Imre akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.07.10. 16:50

Na nálam nő a hínár mint a fene! Először is szépen kivirágzott. Ennek örültem, mert ezek szerint jó az "új" LED világítás. Aztán már nyírnom kellett, mert nem maradt hely semmi másnak!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.08.13. 08:27

A tapasztalat erről a hínárról: virágzás után gyakorlatilag darabjaira hullik az egész. Az akváriumot ellepő hínár levelek miatt kellett egy teljes nagytakarítást csinálnom, mivel a szűrőrendszeremet is eltömítette. Vízparaméterek, világítás, tápozás nem változott. Viszont a korábban gombamód növő hínár szó szerint szétesett, miután elvirágzott.
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.01.14. 19:43

Régen jártam erre ezért gondoltam, hogy teszek fel néhány új fotót. Az otthoni akváriumban nagy változás nincsen. Leszámítva a gyöngy dániókat, meg a világítás átszervezését.
Kép
A 3528-as SMD LED szalagot 5050-es SMD Led szalagra cseréltem. (Nagyobb fényerő és helyesebb színhőmérséklet.) A szerintem csúnya sütőtál világító testet szintén lecseréltem. Maradék laminált parketta darabokból ragasztottam egy kis dobozt, amit bevontam öntapadós, fa mintás, vízhatlan tapétával.
Kép
Kép
A melóhelyen lévő akváriumot is lecseréltem. 4 mm-es hulladék üveglapokból vágtam és ragasztottam egy piko-t. A hasznos vízterület 18x18x18 cm. A tetején a világítás ugyanaz, mint az otthonin, csak nyilván kisebb. A szűrés is az otthonihoz hasonló lett, csak itt egy vízpumpa biztosítja az áramlást. A szűrő terület 18x18x5 cm. Ezen lesz még némi átszervezés, most csak úgy össze van dobva.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.01.31. 12:38

Végül a melóhelyen lévő kicsi akit lecseréltem egy másikra. Ragasztottam egy 20x20x20-as kockát. A háttérbe ment egy darab vasfa. A moha mögött meg egy sarok matten szűr. Ez lett belőle. Otthoni szaporulatból jön majd bele RC, ha beállt a dolog. (Bocsánat a mobillal készült képek minőségéért!)

Kép
Kép
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.01.31. 19:30

Az otthoniban is történt egy kis változás.
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.03.07. 12:28

Csak egy kis szösszenet a melóhelyen lévő akváriumról. Otthonról hoztam bele 5 garnélát. Az egyik sajnos nem élte túl a költözködést. Viszont a másik négy immáron 3 hete jól elvan. 1 hím 3 nőstény az arány. (Jó neki mi? Vagy nem is annyira? :lol: ) Az egyik nőstény be is petésedett. Ezért gondolom, hogy rendben van a dolog nagyjából.
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.04.28. 20:08

Régen raktam fel képet, ezért most dobok fel egyet. A növények azért CO2 nélkül is növögetnek. ;) Most éppen 5 garnéla petés. Hála istennek, mert a gyökeret nem főztem ki eléggé és valami toxikus anyag kioldódott belőle, ami kissé megtizedelte az állományt. Amikor elmúlt a fehér kocsonyás trutyi (három héten keresztül történő kétnaponkénti mosogatás és főzögetés után) és már nem kellett követ kötni az aljára, akkor utána állt be a dolog. Most már kb. két hónapja rendben van az aki és újra szaporodásnak indultak a garnik. Örülök, mert sajnáltam a dolgot és tehetetlenül néztem a pusztulást! Meg az asszony is már ki akarta vágni az ablakon az egészet! :roll:
Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.04.29. 15:06

Kissé elírtam a dolgot. Nem mintha számítana, de azért a pontosítás kedvéért nem két hónapja, hanem két-három HETE megy rendben minden! Mea culpa!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.05.01. 02:55

Szépen bebokrosodtak a növények és a moha, igazi dzsungel...biztosan jól érzik magukat a garnik, nem véletlenül petések! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2014.05.06. 20:46

Köszönöm! Pedig semmi különlegeset nem csinálok. A kép jobb oldalán lévő valamiféle hínár is elburjánzott. A halas rakta bele a zacskóba. Csak egy kicsi szárat tett bele, amit nem dobtam ki. Csak úszott a víz tetején. Aztán egyszer csak gyökeret kezdett eregetni. Ezután beültettem a talajba. Ez lett belőle. A háttéren valamiféle zöld moszat is megtelepedett. Mint nyáron az élő tavakban. Bubizik is, pedig nincsen CO2 beoldás. Nagyjából a négyféle növényem (meg a háttéren lévő moszat) szemmel láthatóan jól érzi magát. Ez szerencsére a halakra és a rákokra is elmondható. Most elégedett vagyok. Remélem nem üt be semmi és minden így is marad sokáig!!!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron