Brutalmonk 17l-es nanoja

A fórumtagok akváriumai

Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.21. 22:57

Sziasztok!

Végre rávettem magamat hogy felmerjek rakni 1 képet az akváriumomról...
Szégyenlős vagyok mert nem profi, nem minden úgy nő ahogy szeretném és csak szerényen merek vagdosni az ollóval.

Ez az akvárium berendezés kettő és fél hónapja kezdődött.
Kép
élesztős co2 - cigaretta filter (normal) beporlasztással
jbl talaj(egyáltalán nem hozza a várt eredményt). neptunos varázstabletták a gyökerekhez, csepegtetős növénytáp- tetraplant plantamin.
újabban levegőztetek is.
szűrés: aquael fanfilter mini + 2 liter lavarock és perlonvatta - ikeás szárazeleségtartályban :D erről majd bővebben egy diy topikban :D.
fény: powerkompakt 11w 6500k
víz: állott csapvíz + néha egy kis ioncserélt higítás
fauna: neocaridina heteropoda x5 guppi x1 endler x1 hólyagcsiga 2x mini tányércsiga 10^27x
növények: forrásmoha. brazil minikardfű. hygrophila difformis. süllőhínár(asszem). lobelia cardinalis. riccia. jávai moha. valliznéria. lenma minor - békalencse. valamilyen ismeretlen fűféle. zöld és fekete pontalga. barnaalga.
dekor: palakő - zúzalék és sziklák. fagyalág. szőlőág.

asziszem mindent leírtam :]

Kép


várom a véleményeket, javaslatokat! (meg a garnélák szaporodását :])
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: Melinda » 2010.10.21. 23:00

Ez is nagyon szép

Mindegyikőtöknek olyan szép akváriuma van :D remélem az enyém is azért kinéz majd valahogy...
Melinda
Mosura
 
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2010.10.17. 22:35

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.21. 23:29

Nem kel szerénykedned, szerintem nagyon is jól néz ki az akváriumod, főleg így, hogy csak 17literes.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.22. 11:00

Szia
tetszik az aksid, tényleg jól néz, nemcsak a méretéhez képest!
Hogy érted, hogy a jbl talaj nem hozza a várt eredményt? Lúgosít?
A guppedlikből nőstény is lakik bent? Nem kicsi nekik?
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: xman » 2010.10.22. 12:22

Szép szerintem is!
A garnik biztos jólérzik magukat!
De ha lesznek kis garnik az a szűrő megfogja tizedelni őket szerintem.

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.22. 17:35

köszönöm a bíztatás!! mindenkinek!

hát igen, guppiknak elég pici a hely, ezért is csak ketten vannak... ők elvannak azért, Szaros a guppi már több mint 1 éve megvan, Maxi az endler pedig nyár óta. nőstény nincs mert akkor megállíthatatlan szaporodás, és a két hím szétszekálná... így csak egymást oltogatják, de mivel egyenlő méretűek, egyik nap egyik a domináns másik nap a másik.

A szűrő. igen, veszélyesnek tartom. de levettem a borítást. így csökkent a szívó erő, és csak a szivacslukakon keresztül kerülhetnek ki a kis garnik. mivel még nem volt szaporulatom nem tudom elképzelni mekkorák az újszülöttek, és hogy átférnek-e a szivacson. Vagy be szippantja e őket. Vannak olyan Butusok hogy belemennének szándékosan?
Tervezem apróbb pórusú szivacs beszerzését hozzá. De azt csak házilag tudom rávágni, ráoktrojálni :D.
Mindenesetre csak a szivattyú szerepét látja el a szűrő. meg egy kis mechanikai előszűrést. a többit az Ikeás szűrőm oldja meg, biológiailag. meg a sok növény. :]

a jbl talaj pedig: beszámolók szerint a növények csak burjánzanak benne. egy kis táptabletta és már dzsungeled is lesz, írták. nos hát előtte sóder volt meg bazalt zuzalék, a valiznériák kilógtak az akváriumból. átraktam őket, majdnem mind meghalt és csak most kezdtek el életre kelni nemtom hány tabletta után.
a talaj könnyű és száll, nehéz bele ültetni. és nehezen kapaszkodnak meg benne a növények.
lúgosítást a talaj nem okoz feltűnően, de az a víz miatt is van. pesti panelos csapvíz. 7,5-8 között változik a ph.
hát ennyi, a színe se jó a redcherryikhez, de majd befuttatom gazakkal :D, a zölden szépen rikítanak.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.15. 17:50

sziasztok!

frissítés:
kidobtam a ricciát mert túlnőtt minden határom.
és a mohasövényemet is kidobtam mert hiába metszettem vissza, nem lett elég szép, tömött mint ahogy képzeltem és túl sok csigának adott búvóhelyet. úgyhogy most kőre kötöztem a mohát.
kicsit kopár most a nézet de majd remélem beindul hamarosan.

Kép

Kép
volt egy kevés brazil kardfű pótlásom a párkány ültetvényről. látni a második képen mennyivel nagyobbak és zöldebbek mint a régi.


és mint kiderült hiába vettem 5 garnélát... mind az 5 nőstény...nincs szaporulat
tehát itt a bizonyíték hogy kezdésnek kevés az 5 garni... most kutathatok hímek után... :S
amúgy mind egészséges és vednelek, nőnek, vedlenek, pirosodnak.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: Arsa » 2010.11.15. 22:08

RC valóban nem mutat a Manadón. Valóban könnyűek a szemek és nehéz bele ültetni, de tudtommal táptalajt kell alátenni, h úgy működjék ahogy kell. Én csak egy aksiban használtam eddig és úgy ahogy az előbb írtam, szépen nőnek benne a növények pedig CO rendszerem sincs.
Éljen Szaros a 17 liter (félidős) fura ura!!! :D
Arsa
CRS C
 
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2010.10.26. 20:07

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.11.15. 22:25

brutalmonk írta:sziasztok!

...és mint kiderült hiába vettem 5 garnélát... mind az 5 nőstény...nincs szaporulat
tehát itt a bizonyíték hogy kezdésnek kevés az 5 garni... most kutathatok hímek után...



Nem hiába szajkózom állandóan, hogy minimum 10 garnélával kell indítani egy új faj esetében! Az állatoknak is sokkal jobb egy ekkora csapat. Itt indítottam is egy topikot is erről: viewtopic.php?f=11&t=157 hozzászólás azonban nem született...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Brutalmonk 17l-es nanoja

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.11.17. 22:50

Sikerült kibővíteni a létszámot! 9 új garnival már 14en vannak! abból már lehet valami ugye? :D
majd közlök képeket ha kicsit beszoknak.
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég