Smokie akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.10. 15:06

Sziasztok!

Én is bemutatnám az akváriumokat, melyekben éldegélnek a garnélák.

200l-es akvárium
Indítás: 2009.08.15.
Méretek: 80x50x50 (200l)
Világítás: 1x150W HQI + 2x24W T5
Szűrés: külső 1200 l/h, Aqua-Pro 4
Co2: Magasnyomású rendszer
Talaj: ADA amasonia, kvarchomok
Dekoráció: vasfa, kövek
Tápozás: EI szerint
Vízcsere: heti 50%

Halak:
Vörös neon
Császárlazac
Ékfoltos razbóra
Sziámi algaevő
Otto

Rákok:
Amano
Red Chery

Növények:
Bolbitis
Microsorium
Echinodorus tenellus
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii
Fontinalis antipiretica

Kép

Kép

Kép

43l-es akvárium
Indítás: 2010.09.02.
Akvárium: Aquatic Nature 43l (45x30x32)
Világítás: 26W
Szűrés: 200 l/h akasztós
Talaj: Aquatic Nature Shrimp-Soil
Dekoráció: Red Moor fa, kövek

Növények:
Bolbitis
Microsorium
Echinodorus tenellus
Rotala rotundifolia
Cryptocoryne wendtii
Fontinalis antipiretica

Vízcsere 2-3 naponta 20%, utána a 3. héttől heti 20%.
Egyenlőre egy Amano garnéla uralja az akváriumot, majd CRS-ek és Tigris-ek veszik át a terepet.

Kép
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: xman » 2010.09.10. 15:36

A 43Literes teccetős!
Remélem láthatunk majd képeket amikor a crystal redek,meg a tigrisek belakták!

Norbi
xman
Panda
 
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2010.08.15. 11:06
Tartózkodási hely: Budapest XII.

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.10. 15:56

Már meg vannak :D. Egyenlőre karanténba raktam őket. Remélem kibírják még azt a 2-3 hetet mire beáll az aksi.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: Dzsolo » 2010.09.10. 19:46

a fekete az mi? nem vad mert az átlátszó......
Avatar
Dzsolo
Mosura
 
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2010.08.23. 14:44
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.10. 20:31

Szia Smokie

Szeretnék gratulálni az akváriumaidhoz, látszik, hogy a "tanításokat" megfogadtad. Minden momentum a helyén van, egy szép úton haladsz! Én konkrétan a HQI lámpád felől érdeklődnék, ha tudnál egy kicsit többet írni róla, azt megköszönném. Nekem is a készülő akváriumom felett hasonló lesz, de kíváncsi vagyok, te hogyan oldottad meg és mik a tapasztalatok.
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.11. 02:04

Levinen írta:Szeretnék gratulálni az akváriumaidhoz, látszik, hogy a "tanításokat" megfogadtad. Minden momentum a helyén van, egy szép úton haladsz! Én konkrétan a HQI lámpád felől érdeklődnék, ha tudnál egy kicsit többet írni róla, azt megköszönném. Nekem is a készülő akváriumom felett hasonló lesz, de kíváncsi vagyok, te hogyan oldottad meg és mik a tapasztalatok.


Köszönöm a dicsérő szavakat. Örülök, hogy Neked is tetszenek az akváriumaim.
A HQI világítást egy barátomtól szereztem. Szerencsémre egy nagyobb akváriumot épített, amihez már kevés volt a lámpák ereje. Mivel tengeri akvárium felett lógott a világítás így ahhoz való fényforrásokkal volt felszerelve. A típusa Aqua Medic Ocean light 150+ (1x150W HQI + 2x24W T5). Eredetileg a T5-ös fénycsövek 14000K-esek, ezeket lecseréltem 6500K-ra, a HQI pedig 10000K-es amit szintén leszeretnék cserélni 6500K-ra, mert így még mindig nagyon kéken világít. Csak sajnos még nem találtam olyan izzót ami árban baráti lenne.
Ez a világítás úgy 2 hónapja világítja az akváriumot. A falhoz erősített konzolokról lógatom a lámpatestet a vízszint felett 30cm-es magasságban.
Mióta a HQI-val világítom az aksit a növények nem annyira nőnek és a színük is mintha fakóbb lenne. De ezt be tudom annak, hogy 10000k-es az izzó, és ha kicserélem, biztosan vissza nyerik a növények régi formájukat.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.09.11. 07:12

smokie írta:
Levinen írta:Szeretnék gratulálni az akváriumaidhoz, látszik, hogy a "tanításokat" megfogadtad. Minden momentum a helyén van, egy szép úton haladsz! Én konkrétan a HQI lámpád felől érdeklődnék, ha tudnál egy kicsit többet írni róla, azt megköszönném. Nekem is a készülő akváriumom felett hasonló lesz, de kíváncsi vagyok, te hogyan oldottad meg és mik a tapasztalatok.


Köszönöm a dicsérő szavakat. Örülök, hogy Neked is tetszenek az akváriumaim.
A HQI világítást egy barátomtól szereztem. Szerencsémre egy nagyobb akváriumot épített, amihez már kevés volt a lámpák ereje. Mivel tengeri akvárium felett lógott a világítás így ahhoz való fényforrásokkal volt felszerelve. A típusa Aqua Medic Ocean light 150+ (1x150W HQI + 2x24W T5). Eredetileg a T5-ös fénycsövek 14000K-esek, ezeket lecseréltem 6500K-ra, a HQI pedig 10000K-es amit szintén leszeretnék cserélni 6500K-ra, mert így még mindig nagyon kéken világít. Csak sajnos még nem találtam olyan izzót ami árban baráti lenne.
Ez a világítás úgy 2 hónapja világítja az akváriumot. A falhoz erősített konzolokról lógatom a lámpatestet a vízszint felett 30cm-es magasságban.
Mióta a HQI-val világítom az aksit a növények nem annyira nőnek és a színük is mintha fakóbb lenne. De ezt be tudom annak, hogy 10000k-es az izzó, és ha kicserélem, biztosan vissza nyerik a növények régi formájukat.

Zoli


Köszi az információt. Abban biztos lehetsz, hogy a HQI izzó milyensége miatt rosszak a tapasztalataid. Ha egy 6500K-est fog belerakni, nem fogsz hinni a szemednek, persze mint tudjuk, nem csak a fényen múlik a dolog. Elküldöm neked pü-ben, hol tudsz venni jó áron, jó izzót. ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.11. 09:19

Úgy gondolom, hogy 100%-ban a K szám miatt ilyenek a növények, mert előtte egy saját készítésű, 8x24W T5-ös világítás szolgáltatta a fényerőt, és nem volt vele semmi gondom. Csak a tervezés során nem számoltam a reflektorok méreteivel, minek következtében 4 refit tudtam csak behelyezni a helyére. A másik tervezési probléma az volt, hogy bútor lapot használtam a rétegelt lemez helyett, így meg olyan dög nehéz lett, hogy az erre a célra elkészített konzol nem bírta el a súlyát.
Még szerencse, hogy az embernek vannak ilyen barátai, akiktől belehet szerezni ezt-azt, nevetséges áron. :D

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.16. 14:33

Végre sikerült beszereznem 6500K-es HQI izzót :) . Türelmetlenül várom, hogy a növényvilágban milyen változások fognak bekövetkezni.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Re: Smokie akváriumai

HozzászólásSzerző: smokie » 2010.09.16. 14:37

Dzsolo írta:a fekete az mi? nem vad mert az átlátszó......


Sajnos nem tudom megmondani, mert a különböző változatok és nevei számomra sötét folt. De azt hiszem utána fogok nézni mert már többen kérdezték.

Zoli
smokie
Hinomaru
 
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2010.08.26. 02:08
Tartózkodási hely: Üllő

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég