Szega Garnéla fal

A fórumtagok akváriumai

Szega Garnéla fal

HozzászólásSzerző: Szega20 » 2013.09.11. 20:03

Sziasztok.

Lassan több mint egy éve van egy 60 literes "növényes akváriumom ahol a garnélák mint haszon állatként voltak... jó ideig csak 6 db amano volt az akváriumban, majd hirtelen egy növényfrissítés alkalmával vettem pár sakura garnélát. Pár hét múlva apróságok jelentek meg... innen indult el a garnéla fal ötlete...

Rengeteg olvasás itt illetve a neten után beleszerettem ezekbe az apróságokba.

Már lassan egy hete megy az első négy 30 literes még bejáratás alatt mennek, egyenlőre még gondolkodom az induló csapatokon... (de még 4 akváriumot indítok jövőhónap lején).

ime az akváriumok:
[img=http://www.kephost.com/thumb/2013/9/11/a1_2013_9_11_hazyfo5mbd_tn.jpg]

Technika:
akváriumok 31 literesek (30x35x30)
szűrő minden akváriumban egy nagy szivacs szűrő plusz egy akasztós szűrő- Biológiai és mechanikai töltettel.
a 4 akvárium felett megy 39 W-os növényes cső meg egy 39 W-os 6500K cső.
Co2 nem lesz sem élesztős se máshogyan...
Aljzat -Aqua Nature aktív soil...

A csapvízem Vácon csepegtetőssel mértem:
ph: 6,5-7
Gh: 11-12
KH: 9-11

Véleményeket és garni ötletek várom..
Szega20
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.09.02. 21:28

Re: Szega Garnéla fal

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.09.11. 21:31

Szia. Csinosak lettek a leendő garnitanyák, a technika is több mint megfelelő. Ezeken a vízparamétereken könnyedén tarthatsz Neocaridina (Davidi, Palmata) garnikat, és ha nem fontos a szaporulat, akkor Amano, pinokkió és legyezőgarnélákat is. Meg lehet a tigriseket is próbálni, bár szerintem a kh. kicsit magas nekik. Üdv a megszállottak klubjában, és sok sikert ehhez a szép, de nem mindíg könnyű hobbyhoz. Ja...és természetesen várjuk a további fejleményeket!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Szega Garnéla fal

HozzászólásSzerző: Szega20 » 2013.09.12. 00:10

Hát a technika amivel indultam elsőre nekem kevésnek tűnt de betudom ezt annak hogy növényes világból jövök .....

Mivel itthon a szépség is döntő szempont volt így a kinézetre is gondolnom kellett "családi okokból" :D

Mivel a növényesembe van amano illetve sakura (ezeket nem annyira tartanék még) esetleg egy-két érdekesebb sakura vagy rili de inkább egy kicsit komolyabbra gondoltam főként tigrisek (vad, super, light blue) és a későbbiekben a bee-k felé kacsingatok...

Igen a KH-m kicsit magas így már a kevert ágyas műgyanta már bekészítve... (ami még nem igazán tiszta hogy a lágyítás hatására mit kell majd pótolni a vízben) de még van 2-3 hetem hogy belejöjjek :)

Hát amint lesz természetesen megosztom...
Szega20
Új tag
 
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2013.09.02. 21:28

Re: Szega Garnéla fal

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.09.12. 18:20

Szega20 írta:Hát a technika amivel indultam elsőre nekem kevésnek tűnt de betudom ezt annak hogy növényes világból jövök .....

Mivel itthon a szépség is döntő szempont volt így a kinézetre is gondolnom kellett "családi okokból" :D

Mivel a növényesembe van amano illetve sakura (ezeket nem annyira tartanék még) esetleg egy-két érdekesebb sakura vagy rili de inkább egy kicsit komolyabbra gondoltam főként tigrisek (vad, super, light blue) és a későbbiekben a bee-k felé kacsingatok...

Igen a KH-m kicsit magas így már a kevert ágyas műgyanta már bekészítve... (ami még nem igazán tiszta hogy a lágyítás hatására mit kell majd pótolni a vízben) de még van 2-3 hetem hogy belejöjjek :)

Hát amint lesz természetesen megosztom...

A ph-t beálíthatod csapvízzel (én aktívszénnel kezelem). A keménységet ezzel tudod beállítani, ez nem emeli a ph-t:http://www.greenaqua.hu/hu/saltyshrimp-bee-shrimp-mineral-gh-90g.html. Ezekre azért van szükség, mert a gyantázott víz gh 0-1, ph 3-4. Ezekhez az értékekhez, kb 1 dl gyanta szükséges 10l vízhez.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Szega Garnéla fal

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.18. 22:47

Szia!

Szépen berendezted az akváriumokat, szerintem nem lehet rá panasz a család részéről sem. Főleg, ha majd a garnik is beköltöznek, szépen lassan megfertőződnek a családtagok is. :)

Nálunk is a nappaliban vannak az akváriumok, már rendre az alig 2 éves kislányom eteti a garnikat és a feleségem is szívesen elnézelődik. :)

Vácon ha ilyen jó a csapvíz pH-ja, az nagy előny a garnélázásnál! Neocaridináknak mondhatni tökéletes, tigriseknek kell egy kicsit lágyítani rajta.

Sok sikert!

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szega Garnéla fal

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.12.22. 19:10

Szépek lettek tényleg, azóta hogy alakult? Milyen garnélák kerültek be?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron