Szentgyo akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.07. 10:40

Amazoniát cserélem le. Már bő másfél éve használatban vannak, azért azt lássuk be, hogy ezek nem örök életű talajok. Ugyanúgy Amazoniára cserélem, továbbra is tartom, hogy jelenleg, amit itthon lehet kapni, azok közül ez a legjobb.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.03.07. 11:55

én teljesen Amazonia ellenes vagyok! :) növényesbe még csak-csak (bár ott sem jött be nekem igazán), de garnik alá? :) miért érzed, hogy ez jobb, mint pl a shirakura red bee?
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.07. 12:44

keytee írta:én teljesen Amazonia ellenes vagyok! :) növényesbe még csak-csak (bár ott sem jött be nekem igazán), de garnik alá? :) miért érzed, hogy ez jobb, mint pl a shirakura red bee?


Elég sok talajt kipróbáltam, és paraméterek szempontjából nagyon jó. Amit még sokan dicsérnek az az Ebi gold, csak sajnos azt itthon nem nagyon lehet beszerezni. Hannoverből akartam hozni egy zsákkal kipróbálni, de sajnos nem volt kint aki forgalmazza, vagy legalábbis ez a talaj nem volt kint...

Igaz, hogy Amazoniával viszonylag sokat kell várni, de azon a pár heten nem sok múlik sztem...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Roy » 2013.03.07. 19:25

Oliver Knott volt már neked? Nálam most az egyikben ez van és szépen stabilizálja a ph-t 6,2 körül +-0,2
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.03.07. 19:57

szentgyo írta:Igaz, hogy Amazoniával viszonylag sokat kell várni, de azon a pár heten nem sok múlik sztem...


nem az volt a bajom vele, hogy sokat kell várni, hanem valami oknál fogva nekem nagyon koszolta az akváriumot, minden növény, stb tiszta barna volt tőle (lehet, hogy kissé erős volt a szűrés). továbbá az almacsigáim háza bebarnult (ami nem baj, mert szépek így is, csakhát...)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.03.09. 13:06

Valóban barnít valamennyit, de én nem vettem észre, hogy minden teljesen bebarnulna tőle...
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.05.11. 21:00

Aktuális állapot:

Kép

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.05.11. 21:30

Bár a garnélákat nem látom, de azt igen, hogy mindegyiknek jó helye van! :D
Igazából el is fog az irigység, de engem itthonról kivágna az asszony, ha ilyen állványokat kezdenék el csinálgatni... :lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Norman » 2013.06.04. 23:39

Szia Szentgyo!

Nagyon király az összes akváriumod. ;)
Lenne egy kérdésem ha nem gond :)
Szóval,látom,hogy előszeretettel használsz tebang levelet,én is minden vízi élőlényemnél(garnizni most kezdek,teknőseim vannak leginkább,éppen érik a víz és a szűrés,még van 3hét),látom,hogy egész nagyokat helyezel az akváriumokba....amit szeretnék kérdezni,hogy kifőződ őket,hogy nem színezik a vízeidet vagy mit teszel velük?Véleményed szerint ha egy tenyérni tebang előkészítés nélkül kerül be 18literbe nem sok a garniknak?Red Cherry-jeim lesznek.
Köszönöm előre is!

Üdv: Norman
Kép
Avatar
Norman
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.10.11. 12:19

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.06.05. 12:40

Szentgyo,
az a kérdés jutott eszembe, hogy Te ezeket a 'böszme' szivacsokat szoktad-e néha kinyomkodni vagy tisztítani és ha igen milyen gyakran?

Azért kérdem, mert nálam a kék tigriseknél van ilyen és a teteje tiszta ecsetalga, ezért a múltkor kivettem megpucolni, de félő, hogy a kicsik ezután a művelet után tűntek el.. :(
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

cron