Szentgyo akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.09.05. 12:15

szentgyo írta:Egy kis update:

Tegnap végre az RO készülék a helyére került az új lakásban, tehát már a lágy vízzel sem lesz itt sem probléma. Még mindig 8 akvárium működik, de a héten vagy legkésőbb jövő héten szeretném befejezni a másik 8 akvárium összerakását is, a kellékek kb megvannak hozzá, épp a hétvégén szereztem be egy zsák ADA New Amazonia talajt, kipróbálom milyen lesz.

A már működő akváriumok lassan beállnak, a korábban beköltözött garnélák jól vannak. A hétvégén bekerült egy új csapat garnéla is egy másik akváriumba, eddig ők is szépen eszegetnek.

Egyelőre ennyi történt, képek és további fejlemények majd kicsit később jönnek :)

Várjuk a képes beszámolót!
Kiváncsi vagyok az új talaj mennyire válik be!
Azért nem lehet egy egyszerű történet ,egy ilyen kolóniát karbantartani stb!
Új fajok is lesznek,vagy a régi állomány marad? ;)
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.08. 15:53

Tegnap éjszaka sikerült végre befejezni az összes akváriumot, tehát már csak türelemmel várni kell, mire beáll mind. Egy állvány, azaz 16 akvárium lesz jelenleg itt, a későbbiekben majd meglátjuk, hogy hogyan tovább.

Még egy kicsit zavarosak voltak reggel a frissen feltöltött medencék, de ezzel semmi baj sincs, hétvégén csinálok pár képet. A garnik nagy része később költözik át, lesz olyan faj/változat, amit nem fogok többé tartani, és valószínűleg lesz néhány újdonság is, de a részletekről majd csak később.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.11. 21:30

Egy gyors kép, sajnos nem lett a legjobb... Épp vizet cserélek, 16 működő akvárium, még pár hét és mindegyik be is áll. Első tapasztalatom az új Amazonia talajról, ami a képeken is elég jól látszik, hogy nem színezi a vizet. (Az alsó 4 akvárium működik azzal, a felső sorban a két jobb oldali akváriumban Amazonia 1 van, mind a 6 akváriumot egyszerre indítottam). Vízparamétereket még nem mértem.

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.09.11. 21:48

És milyen garnik költöznek be?
Gondolom a CRS-CBS vonal megmarad, lesz Taiwan bee, Princess, BT, Blue Tiger.... ;)
Azt is gondolom, hogy a csapvizes Neocaridina vonal megszűnik....és talán a Babaultik is.... :(
Viszont nem látom a Dennerlik akváriumát????? :shock:
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.09.11. 22:35

Nagyon hangulatos!Irigylésre méltó! :D
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.11. 23:01

Ha beállt minden akvárium és bekerültek a végső helyükre a garnik akkor meg fogom írni részletesen, hogy mik is vannak pontosan, addig egyelőre maradjon titok :)

A legelső csapat garni, ami már ideköltözött egy nagyon vegyes cbs csapat volt, hazaérve a hétvégi kirándulásunkról épp ma vettem észre köztük az első petés kismamát, ha 1 hét múlva is meglesznek a peték, akkor azt hiszem egész jól érzik itt magukat.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Frettner » 2011.09.12. 08:30

Aha, megvan, a dennerlik a felső sor 2. akváriumában lesznek. Megnyugodtam. Amúgy várjuk a beszámolót.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: myk74 » 2011.09.12. 09:23

Felülről a második sorban ,balról a második akiban ,bal oldalt az üvegen az egy csigusz?Ha az akkor jó nagy!Nem látom jól milyen,talán egy tylo? :lol:
ÖRÖK HAJTÁS,ÖRÖK ÉLET!
myk74
Panda
 
Hozzászólások: 445
Csatlakozott: 2011.01.23. 15:10
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2011.09.12. 12:12

myk74 írta:Felülről a második sorban ,balról a második akiban ,bal oldalt az üvegen az egy csigusz?Ha az akkor jó nagy!Nem látom jól milyen,talán egy tylo? :lol:


Igen, egy marék sárga tylo-t szétszórtam az akváriumokban, van 3 nagy dög, és kb 20 kicsi. Épp tegnap láttam, hogy a nagyoknál született ismét egy apróság :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: LGA » 2011.09.12. 18:49

Kezdjünk el fogadni mik lesznek Celebeszről. ;)
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron