Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

A fórumtagok akváriumai

Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.30. 13:47

Sziasztok!
Végre sikerült egy két érdemleges képet csinálnom az akváriumról igaz ezek sem tökéletesek
de azért nézhető ;)
Szűrés:Eden 501 + Belső szivacsos szűrő(mini változat) :D
Világítás: 11W Aquatic Nature Evolux Red&White
Co2:élesztős a kis belsőszűrő a diffúzor

Mint már említettem kísérleti akváriumként indult ezért van ez az összevisszaság és akkor jöjjenek a képek
Kép
Kép
Kép
Garnéla oduKép
És az egyik kis gazfickóKép
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: Levinen » 2010.08.30. 14:34

Habee!
Nekem kifejezetten teszik az akid. Úgy is mondhatnám, hogy a rendszertelenség rendszere. ;) Szerintem Peti nálad is lenne garnéla! :D
Épp akartam kérdezni, hogy mennyire vált be az Eden szűrő, mert nálam a 25 literben nagyon kevés volt. Nagyon hamar telítődött és így drasztikusan csökkent a flow, sűrűn kellett takarítani. A bio töltetnek se van túl sok helye, bár a sűrű vízcserék mellett ennek nincs akkora jelentősége. De azt elképzelhetőnek tartom, hogy 8 literre jó lehet. Ha a HM-et egy kicsit megnyírogatnád, még pofásabb lenne a "kicsi". ;)
Avatar
Levinen
Moderátor
 
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2010.08.16. 22:00
Tartózkodási hely: Budapest XII. ker.

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: peti44 » 2010.08.30. 14:49

Levinen írta:Szerintem Peti nálad is lenne garnéla! :D

Bizony-bizony. :) Szép kis akváriumot sikerült összehoznod. Jól látom, hogy van benne HC, pogostemon helferi, HM, Sagitarria, valamilyen crypto és jávai moha? Egy igazi high-tech növényesbe is elmenne ez a növényválasztás! :) Gratula!
peti44
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.08.22. 15:24

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: taksoft » 2010.08.30. 14:54

Szia!

Tetszik! Az ideiglenes akváriumom (amíg átalakítom a "nagy" (16l) -es akváriumot) nagyon hasonló méretû, ha otthon nem veszik észre beállítom állandóra, valami ilyesmi kialakítással.

Milyen növénytápot használsz? Az aljzat mibõl áll össze?
taksoft
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.08.24. 15:00
Tartózkodási hely: Bp. IX. ker.

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.31. 05:19

Nekem kifejezetten teszik az akid. Úgy is mondhatnám, hogy a rendszertelenség rendszere. ;) Szerintem Peti nálad is lenne garnéla! :D
Épp akartam kérdezni, hogy mennyire vált be az Eden szűrő, mert nálam a 25 literben nagyon kevés volt. Nagyon hamar telítődött és így drasztikusan csökkent a flow, sűrűn kellett takarítani. A bio töltetnek se van túl sok helye, bár a sűrű vízcserék mellett ennek nincs akkora jelentősége. De azt elképzelhetőnek tartom, hogy 8 literre jó lehet. Ha a HM-et egy kicsit megnyírogatnád, még pofásabb lenne a "kicsi". ;)

Köszi Levinen!
Örülök,hogy tetszik az akvárium :D Az Eden nekem sem vált be a 20 literesnél viszont ezért került át kicsibe
itt viszont meglepően jól muzsikál igaz,hogy rásegítésként ott van mellette a 60l/h belső szűrő de úgy érzem
megfelel a célnak...és elég 3 hetente takarítani és javaslatodra substrat pro van benne úgyhogy meg vagyok elégedve vele :mrgreen:
A Hm-et szoktam egyébként nyírbálni :twisted: csak a kép kedvéért ezt most kihagytam ;)
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.31. 05:38

Bizony-bizony. :) Szép kis akváriumot sikerült összehoznod. Jól látom, hogy van benne HC, pogostemon helferi, HM, Sagitarria, valamilyen crypto és jávai moha? Egy igazi high-tech növényesbe is elmenne ez a növényválasztás! :) Gratula!

Pogostemon helferi
Cryptocoryne wendtii tropica
Cryptocoryne beckettii
Jávai moha
Hc
Hm
Saggitaria filiformis
Glossosstigma elantinoides

Ezek a növények,high-tech-be elmennének az igaz de én még zöldfülű vagyok ilyen téren... :roll:
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: habee » 2010.08.31. 05:51

Szia!

Tetszik! Az ideiglenes akváriumom (amíg átalakítom a "nagy" (16l) -es akváriumot) nagyon hasonló méretû, ha otthon nem veszik észre beállítom állandóra, valami ilyesmi kialakítással.

Milyen növénytápot használsz? Az aljzat mibõl áll össze?

Szia taksoft!
Köszönöm.....Easy Life tápokat használok,nekem bevált
Az aljzat 3 rétegből áll össze:Sera flore depot erre agyaggranulátum és amit az elején elbaltáztam(igaz csak kísérletnek indult)
Aquatic nature dekoline(a színe miatt nem kellett volna,mert ezüstös árnyalatú de ez hála az égnek a növényzettől már nem annyira látszik)
Üdv:Norbi
Avatar
habee
CRS S
 
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.08.15. 13:09
Tartózkodási hely: Kesztölc

Re: Habee 8 literes garnélás"dzsungel"

HozzászólásSzerző: sityu733 » 2011.03.22. 19:21

Szia!
Szerintem is pofás akit hoztál össze. Egy kérdésem lenne: az Aquatic nature dekoline aljzat a színe miatt volt elhibátzott lépés, vagy egyéb tulajdonságai miatt is?
sityu733
Új tag
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2011.03.22. 19:08


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron