Spuc akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: Fred » 2010.10.11. 21:25

Egyszer adja nekem is az isten hogy ilyesmiket vegyek észre ha nem vagyok otthon hétvégén :o
Kép
Fred
CRS C
 
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2010.08.30. 14:25

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.12. 20:54

jó-jó, de eddig nem történt semmi különös...Most meg minden egyszerre
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.13. 23:13

Gondoltam teszek fel a halas akváriumomról is egy-két képet. Ugyan csak érintőlegesen garnélás, hiszen csak 5 amano lakja, de mellette lakik benne 6 serpalazac, 10 neon, 3 anci, 2 szívóharcsa, 4 páncélos, és néhány csiga. Az aksi a konyha és a nappali (jelenleg háló) közötti tálalóablakba lett beépítve, kezelése a konyha felől történik, ami nagyon praktikus, mert rögtön mellette van a mosogató :)
Paraméterei: kb 75l nettó térfogat (ennyi víz lehet benne), apró kavics + bazaltzúzalék aljzat, néhány vasfa dekorációnak. Növények: Crypto, valisneria, tóalma, és nemtudommi (szerintem echinodorus és vizi hortenzia)
Világítás: 15W Sylvania növényes fénycső, 9w-os Landlite reflektor (nergiatakarékos)
Szűrés: Aquael Fan2 belső szűrő
Az akkváriumot 2010 augusztus végén indítottam újra, de addig is kb. így nézett ki.
Kép
Kép
Kép
Home made világítás (hát nem egy matyóhímzés, még szerencse, hogy rejtett..)
Kép
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.10.14. 04:07

Húú ez nagyon jó... Olyan mint egy festmény, csak itt a kompozíció folyton változik.
Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.14. 07:35

Kösz Zoli,
szeretem is nézegetni :D
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.10.14. 10:16

Like! ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.24. 21:09

A hétvége mindíg tartogat meglepetéseket, főleg akkor, ha nem vagyok akvárium közelben. Most vettem észre, hogy a rengeteg (>50) garnélabébi között vannak zebrák is. Eddig azt hittem, mind RC, de most már látszik a sávozottság néhánynál :D
Pénteken egy kicsit átalakítottam a 30l-est, betettem egy fűzfaágat mohákkal. Ez még elég ótvarul néz ki, de ha majd szebb lesz teszek fel képet.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2010.10.24. 21:17

spuc írta:A hétvége mindíg tartogat meglepetéseket, főleg akkor, ha nem vagyok akvárium közelben. Most vettem észre, hogy a rengeteg (>50) garnélabébi között vannak zebrák is. Eddig azt hittem, mind RC, de most már látszik a sávozottság néhánynál :D
Pénteken egy kicsit átalakítottam a 30l-est, betettem egy fűzfaágat mohákkal. Ez még elég ótvarul néz ki, de ha majd szebb lesz teszek fel képet.


Úgy látszik gyakrabban kell hétvégi elutazós programokat csinálni :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2010.10.24. 21:59

hát igen, ezt sem bántam meg, és nem a zebracsmeték miatt :)
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Spuc akváriumai

HozzászólásSzerző: spuc » 2011.01.12. 00:01

A 23 l-es akvárium újraindítása

A kisebbik garnélás akváriumot hétvégén újraindítottam. Ennek több oka is volt.
Az első a nagyobbik akváriumban keresendő. Beigazolódott Szentgyó jóslata, mégpedig az, hogy az RC-k lenyomták a zebragarnéláimat. Ezek is szépen petésedtek, de csak két porontyot tudtak kitermelni, míg az RC-k száz felett! Már csak néhány túlélő maradt (3-4), amit meg akartam menteni. Sima ügy lett volna átteni őket a kisebbe, csakhogy ott már babaulti greenek laktak, akikkel nem tanácsos együtt tartani őket az összeívás veszélye miatt.
A kisebb (újraindított aksiban is hasonlóan állt a helyzet a babaulti green: Yellow fire meccsben, ahol viszont csak 2 yellow maradt meg.
Úgyhogy a szaporákat együtt fogom tartani és a kevésbé szaporákat is! Ha még felélednek hamvaikból.
A másik ok esztétikai volt: a rózsaszínes aljzaton nem mutattak jól se a sárgák, se a zöldek (pedig azt hittem milyen tuti lesz). Úgyhogy aljzetcsere bazaltra.
Harmadik ok: Olyan dzsumbuj alakult ki rézhínárból cryptóból, hogy már alig maradt hely a víznek :D Ráadásul a kiírthatatlan békalencse olyan lefedettséget produkált időnként, hogy arra bármelyik mobilszolgáltató büszke lett volna! Remélem, ezt is sikerült felszámolnom.
Szóval a helyzet: 30l-esben most RC-k és zöld babaultik laknak + 4 kicsi páncélosharcsa (hogy lezúzzák a planáriákat)
az új 23L-esben pedig 2 yellow fire, 3 zebra, 4 pinokkió (azokat meg csak azért költöztettem át, mert csak)

Az aksit vasárnap indítottam be új talajjal, fele régi vízzel, régi növényekkel, vasfákkal, szűrővel. Adtam hozzá indító bacikultúrát is. Úgyhogy a néhány hetes várakozási időt erősen lerövidítettem 2 napra.
Azért, hogy biztos legyek a dolgomban előreküldtem egy őrszemet egy pinokkió garnéla személyében. Ez azért jó, mert rajta látszik, hogy érzi magát: ha áttetsző és piros az orra akkor jól!
Az őrszem fél óra alatt kivirult, vidáman úszkált az új lakhelyén, úgyhogy néhány óra múlva követték a többiek.
Most így néz ki:
Kép
És a vidám kis pinokkiók :D
Kép
Kép

Azért azt még hozzáteszem, hogy a darabszámot fajnál esetben megemelem, ha tudom.
Avatar
spuc
Panda
 
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2010.08.28. 13:39
Tartózkodási hely: Szeged

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég