6 órával később.
Ha jól emlékszem az EC oxigént von el a vízből mikor bomlik, úh villanyoltás után (mikor a növények már nem fotoszintetizálnak) oxigénhiány okozhat (ha egyéb módon nem levegőztetsz). Amennyiben kísérletezgetni kezdessz, azért ellenőrizd szavaim helyességét, mert sem szakértő, sem vegyész nem vagyok, illetve tévútra sem akarlak vezetni!
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.29. 18:45

a növények nem csak hogy nem fotoszintetizálnak éjszaka, de ők is oxigént vesznek föl. ezért fontos az éjszakai levegőztetés.
én amúgy a tablettás növénytápot ajánlom a növények gyökereihez.
Tetszik nagyon az akvárium, jó az a farönk :]
(kicsit talán túl nagy szemű a bazaltzúzalék a növényeknek)

üdv!
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.29. 18:59

Egyetértek az előttem szólókkal. Az Easy carbo-t adagold reggel 7 -8 körül, lámpagyújtás előtt fél órával , 1 ml, du 1-2 között még 1 ml.
És a nagyszemű bazaltot a garnik sem fogják annyira szeretni. Ha tápozni akarsz, keress olyan tápot, amiben nincs réz. És csak módjával, az előírt mennyiség fele is elég ennek a kevés növénynek.
Ha túl sok a táp és a világítás, és túl kevés a növény meg a szűrés, tutira algásodni fogsz. Az a szűrő mekkora?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: dobti » 2010.10.31. 08:30

Ahhoz h a növényeid megfelelően nőjenek kell megfelelő világítás, megfelelő CO2, tápozás, és szűrés.
• Ami a világítást illeti: a gyári 11 w kevés (én egy ugyanolyan gyárit vettem pluszba)
• EasyCarbo: napi 1 ml-t adj a garnélák mellett, bár ez nem helyettesíti a beporlasztott CO2-t.
• Tápozás: valamilyen növénytápot (folyékonyt) mindenféleképpen adagolj. Két lehetőség van: vagy betartod a heti egyszeri tápozást és a növények nőnek is meg nem is, vagy napi szinten nyomod nekik, és mint a gomba úgy nőnek(ha mind a négy pont teljesül). Persze az utóbbi esetben kötelező (legalább) 5 naponta az 50%-os vízcsere és az erős szűrés.
• Szűrés: a gyári szűrés jó, de nem elég. Nekem is még ez van egyelőre, de igyekszem venni egy külsőt is. A belsőt én benne hagyom, mert azzal nyomom be az oxigént. Mivel élesztős CO2-t használok, és azt nem tudom olyan könnyen szabályozni és éjszaka is megy, így addig vacakoltam vele, amíg elértem azt h a CO2 is megy meg a belső szűrő is megy egyfajta teljesítménnyel és nyomja az oxigént, és pont megfelelő egyensúlyba vannak. Legalábbis a gyorstesztek meg a tartósteszt szerint, és a növények is bubiznak és úgy nőnek h bajba leszek, vagyok, mert két-háromnaponta nyírnom kell őket. A szűrés fontos az alga miatt is.

Még egy gondolat: a bazalt, amit választottál nem kifejezetten jó talaj növényeknek. Az anubias jó ötlet, mert jól néz ki fára rögzítve, de ha azok beindulnak rendesen árnyékolni fognak.
Szerintem két lehetőség van: vagy a garnikra koncentrálsz, és a növények meg elvegetálnak, vagy nyomod a fenti négy dolgot, de csak óvatosan. Azért egy élesztős CO2-vel, meg napi tápozással könnyen felszámolható egy teljes garni állomány.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: jrmitty akváriumai

HozzászólásSzerző: jrmitty » 2010.11.02. 10:36

Köszönöm, a tanácsokat, hasznosak és megfontolandók :)

A tervek szerint garnélákat akartam, a növényes csak jó lenne, mert nagyon szép.
Meg fogom próbálni a CO2-t, házilag szeretnék egy itt megtalálható leírás alapján egy zseléset :)
Ma megyek körbenézni diffúzor után, valamint szintén tervezem egy Profito beszerzését is.

Kaphatnék tippek (privát üzit), hol és mennyiért kapható ugyanilyen lámpa..? (Nem találom:$ :))

Eredeti tervem az volt hogy növénytáptalajt használok, sajnos nem kaptam csak nagy kiszerelést akkor, így kimaradt. Erősen gondolkozom hogy mégis beszerzem és beteszem a bazalt alá.

Szűrés miatt nézegetek valami apróbb teljesítményű külső szűrőt. Eredetileg esztétikai okok miatt, mert sajnos többszáz literesekhez voltam szokva és meglehetősen feltűnő itt ez :) Viszont sajnos még nem találtam minden szempontból megfelelőt (közel sem)
Avatar
jrmitty
Yellow fire
 
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2010.10.18. 12:56
Tartózkodási hely: Mende

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron