Imre akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.05.05. 12:45

Hát ez így tényleg elég gyorsan fog menni! Újabb két nőstény legyezgeti a petéit. El fognak árasztani!!! Shrimp invasion! :D
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.02. 20:20

Így állok most. Az eddig középen lévő növény túl nagynak bizonyult, így azt kiszedtem. Kissé felkavarodott a víz, meg elég stresszet is sikerült okoznom. A Borarasok ki is fakultak rendesen. Remélem hamar visszanyerik az egészséges színüket! A világítást kicseréltem. Csökkentettem 8 wattosra a kompakt fénycsövet. (Ennél kisebbet nem kaptam megfelelő színhőmérsékletben.) A színhőmérséklet természetesen maradt 6500 K. Növények tápozásáról 2 db JBL golyó gondoskodik. Újabb, egészen mini utódokat vettem észre, vagyis újabb nőstény engedte el a fiatalokat. :D

Kép
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.02. 20:31

Úgy látom minden rendben, csak így tovább! :)
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.02. 21:22

Köszi! Remélem így, hogy kiszedtem a túlzottan megnőtt növényt egy kicsit többet kapnak a vizikelyhek és a jávai moha. Talán majd jobban nőnek. Még a kevesebb fényerő mellett is. Lecsökkentettem a világítás idejét is 7,5 órára. (12:30-20:00) Megjelent a "műszikla" háttéren a zöld fonálalga. Olyan, mint a gömbmoha (Cladophora Aegagrophila), csak egészen hosszú, kb. 4 cm-es szálak jelentek meg. Mivel egészen gyorsan növekedett és nem szeretném, ha megtelepedne a növények levelén is, ezért próbálkozom. Egyszer már volt ilyenem halas akváriumban és kipusztíthatatlan volt.
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.03. 06:38

"Papíron" tökéletes a világításod teljesítményre és hosszra is, most már csak valami növénytápot kell nézned, és finomhangolnod a világítás hosszát a táp mennyiségével. Ha megvan az egyensúly, akkor csak annyi algád lesz, amit meg is esznek a garnélák! :)
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.03. 09:31

Milyen növénytápot ajánlasz?
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Keiron » 2013.06.03. 11:32

Szépen alakul. Én hátra ültetnék néhány szálas növényt, szerintem jól mutatnának, ha megnőnek tudod nyírni őket, és így nem árnyékolnak.
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.03. 19:31

ilyesimre írta:Milyen növénytápot ajánlasz?


Gondolom jársz néha Pestre, úgyhogy egyszer majd út közben ugorj be a Green Aqua nevű boltba Törökbálinton, ott tudsz venni Easy Life ProFito névre hallgató növénytápot. Nem vészes az ára, és rendkívül gazdaságos, Én is ezt (is) használom, merem ajánlani bátran.
Azért a boltban csak félig legyen nyitva a szemed, mert olyan látvány fogad amikor belépsz, hogy sosem akarsz onnan eljönni! :lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.03. 22:13

Keiron írta:Szépen alakul. Én hátra ültetnék néhány szálas növényt, szerintem jól mutatnának, ha megnőnek tudod nyírni őket, és így nem árnyékolnak.


Köszi! Gondolkodtam én is valami hínár féleségen. Majd meglátom. A háttér miatt nem túl mély az akvárium, de talán némi átrendezéssel... Esetleg később. Most volt nekik elég stressz.
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

Re: Imre akváriuma

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.06.03. 22:14

Beni írta:
ilyesimre írta:Milyen növénytápot ajánlasz?


Gondolom jársz néha Pestre, úgyhogy egyszer majd út közben ugorj be a Green Aqua nevű boltba Törökbálinton, ott tudsz venni Easy Life ProFito névre hallgató növénytápot. Nem vészes az ára, és rendkívül gazdaságos, Én is ezt (is) használom, merem ajánlani bátran.
Azért a boltban csak félig legyen nyitva a szemed, mert olyan látvány fogad amikor belépsz, hogy sosem akarsz onnan eljönni! :lol:


Köszönöm! Majd becsukom a szemem. Vagy csak a bejáratból bekiabálok. ;)
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron