Spuc akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.02. 21:02

Sziasztok!

Most én is bemutatnám két garnélás akváriumomat. Nem akvakertész remekművek, de igyekeztem olyan növényeket választani amik bírják a gyűrődést (Crypto, jávai moha, hínárok). Tudom, az elrendezésük lehetne jobb, dehát nekem ezek az első nanoim...

A nagyobbik garnélás 30l-es.
Szűrés: szivacs + 200l/h-s belső szűrő, aminek erősen vissza van fojtva a teljesítménye, mert nagyon kavarja a vizet.
Világítás: 9W-os energiatakarékos izzó, ami elég gyenge, de az erősebb nagyon melegszik.
Aljzat: bazaltzúzalék.
Dekor: fekete kövek, vasfa
Növények: 3 féle Crypto, jávai moha
Növénytápozás: EasyLife tápsó (kevesebbet használva)

Kép
Lakói:
Red Cherry: 3 nőstény (mindhárom petés), 2 hím
Kép
Kép
Érdekes, hogy két nősténynek zöldek a petéi, az egyiknek (aki más forrásból származik) sárga

Indiai zebragarnélák: 8 darab, 1-2 petés nőstény is van köztük.
Kép

Pinokkió garnélák: elméletileg hat van, de úgy el tudnak tűnni...
Kép

Lakik most ott egy kicsi anci is ideiglenesen, hogy megoldja a planáriaproblémát.

A kisebb akváriumom 23l-es
Szivacsszűrővel ellátva, megbütykölve egy vízterelő-sipkával
Világítás: 9W-os energiatakarékos reflektor (LandLite). Azt hittem, nem lesz jó a fénye, de úgy tűnik a növények nagyon csippantják.
Aljzat: 2-3cm rétegben (hátul, középen) égetett agyaggranulátum, rajta vörös gránitzúzalék
Dekor: vörös kövek, vasfa
Növények: Crypto, rézhínár (nő mint az állat), jávai moha
Kép
Lakók: 7 db yellow fire, 5-6 db babaulti green, még senki sem petés. (még nem sikerült jól lencsevégre kapnom őket)
És van jó sok csiga, néha egymás hegyén-hátán :)
Kép
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.10.02. 21:16

Hát spuc az egy dolog, hogy nem vagy akvakertész , de személy szerint nekem nagyon tetszenek az akisijaid (pláne a 30 -as :D) És a képek is egytől egyik frankón el vannak találva:). 5*! :)
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.02. 21:24

Köszi Fred! Majd még igyekszem a yellowkról is csinálni jókat.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: brutalmonk » 2010.10.02. 22:09

nagyon szép aksik!
ne szerénykedj! nagyon kellemes képet nyújtanak, a növények pedig egészségesnek tűnnek!
a garnik is szépek, főleg a pinokkio és a zebrák tetszenek!

lenne egy olyan kérdésem hogy az a crypto az első képen, aminek a levele hosszúkás lapátra emlékeztet, az milyen fajta pontosan?, keresek egy háttérnövényt és ez nagyon megtetszett!


várom a képeket a yellow-okról%

üdv
pukk
Kép
Avatar
brutalmonk
Panda
 
Hozzászólások: 360
Csatlakozott: 2010.09.08. 15:44

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.02. 22:10

Szia!

Nekem is nagyon tetszenek az akváriumok!

Viszont lenne egy észrevételem: látom, hogy a red cherry garnélák együtt vannak a babaulti stripes csapattal. Ez nem a legjobb párosítás, mert rövidesen (a képeken is lehet látni, hogy már vannak petés red cherryk) a red cherry egyedszámban jelentősen túl fogják lépni a másik fajt, és rövidesen egyszerűen el fognak tűnni az akváriumból a babaultik. Tapasztalatból beszélek, nálam is volt anno ez a kombináció...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.03. 08:35

Viszont lenne egy észrevételem: látom, hogy a red cherry garnélák együtt vannak a babaulti stripes csapattal. Ez nem a legjobb párosítás, mert rövidesen (a képeken is lehet látni, hogy már vannak petés red cherryk) a red cherry egyedszámban jelentősen túl fogják lépni a másik fajt, és rövidesen egyszerűen el fognak tűnni az akváriumból a babaultik. Tapasztalatból beszélek, nálam is volt anno ez a kombináció...


Szia Szentgyo!
Köszi az észrevételt. Ezt olvastam a blogodon is! A problémát kezdetben úgy fogom megoldani, hogy a felesleges redeket "eltávolítom". Az első két generációt már el is igértem ismerősöknek :D
Utána majd meglátjuk. Remélem, egyszer majd lesz saját aksijuk is, de ahhoz előbb nekem kéne nagyobb lakás :)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.03. 08:42

lenne egy olyan kérdésem hogy az a crypto az első képen, aminek a levele hosszúkás lapátra emlékeztet, az milyen fajta pontosan?, keresek egy háttérnövényt és ez nagyon megtetszett!


Szia Brutalmonk!
Sajnos nem tudom pontosan mi ennek a cryptonak a pontos neve, de viszonylag sokat járok abba boltba, ahol vettem. Legközelebb újra ott járok, megkérdezem.
Köszi a bátorító sorokat.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2010.10.03. 08:47

Én is szeretem az ilyen sejtelmesen megvilágított, buja dzsungelszerű akváriumokat. És a garnélák is. ;)
Gratula!!!!
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.04. 15:59

Én is szeretem az ilyen sejtelmesen megvilágított, buja dzsungelszerű akváriumokat. És a garnélák is.
Gratula!!!!


Köszönöm!
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.10. 20:36

Hétvégén nem voltam akváriumközelben és mire hazaértem (vagy harminc babaulti green-nel felfegyverezve) érdekes dolgokat vettem észre:
1. Kis garnélák születtek: Rc-k. Eddig kettőt vettem csak észre, de az anyjukat elnéztem szülés előtt, lehet vagy harminc... És mindjárt jön az utánpótlás válogatott...
2. Az egyik zebra bepetésedett
3. Legalább 6 db , kb 1 cm-es páncélos harcsa úszkál a 23l-esben :shock: . Ez úgy lehet, hogy múltkor a halasban leikráztak, én meg átpakoltam az ikrás levelet ide. Itt nem volt sok csiga, ami megzabálja őket. Már-már meg is feledkeztem róluk, de egyik nap láttam két kis porontyot. Meg is voltam győződve róla, hogy ennyi lesz, azt jóvan. Hátha kibírják. Egy hétvége alatt viszont annyit nőttek, hogy sokkal jobban látszanak, úgyhogy hat már biztos van.
4. A rézhínár eszetlenül elszaporodott. Egy tömött befőttesüvegnyi felesleget szedtem ki a 23l-esből. Durva, mi!!?

Most telepítem be a jövevényeket.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron