Danau Matano

A fórumtagok akváriumai

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.20. 01:19

Galagonya írta:Ha akarsz valamilyen növényt is, nekem a Crypto parva vált be leginkább, úgy tűnik bírja a meleget is és a ph-t is...

Köszi, bővül a növénylista. Már három versenyző van. Szentgyo is mondott kettőt.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.08.20. 09:34

ifinorbert írta:
Galagonya írta:Látom új dennerlis akvárium születik, hajrá!

Szerintem tehetsz még egy kis bazaltot az előtérbe is, szeretnek rajta mászkálni, vagy akár lávakövet is, abból is van fekete.

A szűrésre ekkora akiba megfelelhet egy Eheim Aquacorner is talán, abban pont Substrat pro van és el is férne az egyik sarokban, az ára sem rossz.

Üdv:)Gábor

Szia Gábor!

Köszönöm, hogy benéztél és örülök, hogy örülsz :D Megkerestelek már privátban garni ügyben, de még nem válaszoltál.

Van még egy csomó apró bazaltom tudok bele rakni még, de a Tyloknak nem lesznek útjában kövek vagy nekik mindegy?

Az Aquacorner mekkora ötlet, köszi hogy leírtad. Nem tudom, hogy nem jutott eszembe. Eddig azon gondolkodtam honnan fogok szerezni 2,5 deci Substrat prot :D


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával


De igazad van, a Tyloknak hagyj helyet mászkálni, bár a kövekre is és az üvegre is felkapaszkodnak, kell nekik a terep, napközben pedig beássák magukat.

Hol és milyen néven kerestél, emailben a legbiztosabb? Néha sajnos előfordul, hogy a kölykök is belenyúlnak a telefonba, számítógépbe...:)

Most egyébként pár hónapig valószínűleg hiányt szenvedek dennerli szaporulatból, ősszel meglátjuk hogyan alakul a helyzet.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.20. 14:42

Úgy emlékszem az akvakertészen írtam privit. Hát az akit legalább 1-1,5 hónapig járatni fogom utána kezdek el garnélát keresni. Most tudnék 5-6 darabot venni, de ez még korai. Most próbálom beállítani a vízparamétereket.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.20. 14:57

Gábor a vízparamétereidet megkérdezhetném? Hőfok, PH, EC, TDS, KG és GH.


Küldve az én iPhone-ről Tapatalk használatával
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.20. 17:59

Vízparaméterek:
Víz: 28,5°C
EC: 188 µS
TDS: 94 ppm
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.21. 22:10

TDS: 135 ppm :mrgreen:
Kép
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.22. 18:08

Gh: 6
Kh: 3,5
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.23. 17:46

Tegnap tettem az akváriumba 2 db Cryptocoryne parva-t
Kép
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.24. 18:26

Ma csináltam egy feles vízcserét. A sulasót csapvízben oldottam fel ahogy Maci és felforraltam ahogy Tibi tanácsolta. Hagytam kihűlni és beleöntöttem az aksiba. Viszont az alját azt nem öntöttem bele csak azt ami fel is oldódott a forróvízben. Az előző sózásból visszamaradt cucc olyan szinten eldugította a szűrőmet, hogy alig jött át rajta a víz, kicsit megnyomkodtam a szivacsot és köpött a szűrő egy hatalmas fehér felhőt. Most rendben van az áramlás megint. Alga nincs még :( pedig napi 8 órát világítok.
PH: >7,5 (Neptun csepegtetős)
TDS: 133 ppm
GH: 6
KH: 3,5
T: 28,0 °C
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

Re: Danau Matano

HozzászólásSzerző: ifinorbert » 2014.08.31. 22:10

Ma lett az akvárium 2 hetes.

Ma volt egy 20%-os vízcsere is és ennek keretében szétszedtem a szivacsszűrőt, hogy megnézzem mi baja. Szépen kivettem és a leengedett akváriumvízben kimostam. Nem jött ki belőle semmi sem. Kicsit furcsálltam a dolgot, hogy akkor meg miért nem jön át rajta a víz. Hirtelen elhatározásból lehámoztam a szivacsot a beszívó csonkról. Amit ezután láttam nem kicsit ijesztett meg. A beszívó csonk gyakorlatilag teljesen el volt tömődve a Sulasó fel nem oldódott fehér trutyijával. Ezt szépen kipucoltam és láss csodát a szűrő megint normálisan üzemel. Tapasztalat: A Sulasót maximális keverési aránya 10l-be 3g, azaz 1 mérőkanál. Ennél töményebben nem szabad használni.

A Crypto. Parva-k szétmállása úgy tűnik megállt maradt 3 levél 2 növényen :roll:

A TDS: 182 ppm.

És akkor a képek: (a víz még kicsit zavaros a vízcsere miatt)
Kép
Kép
ifinorbert
CRS C
 
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2013.04.11. 09:14
Tartózkodási hely: Keszthely

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég