Pandion akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.12.04. 11:20

Sziasztok!

Elindult az akvárium vasárnap :)

A kellékek:
Kép

Végülis az 5.5-ös shrimp talajt nem raktam bele, de ahogy nézem, kb. 8-as a ph, szóval lehet, hogy azzal fogom kicsit csökkenteni.

Kép

Alulra került 1,5 liter növénytáp talaj. Ez állítólag nagyon jó a shrimp soil alá, mert viszonylag nagy méretű, jól szellőzik alul.

Kép

A dekoráció nagy részéért a barátnőm a felelős :)

Kép

A növények egy részéért ezúton is köszönetet mondok Galagonyának! Került még bele néhány gyökeres növény.

Kép

És a végeredmény!
Tegnapra elég szépen leülepedett, sajnos már sötétben értem haza, ezért nem valami jó a kép.
Valami háttéren még gondolkozok. Van ilyen akvárium hátterem, de nem vagyok biztos benne, hogy az lenne a legjobb.
11w-os égő világít, egyenlőre kb. 16 órát, hogy kicsit megerősödjenek a növények.
Próbáltam garnéla szemmel berendezni, egy kis dekorral, remélem nem lett túlzsúfolt. Nincs még tapasztalatom garnélákkal, majd meglátjuk mennyire tetszik nekik, végülis egyszerűsíteni könnyebb később.
A tornyos csigákat szintén köszönöm Galagonyának! Egyenlőre nem tettem bele őket. Csináltam nekik egy elfekvőben lévő gömb aksit. Egyenlőre nagyon szeretik. Ha meg tudom tartani csiga nélkül, akkor így marad, de ha belekerül valami alien csiga :) akkor mennek a tornyosak is.
Már nagyon várom, hogy legyen lakója is :) de idén már biztos nem lesz...
Köszönök szépen minden segítséget! Külön köszönöm Galagonyának a kedvességét!
További jótanácsot,ötletet, építő jellegű kritikát szívesen veszek.

Üdv,
Balázs
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.12.04. 11:47

Szia,

Csináltam egy topic ot az akváriumodnak. Én a helyedben kivenném a sün házakat és azt a nagy fehér követ, illetve szerintem egy nagyobb szivacsú szivacsszűrőt tennék be az akváriumba,
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.12.04. 11:47

Szia!

Tengeri dolgokat nem szoktunk édesvízi akváriumba rakni mert mész és szilikátok(meg még ki tudja mi nem) oldódnak ki belőle amik keményítik a vizet és lokálisan algásodáshoz is vezethetnek,de a vízparaméterek eltolódásához mindenképpen.Ha tervezett akkor nem szóltam.Ha jól látom azok Neptunos vagy Panzi vízkezelők,nem feltétlen jók ide,nem hiszem,hogy garnéla barát termékek,könnyen azonnal tömeges pusztulást okozhatnak.
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.12.04. 12:59

Szia.

A háttérben az a korall szerű valami műanyag? Ha nem, akkor valószínűleg mérgező. Nemrég próbálkoztam ilyen természetes dekorral, nem lett tragédia, mert még időben kivettem. Angolul coral bush branch-néven találtam rá a neten, de túl sok információ nem volt, így kipróbáltam..
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.12.05. 11:27

Köszönöm a topikot.

Az a fehér lukacsos kő oldódik szerinted? Mindent jól átmostam, és áztattam, de persze ha árt a garnéláknak akkor kiveszem, mert tényleg csak dekor.
A szivacs 8,5*10-es, az kicsi lesz?


szentgyo írta:Szia,

Csináltam egy topic ot az akváriumodnak. Én a helyedben kivenném a sün házakat és azt a nagy fehér követ, illetve szerintem egy nagyobb szivacsú szivacsszűrőt tennék be az akváriumba,
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.12.05. 11:32

Szia!

A sünök mennek :) A klórtalanítást valóban a panzis szerrel végeztem, de beszereztem egy JBL Biotopol C-t, azóta azt használom.
Induló bacinak kaptam élővizet és Easy life-ot Galagonyától.

Norman írta:Szia!

Tengeri dolgokat nem szoktunk édesvízi akváriumba rakni mert mész és szilikátok(meg még ki tudja mi nem) oldódnak ki belőle amik keményítik a vizet és lokálisan algásodáshoz is vezethetnek,de a vízparaméterek eltolódásához mindenképpen.Ha tervezett akkor nem szóltam.Ha jól látom azok Neptunos vagy Panzi vízkezelők,nem feltétlen jók ide,nem hiszem,hogy garnéla barát termékek,könnyen azonnal tömeges pusztulást okozhatnak.
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.12.05. 11:35

Szia!

Szerintem nem műanyag, de nem tudom mi lehet, én is úgy kaptam. Te kipróbáltad és onnan tudod, hogy mérgező? Mert akkor persze mennie kell neki is!

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat!

Garneland írta:Szia.

A háttérben az a korall szerű valami műanyag? Ha nem, akkor valószínűleg mérgező. Nemrég próbálkoztam ilyen természetes dekorral, nem lett tragédia, mert még időben kivettem. Angolul coral bush branch-néven találtam rá a neten, de túl sok információ nem volt, így kipróbáltam..
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.12.05. 23:39

Igen, kb 2 hónapja próbáltam ki, nem szerették a garnélák, kivettem és pár nagyobb vízcserét csináltam, így már mindenki jól van.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Pandion » 2013.12.07. 14:21

Kipucoltam mindent, az ágat is, és vízcsere is megvolt. Remélem nem lesz semmi baj, igazából csak 2-3 napig voltak bent. Remélem minden jó lesz a garnélák érkezéséig.


Garneland írta:Igen, kb 2 hónapja próbáltam ki, nem szerették a garnélák, kivettem és pár nagyobb vízcserét csináltam, így már mindenki jól van.
Pandion
Red cherry
 
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2013.11.22. 16:34
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pandion akváriuma

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.11. 20:00

Szia!

Hogy áll az akvárium?
Tehetnél fel néhány friss képet, hogyan mutat most, biztosan természetesebb a látvány.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég