Szentgyo akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: dobti » 2011.06.10. 17:35

Szia.

Egy olyan kèrdèsem lenne h kb olyasmi akváriumokból amilyenek Neked vannak, mondjuk 4-6 db-ot mekkora teljesítmènyű lègpumpával kellene meghajtani - termèszetesen mattenes szűrèsre gondoltam. Ha gondolod javasolhatsz konkrèt típust.

Előre is köszi.
"the grand nature in a glass"
Avatar
dobti
Mosura
 
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2010.10.10. 22:45
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.26. 11:18

Helló mester!Hogy állnak az akik?Biztosan szívesen olvasná-nézegetné a fórumon mindenki a fejleményeket.
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.07.26. 17:17

myk74 írta:Helló mester!Hogy állnak az akik?Biztosan szívesen olvasná-nézegetné a fórumon mindenki a fejleményeket.


Köszi az érdeklődést, sajnos a munka és egyéb elfoglaltságaim miatt se a fórumra, se a blogra, se az akváriumokra nem igazán jutott idő. Szeptemberben újabb változások állanak előttem, ami költözéssel is fog járni (tehát akváriumokat újra kell indítani...), ami után nagyon remélem, hogy kicsivel több szabadidőm lesz és így talán a garnikkal alaposabban fogok tudni foglalkozni, illetve a blog is újra fog indulni. Ha minden jól megy, akkor egy pár rendkívül izgalmas bejegyzéssel kezdjük az újraindulást, addig is türelmeteket kérem :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: andrew » 2011.07.26. 19:50

Kíváncsian várjuk! :)
Mindig két lehetőség van. Vagy nincs...
Avatar
andrew
CRS C
 
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2011.03.02. 21:52
Tartózkodási hely: Budapest VIII. ker.

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.07.26. 20:44

szentgyo írta:
myk74 írta:Helló mester!Hogy állnak az akik?Biztosan szívesen olvasná-nézegetné a fórumon mindenki a fejleményeket.


Köszi az érdeklődést, sajnos a munka és egyéb elfoglaltságaim miatt se a fórumra, se a blogra, se az akváriumokra nem igazán jutott idő. Szeptemberben újabb változások állanak előttem, ami költözéssel is fog járni (tehát akváriumokat újra kell indítani...), ami után nagyon remélem, hogy kicsivel több szabadidőm lesz és így talán a garnikkal alaposabban fogok tudni foglalkozni, illetve a blog is újra fog indulni. Ha minden jól megy, akkor egy pár rendkívül izgalmas bejegyzéssel kezdjük az újraindulást, addig is türelmeteket kérem :)

Köszi a tájékoztatást!
Várjuk az új fejleményeket! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.08.16. 21:39

Sziasztok,

Az élet úgy hozta, hogy ismét költözés előtt/alatt állok, és ezúttal is akváriumokkal együtt kell ezt megtennem. Első körben az egyik állvány jön velem, ami azt jelenti, hogy 16 akváriummal fogjuk megosztani a lakást. Jelenleg 8 akvárium működik:

Kép

Az első lakók már be is költöztek:

Kép

Most egy kis nyaralás következik, majd ha hazajöttem folytatódik a költözés a többi akváriummal is.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.08.17. 06:51

Nem irigyellek a költözés miatt,én megutáltam!Ha jól emlékszem mattenek voltak bent az akikban,most már nem!Miért cserélted le?Nem válltak be?Sok kitartás a további költözéshez. :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.08.17. 09:21

myk74 írta:Ha jól emlékszem mattenek voltak bent az akikban,most már nem!Miért cserélted le?Nem válltak be? :D

NA tényleg, ezeket az infokat megoszthatnád velünk. Hogyan váltak be a különböző talajok, a szűrés, ilyenek...
Ezek ugyanazok az akváriumok? Méret? Liter?
Dezső
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.04. 09:52

myk74 írta:Nem irigyellek a költözés miatt,én megutáltam!Ha jól emlékszem mattenek voltak bent az akikban,most már nem!Miért cserélted le?Nem válltak be?Sok kitartás a további költözéshez. :D


Igen, tavaly ősszel, mikor újraindítottam az akváriumokat, akkor mattenfiltereket csináltam, mindegyikbe. Azonban eléggé úgy tűnt számomra, hogy ez nem bizonyult a legjobb választásnak, olyan mintha nem forgatta volna eléggé vizet, ami elképzelhető, hogy az én hibám volt, nem lett jól megtervezve, sajnos nem tudom. Mindezek miatt úgy döntöttem, hogy visszatérek a szivacsszűrőhöz, ami korábban tökéletesen bevált nálam.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.05. 10:48

Egy kis update:

Tegnap végre az RO készülék a helyére került az új lakásban, tehát már a lágy vízzel sem lesz itt sem probléma. Még mindig 8 akvárium működik, de a héten vagy legkésőbb jövő héten szeretném befejezni a másik 8 akvárium összerakását is, a kellékek kb megvannak hozzá, épp a hétvégén szereztem be egy zsák ADA New Amazonia talajt, kipróbálom milyen lesz.

A már működő akváriumok lassan beállnak, a korábban beköltözött garnélák jól vannak. A hétvégén bekerült egy új csapat garnéla is egy másik akváriumba, eddig ők is szépen eszegetnek.

Egyelőre ennyi történt, képek és további fejlemények majd kicsit később jönnek :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég