Angels of land the shrimps double aqua

A fórumtagok akváriumai

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.07.08. 08:13

Nem feltétlenül a vízparaméterekkel van a gond, hanem azzal, hogy a davidi-k nagyon gyorsan szaporodnak és nem fogja tartani a lépést velük a másik faj, így egyszerűen "agyonnyomja" a másik populációt.

A gold tiger nem cantonensis, hanem serrata ;)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.08. 10:02

szentgyo írta:Nem feltétlenül a vízparaméterekkel van a gond, hanem azzal, hogy a davidi-k nagyon gyorsan szaporodnak és nem fogja tartani a lépést velük a másik faj, így egyszerűen "agyonnyomja" a másik populációt.

A gold tiger nem cantonensis, hanem serrata ;)

Jó lesz keresnem egy másik oldalt, mert megint át vert a gold tigerrel is. Ő cantonensisnek titulálta.
Kösz.
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.07.08. 17:02

Egy megbízható forrás, jól ismerem a szerzőt ;)

http://szentgyo.wordpress.com/2013/05/1 ... r-garnela/
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.08. 18:43

szentgyo írta:Egy megbízható forrás, jól ismerem a szerzőt ;)

http://szentgyo.wordpress.com/2013/05/1 ... r-garnela/

Köszönöm. Elolvastam és meggyőzött a leírás, hogy ezt szeretném a rilik mellé. Csak hát a beszerzés !!!! Tud valaki Mo-n ilyet eladót?
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Re: Angels of land the shrimps double aqua

HozzászólásSzerző: tamasir » 2014.07.13. 18:18

Beindítottam a semlegesítését Novobaltal. A egy belsőszűrőt töltöttem meg vele és járatom két napig a már gyantával lágyított vízben. Holnap mérés és újabb vízcsere. Próbálom már beállítani a végleges értékeket.
Múltheti kánikulában felment a vízfokom 28 fok fölé. Beszereztem 3 db PC hűtő ventilátort. Építek egy DIY hűtőt külön külön vezérelve.Mindegyik medencét külön potméterrel szabályoznám. De kipróbálom időrelével is. Egy óra járatás, egy óra pihenés. Majd meglátom, hogy melyik válik be. A beállított időrelés lenne a jó megoldás.
Találtam egy Univerzális konnektoros termosztátot, csak azt nem tudom, hogy az érzékelőjét belehet e rakni a vízbe? Várom a válaszukat.
Kép
Addig is egy időkapcsoló lett beállítva egy óra járatás, egy óra szünettel. Kíváncsi leszek, hogy holnap estére mennyire viszi le a víz hőjét. Most egy-egy ventivel üzemel.
Avatar
tamasir
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2014.05.30. 16:36

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron