Szentgyo akváriumai

A fórumtagok akváriumai

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.06.05. 19:02

Norman írta:Szia Szentgyo!

Nagyon király az összes akváriumod. ;)
Lenne egy kérdésem ha nem gond :)
Szóval,látom,hogy előszeretettel használsz tebang levelet,én is minden vízi élőlényemnél(garnizni most kezdek,teknőseim vannak leginkább,éppen érik a víz és a szűrés,még van 3hét),látom,hogy egész nagyokat helyezel az akváriumokba....amit szeretnék kérdezni,hogy kifőződ őket,hogy nem színezik a vízeidet vagy mit teszel velük?Véleményed szerint ha egy tenyérni tebang előkészítés nélkül kerül be 18literbe nem sok a garniknak?Red Cherry-jeim lesznek.
Köszönöm előre is!

Üdv: Norman


Szia,

Köszi.

Nem szoktam kifőzni a leveleket, és színezik a vizet... Van amelyik jobban, van amelyik kevésbé, de valamilyen szinten mindegyik megfesti egy kicsit. Nem hiszem, hogy sok lenne az egy tenyérnyi levél.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.06.05. 19:04

Galagonya írta:Szentgyo,
az a kérdés jutott eszembe, hogy Te ezeket a 'böszme' szivacsokat szoktad-e néha kinyomkodni vagy tisztítani és ha igen milyen gyakran?

Azért kérdem, mert nálam a kék tigriseknél van ilyen és a teteje tiszta ecsetalga, ezért a múltkor kivettem megpucolni, de félő, hogy a kicsik ezután a művelet után tűntek el.. :(


Igen, de csak nagyon ritkán, kb félévente kinyomkodom abba a vízbe, amit az akváriumból szívok le. Ha csapvízzel kimostad, akkor elképzelhető, hogy ez okozott némi problémát a garnikat, de nem túl valószínű, hogy emiatt tűntek el a kis garnélák.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.06.05. 23:12

szentgyo írta:
Galagonya írta:Szentgyo,
az a kérdés jutott eszembe, hogy Te ezeket a 'böszme' szivacsokat szoktad-e néha kinyomkodni vagy tisztítani és ha igen milyen gyakran?

Azért kérdem, mert nálam a kék tigriseknél van ilyen és a teteje tiszta ecsetalga, ezért a múltkor kivettem megpucolni, de félő, hogy a kicsik ezután a művelet után tűntek el.. :(


Igen, de csak nagyon ritkán, kb félévente kinyomkodom abba a vízbe, amit az akváriumból szívok le. Ha csapvízzel kimostad, akkor elképzelhető, hogy ez okozott némi problémát a garnikat, de nem túl valószínű, hogy emiatt tűntek el a kis garnélák.


Köszi a választ, természetesen én is csak a leszívott vízben nyomkodtam ki a szivacsot... :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.12.23. 23:22

Kép
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.23. 23:47

A kis akasztós szűrőkben mi van? Csak nem tőzeg? :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.12.23. 23:48

Nem, kerámiagyűrű van bennük.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.24. 00:20

Azt hittem oda raktad a tőzeget. De ok, akkor kiegészítő szűrésnek szántad.
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Szentgyo akváriumai

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.09.22. 12:05

Elég régen frissítettem a bejegyzést...

Azóta sok minden történt, nyáron egy újabb költözésen is túlestünk. Jelenleg kaptam egy kb 25-30nm területnyi "játszószobát", amit elkezdtem akváriumokkal feltölteni :)

Idén kb 60 akvárium lesz feltöltve, jelenleg ebből már kb 40 meg is van, az utolsó állvány ma fog megérkezni, már csak az ahhoz való akváriumokat kell elkészíteni, jövőre nagyjából még ugyanennyit fogok tudni beállítani itt.

Képek hamarosan :)
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég