Ramen 54 literes akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.03. 22:45

Köszi a hasznos infókat. Mindenképp megpróbálom, csak a lehetőségekhez képest szeretném több sikerélménnyel, mint bosszúsággal. :)
Ramen írta:Arra készülj fel, hogy ha nem lesz nagynyomású rendszered és sikerül az arányokat megtalálnod akkor is lassabban fog nőni. Szóval inkább csak kiegészítésnek ajánlanám. Amióta betettem pluszba a 2075-s mellé még egy 900l/h koráliát eszméletlenül elkezdett nőni. Szóval az erős és egyenletes áramlást biztos szereti. :)

Nem baj, ha lassan nő, időm van bőven (és mégsincs sose :D). Amúgy inkább mohás aksit szeretnék összerakni, bár még nem döntöttem el teljesen :P Lehet a jövőben beruházok egy áramoltatóra, meglátom majd kell-e.
Ramen írta:A GA tápokat és a hozzá társuló easy carbot nagyon szereti. Nálam is ezeket kapja. Nem is szándékozol apránként összeszedni a nagynyomású rendszerhez szükséges dolgokat?

Távol áll tőlem a nagynyomású co2 rendszer, élesztőshöz meg tudom, hogy nem lenne türelmem, így inkább ilyen távlatokban gondolkozok. De rengeteget bújom a netet, és találok co nélküli csodákat is, persze okosan kis kompromisszumokkal.
Ramen írta:Ha megnézed a következő aksit akkor láthatod, hogy CO2 nélkül is lehet tartani: http://www.akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1345&start=60
Szerintem érdemes végig olvasnod. ;)

Megvolt már, nyomon követem! (akvakertészen is ugyanezen a nicken futok ;))

ata7 írta:Nem akarok nagyon belebeszélni a növényfejek dolgába,de nálam mind a négy garnélás akváriumomban van narrow,egyikbe se kap se tápot,se carbot,se CO2-t,és gyönyörűen nő,gyakran kell ritkítanom .

Úgy legyen mester! Remélem nálam is hasonló "sorsra" jut. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.05. 09:04

ata7 írta:Nem akarok nagyon belebeszélni a növényfejek dolgába,de nálam mind a négy garnélás akváriumomban van narrow,egyikbe se kap se tápot,se carbot,se CO2-t,és gyönyörűen nő,gyakran kell ritkítanom .


Nyugodtan beleszólhatsz! :)
Pont ezért írtam, hogy nekem nincs tapasztalatom vele ilyen körülmények között. Csak arról tudok nyilatkozni amit tapasztaltam. Mégpedig: amikor az optimális arányokat próbáltam belőni, sorra jöttek az algák. Szegény nagyon ramatyul nézett ki.
Remélem stevo-nak is sikerül, mint neked.
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.12. 12:06

Tegnap este ismét megragadtam a fényképezőt és lőttem pár képet az akiról. Fogadjátok szeretettel a következő hangulatképet.

Kép
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.12. 13:11

Nagyon szép!Állatul néz ki a hőmérő! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.12. 14:05

ADA hőmérő, hmm de szép is lenne :roll: Ez a narrow szerintem a legszebb, amit valaha láttam, baromira tetszik.
De már várjuk az új project indulását, valami közelebbi időt tudsz mondani, hogy kb. mikorra várhatjuk? ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.14. 13:48

Köszi Fiúk!

stevo írta:ADA hőmérő, hmm de szép is lenne :roll: Ez a narrow szerintem a legszebb, amit valaha láttam, baromira tetszik.
De már várjuk az új project indulását, valami közelebbi időt tudsz mondani, hogy kb. mikorra várhatjuk? ;)


Valóban jó kis hőmérő, én is nagyon szeretem. ;)
Augusztus végén indul, hogy pontosan a hónap melyik napján azt nem tudom. Amikor megérkeznek a rendelt dolgok a GA-tól és lesz rá időm rögtön nekiállok ;) .
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.14. 14:05

Ramen írta:Augusztus végén indul, hogy pontosan a hónap melyik napján azt nem tudom. Amikor megérkeznek a rendelt dolgok a GA-tól és lesz rá időm rögtön nekiállok ;) .

Kár, hogy olyan messze laksz... Rendezhetnél egy berendező partit, mindenki hozna magával egy kis üdítőt és micsoda hangulat lenne. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.15. 19:01

Kár, Kár. De majd talán egyszer egy GA-s workshopon találkozunk, ha lesz még. Neked az úgy sincs olyan messze ( Ha jól emlékszem Bp-i vagy). ;)
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Motoreger » 2011.08.19. 08:43

Rettenet jó képek :D csak annyit szeretnék tudni hogy milyen talajod van/volt?
Motoreger
Red cherry
 
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2011.08.12. 09:46

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.20. 10:51

Szia! Köszi szépen!
1db 9kg-os ADA Aqua Soil Amazónia álltalános talaj és 1db 3kg-os tropica növényi táptalaj van benne. :)
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 7 vendég

cron