Szentgyo akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.05.14. 21:33

stevo írta:
Keiron írta:
szentgyo írta:[youtube]http://youtu.be/pSyZ4c61dKU[/youtube]

Nekem erre nem jön be semmi. :(

Akkor katt erre: http://youtu.be/pSyZ4c61dKU

Köszi!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.06.06. 20:46

Régóta tervezem már a bővítést, azt hiszem el is indulhat végre valójában a tervezésen túl a megvalósítás! Még rengeteg dolog van, ez csak a legeleje, de valahol el kell kezdeni :)

Ma érkezett:

Kép

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2012.06.06. 20:56

Jó neked én már hónapok óta tervezek akár csak egy medencével bővülni és hát még nem jutottam még odáig sem :/
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.06.08. 06:36

Szuper, grat az újabb bővítéshez! :)

Hasonlóak az én terveim is (12x 40L), csak még kérdéses, hogy fából vagy fémből legyen.

Ha nem nagy szemtelenség meg lehet kérdezni, milyen fával és milyen méretekkel érdemes számolni,
hogy elég erős legyen az állvány? Vagy kérdezzek inkább pü-ben?

Köszi,

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.06.08. 09:00

Ha minden igaz ez fenyőből van, és 5x5x5 cm vastag. Nekem azt mondták, hogy ez így polconként kb 250 kg-t bírhat ki.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: LGA » 2012.06.10. 20:43

Nem annyira a kibírással van a gond - ahogy egy vasbeton födémnél is -, hanem a lehajlással. De gondolom 50-60kg-nél több nem kerül rá polconként. Amíg nem kap vizet nem gond.
LGA
Mosura
 
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2011.06.05. 13:55

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.13. 21:16

Szombat:

Kép

Hétfő:

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.15. 20:59

Gondolom neked eléggé helyhiányod lehet, de én nem szeretem, ha olyan lent is vannak akváriumok, amikben az állatokat csak földön ülve, vagy hasalva lehet nézegetni :) .

Az ideális az lenne, ha egy szintben lenne az összes egymás mellett, akkor csak egy gurulós szék kéne... Azért állva sem olyan nézni őket mint egy kényelmes székből.. ;)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.08.15. 21:36

Érdekelne az állvánnyal kapcsolatban, ha tudod esetleg, hogy a keret elemei hogyan vannak egymáshoz rögzítve?

Azt jól látom, hogy nincsenek polcok, hanem gyakorlatilag a kereten állnak az akváriumok? Ez így is biztonságos, alátét nélkül is megoldható?

A szivacsokba teszel külön porlasztókövet, vagy az eredeti verzióban megy? Ennyi akváriumhoz Te milyen légpumpát/kompresszort használsz?

Bocs a kérdezősködésért, de hátha másnak is hasznos lehet. Egyébként tök jól néz ki és szépen passzol a többi bútorhoz!
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.16. 09:07

Egyszerunick írta:Gondolom neked eléggé helyhiányod lehet, de én nem szeretem, ha olyan lent is vannak akváriumok, amikben az állatokat csak földön ülve, vagy hasalva lehet nézegetni :) .

Az ideális az lenne, ha egy szintben lenne az összes egymás mellett, akkor csak egy gurulós szék kéne... Azért állva sem olyan nézni őket mint egy kényelmes székből.. ;)


Igen, próbálok minél jobban gazdálkodni a rendelkezésemre álló hellyel, és ez a megoldás eddig is bevált, remélem most is be fog :) Választhattam, hogy esetleg földön ülve tudom csak nézegetni a garnélákat, vagy pedig le kell mondanom 4 akváriumról. Ezt választottam :)

Galagonya írta:Érdekelne az állvánnyal kapcsolatban, ha tudod esetleg, hogy a keret elemei hogyan vannak egymáshoz rögzítve?

Azt jól látom, hogy nincsenek polcok, hanem gyakorlatilag a kereten állnak az akváriumok? Ez így is biztonságos, alátét nélkül is megoldható?

A szivacsokba teszel külön porlasztókövet, vagy az eredeti verzióban megy? Ennyi akváriumhoz Te milyen légpumpát/kompresszort használsz?

Bocs a kérdezősködésért, de hátha másnak is hasznos lehet. Egyébként tök jól néz ki és szépen passzol a többi bútorhoz!


Sajnos nem nagyon értek az asztalos munkához, mindenesetre annyit látok, hogy csavarokkal (csavarokkal is) van valahogy egymáshoz rögzítve a szerkezet. Igen, jól látod, polcok nincsenek, hanem az 5cm-es kereten fekszenek a akváriumok. Mikor először láttam ilyet (sok évvel ezelőtt) engem is meglepett...

Mikor elkezdtem gondolkodni, hogy milyen is legyen az új állvány, sokat tanakodtam rajta, hogy legyen-e fém váza, amit esetleg be lehetne burkolni fával, de végül egy jó barátom meggyőzött, hogy felesleges, nála évek óta működik így, tisztán fából az egész rendszere. Szó mi szó, sokkal elegánsabb ez, mint a vas... Szóval úgy döntöttem, hogy nálam is ez a megoldás lesz, azzal a kitétellel, hogy az az asztalos csinálja, aki nála is megcsinálta. Szóval így lett fa állványom...

Kompresszort nem használok, hanem 2 kimenetes Atman légpumpákat. Nálam nagyon jól bevált ez a szerkezet. 1 légpumpa 4 akváriumot visz. A szivacsszűrőn nem változtattam, minden az eredeti benne, annyi, hogy a legnagyobbat tettem bele mindegyik akváriumba. Korábban próbálkoztam a mattenfilteres megoldással, de nem tetszett, úgyhogy emiatt tértem vissza a szivacsszűrőhöz. Régen Egerben is ezt használtam, teljesen rendben volt, a most működő akváriumokat is ez szűri, teljesen elégedett vagyok vele, láthatóan a garnélák is.

Ha beállt a rendszer véglegesen (kb tavaszra), akkor el fogok kezdeni kísérletezgetni, hogy mit hogyan lehetne másképp csinálni, addig azonban nem fogom bántani. Amint véglegesen berendezem az akváriumokat, nekiesek a másik állványnak, rendbe tenni a növényeket, alaposabban áttisztítani mindent, "nagy generált" fogok rajtuk tartani, szóval megvan az elfoglaltságom az előttem álló időszakra :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron