Élet 20 literben

A fórumtagok akváriumai

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.01.05. 10:36

Keiron írta:
sztrapacs írta:
Mit értessz felesben kevert víz alatt? Csapvíz+ro,vagy csapvíz+gyantázott víz?

A 12kh csapvizet szeretném keverni a bolti ioncserélt vízzel. Szerinted járható út?

Igen, járható út, én is sokáig használtam, néha még most is, ha gyorsan kell valahol vizet cserélni. Ha felesben kevered csapvízzel, a gh valóban feleződik (6-7 körűl lesz), de a ph sajnos nem így működik, ezért ki kell kisérletezni a megfelelő keverési arányt. Viszonyítás képpen: a csapvizem gh 14, ph 8, 10 l ioncserélt vízhez 5-8 dl csapvizet adok, és így kapok kapok 6.5 körüli ph értéket. Így a gh nagyon alacsony lesz, de ezzel könnyen betudod állítani:SaltyShrimp Mineral

Hm. Ezt én is észrevettem , el is csodálkoztam rajta, hogy felesben töltöttem fel a kh feleződött is, de a ph mégse lett 6,5 hanem inkább 7 körülit mutatott a teszt. Mindig van új a nap alatt...
Csak kíváncsiságból rámértem:a csapvizem: GH 12, Kh 12, az ioncseréltté 1-1, a csapvíz ph:7,3, ioncs: 5,8. Ezek figyelembe vételével fogom akkor majd visszasózni, de: úgy emlékszem, hogy a növényeknek a fejlődéshez szükségük van min. kh4-re. Ha nálam is hasonlóképpen fog beállni a ph, mint nálad ,akkor nekem a kh-t is emelnem kell valamivel. Ha jól gondolom arra is létezik valami, ugye? És a crs-ek mennyire tolerálják ezt a kis keményítést?
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.01.05. 19:43

A SaltyShrimp kis mértékben emeli a kh-t is, és ez elegendő a crs-eknek, ők kh 2 körűl érzik jól magukat, de van rengeteg, nagyon szép nővény, ami jól fejlődik ebben a vízben.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.01.06. 21:34

Eldőlt a szűrő kérdése. Végül is sikerült egy csomagoláshibás, de új és teljesen jól működő AquaEl VersaMax FZN-1 akasztós szűrőhöz hozzájutni. Meglepően nagy és robosztus szerkezet. És jelnetem hangtalan :) Az egyik felében meghagytam a szivacsot, a másikat viszont teletömtem substat proval, sokasodjanak azok a bacik. A növényesítés folyamatban, remélem egy hónap múlva jöhetnek a lakók :)
Kép
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.01.08. 17:46

A garnikra lehet pozitív hatása, ha a szűrőben van egy kis Seachem Purigen? Valaki próbálta már?
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.01.13. 10:26

Miután az akva lassan két hetes és a mért értékek is kedvezőek, beköltöztek az első ideglenes lakók. Három csigusz-akik rögtön nekiláttak a sta leveleinek matatásához- és három garni, akik már a sokadik leszármazottai a z elsőknek.
Remélem februárban már komolyabb csapat fogja uralni a terepet ;)
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.02.23. 15:25

Az akvárium per pillanat 10-15 darab cherrynek ad otthont. Mindenki él és virul! A kérdésem a következő lenne. A szűrő 500liter/órás. Szerintetek mennyivel kellene forgatnia a vizet 20 literben? Maximumon véletlen se jó mert szemlátomást is erős az áramlás. Nem tudom, ha leveszem a minimumra , azzal jót teszek-e a szűrőbaciknak? A lakók biztos értékelnék, mert a kaja így nem szállna minden fele, marad a talajon. Hm
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: Keiron » 2014.02.23. 15:44

sztrapacs írta:Az akvárium per pillanat 10-15 darab cherrynek ad otthont. Mindenki él és virul! A kérdésem a következő lenne. A szűrő 500liter/órás. Szerintetek mennyivel kellene forgatnia a vizet 20 literben? Maximumon véletlen se jó mert szemlátomást is erős az áramlás. Nem tudom, ha leveszem a minimumra , azzal jót teszek-e a szűrőbaciknak? A lakók biztos értékelnék, mert a kaja így nem szállna minden fele, marad a talajon. Hm

Nyugodtan vedd le minimumra.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.03.25. 21:41

Hogy áll az akvárium?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.04.14. 12:28

Sajna egyik reggelre az akvárium alatt a parketta meg volt púposodva és volt még pár deci víz a környéken... Az akvából nem hiányzott sok, de biztos ami biztos a lakók átköltöztek a nagyba az akváriumot pedig szétszedtem. Elkeseredésem határtalan volt, egyre távolabbinak tűnt a CRS brigád.
De ha minden jól megy a nagy akva hamarosan átalakul valami minimalista stílusú növényessé (parvula minden mennyiségben) és ott talán megvalósul az álom.
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

Re: Élet 20 literben

HozzászólásSzerző: sztrapacs » 2014.08.29. 19:58

Sziasztok!
Az elképzelés módosult és az akvárium újraindult :) hamarosan képek is lesznek ;)
sztrapacs
Red cherry
 
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2013.12.29. 22:14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun; e-mail: sztrapacs@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég