Ramen 54 literes akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: The Secret Land

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.30. 11:26

Ramen írta:Több, mint 1 hónap elteltével egy kis frissítés már elkelt a naplómban.

Az aki szépen növöget, a garnélák élnek és virulnak. Olyannyira, hogy tele vagyok kis RC-el. Bele se merek gondolni mi lehet a szűrőben. Szerencsére ezt a problémát augusztusban orvosolni fogom egy Gush gumis szűrő védővel. ;)

Kép

Csodaszép.Itt is megdícsérem! :lol:
Jó lehet a gush gumis szűrővédő.Itt nálunk semmi sincs.Postával már nekem nem is lenne olyan olcsó.
Nem fogod sajnálni szétszedni az akit?Az a microsorium a szivem csücske! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.07.31. 12:49

myk74 írta:Csodaszép.Itt is megdícsérem! :lol:
Jó lehet a gush gumis szűrővédő.Itt nálunk semmi sincs.Postával már nekem nem is lenne olyan olcsó.


Szia! Köszi szépen itt is ;)
Pécsen sem lehet hozzájutni ilyen hasznos dolgokhoz, így rendelni fogom a többi dologgal együtt ami az átrendezéshez kell.

myk74 írta:Nem fogod sajnálni szétszedni az akit?Az a microsorium a szivem csücske! :D


Valamilyen szinten sajnálni fogom, de ezt az érzést kárpótolja az új tervezése. A microsorium is egy elég érdekes növény. Ha nem tetszik neki valami, akkor alig nő. Viszont ha sikerül megtalálni az egyensúlyt, akkor megtáltosodik.
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.31. 13:50

Titok hogy milyen új elrendezésben gondolkodsz?
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.01. 17:15

Nem titok. :) Iwagumiban gondolkodok. ;)
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.01. 18:42

Ramen írta:Nem titok. :) Iwagumiban gondolkodok. ;)

Kiváncsian várom!Milyen kövek lesznek?Garnikat azért veszel fel dolgozni? :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.01. 23:03

Ramen írta:Nem titok. :) Iwagumiban gondolkodok. ;)

Ha még nincsenek meg a kövek akkor, engedd meg, hogy javasoljak egyet: manten stone, valami hihetetlen szép textúrái vannak. Amúgy ha érdekel pár közeli kép az ADA kő kínálatából egy lengyel akvakertész csinált pár fotót, ami segíthet a döntésben: katt ide.

Annyira szép nálad a microsorium, hogy lehet a következő setup-omban én is használni fogom. ;)
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.02. 09:21

myk74 írta:Kiváncsian várom!Milyen kövek lesznek?Garnikat azért veszel fel dolgozni? :D


Természetesen lesznek, nélkülük nem tudok elképzelni növényes akit. :) Amano és az sakurák-k a jelenlegi akiból. Majd reményeim szerint crs/cbs.

stevo írta:Ha még nincsenek meg a kövek akkor, engedd meg, hogy javasoljak egyet: manten stone, valami hihetetlen szép textúrái vannak


Mantenben és seiryuban gondolkodok. Döntés még nem született meg. :roll: :)

stevo írta:Annyira szép nálad a microsorium, hogy lehet a következő setup-omban én is használni fogom. ;)


Nekem is nagyon tetszik, később is fogom használni szerintem, de nem ő lesz az uralkodó növény (csak kiegészítése az összképnek). Sűrűbb nyírással rendkívül jól kordában lehet tartani. Nálam talán 1-2 havonta került le pár levele, ami túlságosan megnőtt. Ha lenne vele kapcsolatban majd kérdésed, szívesen segítek. ;)
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: stevo » 2011.08.02. 22:22

Ramen írta:Nekem is nagyon tetszik, később is fogom használni szerintem, de nem ő lesz az uralkodó növény (csak kiegészítése az összképnek). Sűrűbb nyírással rendkívül jól kordában lehet tartani. Nálam talán 1-2 havonta került le pár levele, ami túlságosan megnőtt. Ha lenne vele kapcsolatban majd kérdésed, szívesen segítek. ;)

Nem szeretném szétoffolni az aksi naplódat, de egy picit mégis. :P
Kicsit utánaolvastam a microsorium-nak, az viszont annyira nem derült ki, hogy mennyire bírja co2 nélkül? Nekem bruttó 140 lityis aksiba 55W vagy 110 W fényerőm van, ami 0,39 vagy 0,78 W/l. Tápozás az nincs eldöntve, de valószínűleg GA micro + macro + Easy Carbo, co2 nincs (nem is lesz), ilyen körülményeket szerinted szeretné? Inkább low tech aksit szeretnék majd, co2 hiány miatt.
Egy nagyon figyelő,olvasó,tanuló garnéla addikt. :D
stevo
Mosura
 
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.03.16. 15:58
Tartózkodási hely: Budapest, email: putyeee@gmail.com

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: Ramen » 2011.08.03. 10:02

stevo írta:
Kicsit utánaolvastam a microsorium-nak, az viszont annyira nem derült ki, hogy mennyire bírja co2 nélkül? Nekem bruttó 140 lityis aksiba 55W vagy 110 W fényerőm van, ami 0,39 vagy 0,78 W/l.


Arról sajnos nincs tapasztalatom, hogyan viselkedik CO2 nélkül. Nekem a kezdetektől fogva van. De inkább az arányokon (egyensúlyon) lehet a nagyobb hangsúly. Amikor nem volt megfelelően belőve a fény-táp-CO2 szenvedett. Ha ehhez még párosul a nem megfelelő áramlás vagy a túl koncentrált áramlás akkor pedig elöntötte az alga. Arra készülj fel, hogy ha nem lesz nagynyomású rendszered és sikerül az arányokat megtalálnod akkor is lassabban fog nőni. Szóval inkább csak kiegészítésnek ajánlanám. Amióta betettem pluszba a 2075-s mellé még egy 900l/h koráliát eszméletlenül elkezdett nőni. Szóval az erős és egyenletes áramlást biztos szereti. :)

stevo írta:Tápozás az nincs eldöntve, de valószínűleg GA micro + macro + Easy Carbo, co2 nincs (nem is lesz), ilyen körülményeket szerinted szeretné? Inkább low tech aksit szeretnék majd, co2 hiány miatt.

A GA tápokat és a hozzá társuló easy carbot nagyon szereti. Nálam is ezeket kapja. Nem is szándékozol apránként összeszedni a nagynyomású rendszerhez szükséges dolgokat?

Ha megnézed a következő aksit akkor láthatod, hogy CO2 nélkül is lehet tartani: http://www.akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=11&t=1345&start=60
Szerintem érdemes végig olvasnod. ;)
Avatar
Ramen
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.29. 18:12
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ramen 54 literes akváriuma

HozzászólásSzerző: ata7 » 2011.08.03. 20:56

Nem akarok nagyon belebeszélni a növényfejek dolgába,de nálam mind a négy garnélás akváriumomban van narrow,egyikbe se kap se tápot,se carbot,se CO2-t,és gyönyörűen nő,gyakran kell ritkítanom .
ata7
CRS S
 
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2010.08.15. 20:37

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron