Imre akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.04. 11:24

Beni írta:
ilyesimre írta:Milyen növénytápot ajánlasz?


Gondolom jársz néha Pestre, úgyhogy egyszer majd út közben ugorj be a Green Aqua nevű boltba Törökbálinton, ott tudsz venni Easy Life ProFito névre hallgató növénytápot. Nem vészes az ára, és rendkívül gazdaságos, Én is ezt (is) használom, merem ajánlani bátran.
Azért a boltban csak félig legyen nyitva a szemed, mert olyan látvány fogad amikor belépsz, hogy sosem akarsz onnan eljönni! :lol:


Még csak annyit kérdeznék ezzel kapcsolatban, hogy ez nem okoz gondot a garnéláknak? Azt olvastam, hogy a réz nem tesz nekik jót, a növénytáp leírásában meg látom, hogy tartalmaz rezet. Köszi!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.04. 21:59

A gyári ajánlás többszöröse sem okozott Nálam gondot, de ha betartod a gyári adagolást (ami 10ml/100L/hét), akkor biztosan nem lesz baja senkinek sem. Szerencsére a mai, normális növénytápok már tényleg csak nyomokban tartalmazzák a nyomelemeket, így a bennük szintén megtalálható bór, alumínium, cink, stb is csak nagyon kicsi, ártalmatlan mennyiségben van jelen.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.05. 11:29

Köszönöm!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.21. 22:06

Nem bírtam ki. Kellett a melóhelyre is egy! Jelenleg csak két almacsiga és két endler van benne. Később jönnek a rákok. Előtte még telepakolom mohával. Kb. 8-9 liter az egész. 3 mm-es hulladék üvegből ragasztottam. Egy sarok matten szűrő van benne. Vízpumpával hajtva, esőztetve. A tetején a világítást egy cipős doboz tetejébe ragasztott 4 db 20 cm-es, 6500 kelvines LED szalag adja. Szépen beállt. Már csak a moha és a rákok hiányoznak. Egyébként az otthoni "fő" akváriumban is kicseréltem a kompakt fénycsövet LED szalagra. Már csak azért is, hogy ebben a nagy melegben ne jelentsen plusz hőterhelést a világítás. Meg aztán a LED bírja a kapcsolgatást, jóval hosszabb az élettartama, kevesebbet fogyaszt. Majd rakok fel fotót arról is.
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.22. 13:13

Ígértem az "új" világításról fotót. Íme:
Kép

És így néz ki mostanság az akvárium a LED-es világítással. Elvileg ugyanannyi lumen fényerő, mint a 8 wattos kompakt fénycső volt. Bocs a kép minőségéért, de az elsötétített szobában nem tudom eltalálni a megfelelő beállításokat!
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.22. 20:16

A magam részéről szinte mindig előnyben részesítem a gyári megoldásokat (minőség, biztonság, igényesség, stb), de a Te DIY dolgaid nagyon igényesek és ötletesek, csak így tovább! :)
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.23. 13:40

Köszönöm szépen! Bár én azért egy kicsit elégedetlen vagyok vele. A régi foglalat felfogatás egy darabját kénytelen voltam benne hagyni, hogy a csavarnak belefúrt két lyuk ne dísztelenkedjen. Így azonban a középső szalagot nem tudtam egyenesen, pontosan középre beragasztani. Lehet, hogy csak engem zavar, abban pedig biztos vagyok, hogy a fény eloszlása szempontjából semmi jelentősége, de ezen majd még dolgozom egy kicsit! ;) A melóhelyen lévő kicsi akvárium tetején lévő cipős doboz tető is kap majd valami normális külsőt. Öntapadós tapétán gondolkodtam. Még egyszer köszönöm a dicsérő szavakat!!!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.28. 16:40

Egy kis növényesítés után:
Kép

És egy pár kép a jószágokról:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.06.28. 17:49

Szia. Ez a hínárféle nálam egy millimétert sem nő, ha nem kap széndioxidot, egyébként vele nagyon gyorsan, szépen nő.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.28. 21:51

Üdv!
Beláttam már én is ezek szükségességét. Tápozok is. Ma voltam vásárolni. Ajánlotta nekem az egyik eladó srác a folyékony CO2-t. Kipróbáltam, attól is van pezsgés szépen. Bízom benne, hogy megmarad a növények szépsége!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég