Dancika garnija

A fórumtagok akváriumai

Dancika garnija

HozzászólásSzerző: Dancika » 2014.07.31. 15:04

Sziasztok

Elindult az első garnélás akváriumom. Még hetek választanak el a lakóktól akik személyében még mindig nem vagyok biztos. Amano garnélát biztosan szeretnék, de kellene még valaki, aki majd szaporodni is fog tudni. De nem aggódom ha véletlen 3 hét helyet 5-öt fog menni üresen az akvárium mivel döntésképtelen vagyok.

Egy gyors bemutató:
- 30*30*30 akvárium (27 liter)
- Szűrést egyszerű szivacsszűrővel oldom meg
- Világítás: 2x25cm led szalag, 250lm fényerő összesen, növényes akvárium fényerő ajánlás fele (nem a buja növényzet a cél :) )
- Manado talaj, Sárkánykő dekor
- Növények: Anubis, Jávai és gömbmoha, Indiai vízicsillag kísérleti célból hogy meddig bírja az ilyen zord körülményeket

Kép

Egy-két dologban még nem döntöttem mint pl milyen gyakran hány % vízcserét csináljak majd, növénytápozás legyen vagy sem ha igen mennyi és stb stb...

Építő jellegű kritikát elfogadok, de csak módjával ;)
Avatar
Dancika
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.07.15. 19:37
Tartózkodási hely: Baja

Re: Dancika garnija

HozzászólásSzerző: Garneland » 2014.08.03. 12:47

Szia.

Egy kis tanács: a vízcseréket jó ha már a kezdettől csinálod rendszeresen. Kb 25 liter víz lehet az akváriumodban, ennek a 20%-a 5 liter, ha jól számolom, ennyit cserélnék heti egyszer a helyedben.

Most már szerintem elég sok színváltozata elterjedt a Neocaridina davidi fajnak, ezekből bármelyiket választhatod, csak az egyéni ízléstől függ, hogy milyen szín mellett döntesz.

Tápozás témakörben nem nagyon tudok segíteni, de szerintem ha van egy szép csapat garnéla az akváriumban, és rendszeresen etetsz, akkor lesz elég tápanyag a növényeknek. Ha igényesebbeket is szeretnél tartani (bár szerintem van elég növény ami nem igazán igényes és szép) akkor pedig CO2 adagoláson is el kell gondolkoznod.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Dancika garnija

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.08.19. 22:43

Szia!

Az Indiai vízicsillag nálam nem nagyon bírta, a gyengébb fényt, az alja felkopaszodott, de majd kiderül Nálad hogy éri magát. Nekem a Rotala jobban bevált ilyen szempontból.

Én úgy számolom, hogy kb. 20 liter vized lesz, de egyetértek az előttem sólóval, 5 litert cserélhetsz nyugodtan hetente-tíznaponta.

Ha manado talajod van és sárkánykövek, akkor lágyvizes garnikra ne nagyon pályázz, viszont az ajánlott Neocaridina fajok, vagy Malaya, Babaulti jól éreznék magukat.

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron