Péter garnélása

A fórumtagok akváriumai

Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.03.26. 18:41

Sziasztok,
Megmutatom az en kis akvariumomat, tobb oknal fogva tegnap teljes ujrainditas volt :(
Akvarium: aquael classic 60, de amugy valami 54 liter kulso meret szerint
Aljzat: fekete alitolag szinezett kavics, semmi kulonleges... kb 4-5 honapja hasznalom de meg nem fakult :P
Vilagitas: 2 darab 15w neoncso,
Noveny: gombmoha es javai moha, remelhetoleg a heten kapok egy kis phoenix mohat is es meg megprobalom a Glossostigma Elatinoides ezek miatt a 2 cso,
Szures: fluval 505 kulso szuro,benne szivacs es siporax, kepen lathato szivo cso sajat gyartmany, igy remelhetoleg nem szivja be a leendo kicsiket,
Egyelore futeni kell aquael 100w
Hatterkep: laser nyomtato :))
Kovek: Szatmart a Szamos folyo valasztja kette, itt szedtem a koveket...

Es itt uszkal 6 db CRS es 6 darab CBS,
Szombaton bepetesedett egy CBS nosteny, ami mara par tojast lerugdosott magarol (nem lepett meg egyaltalan...teljes vizcsere volt)



Kép
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.03.26. 20:34

Pár tereptárgyat (követ, fát) még raknék be Nekik, amin tudnak matatni, tisztogatni, esetleg kicsit bujkálni vedléskor, mert így kicsit üres az akvárium.
A beszívó csövet miből, hogyan csináltad, mekkorák a rései? Sajnos az újszülött garnélák a 2*2 mm-es résen már átférnek, de a szűrőben ha nem darálja le őket a rotor, akkor hónapokig jól elvannak, csak takarításkor figyelni kell rájuk, és összegyűjteni őket...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.03.26. 21:13

Beni írta:Pár tereptárgyat (követ, fát) még raknék be Nekik,

en is gondoltam mar ra...kovet mar nem szeretnek tobbet,de fat szerezhetek... csak le kell menjek a pincebe, biztos talalok valamit :)

Beni írta:A beszívó csövet miből, hogyan csináltad, mekkorák a rései?

Volt munkahelyemen laser-el graviroztunk ami persze vag is ... szoval ott "vagtam" laser-el a reseket,
szerintem nem hogy beszipantani nem fogja ezen a resen keresztul de ha a kicsik bele akarnak bujni akkor sem tudnak :lol: res=1mm
ez az akvarium novemberben indult, akor sakurak usztak benne, szaporodtak szepen, januarban mar az itt szuletett kicsik voltak petesek, szoval ossze gyult egy par darab, aztan marcius elejen mikor jottek a CRS - CBS-ek szet szedtem a szurot gondolva hatha par pici atragta magat a beszivo resen, nem jartam sikerrel nem talaltam a suroben semmit.
Korabban a sima csoven volt egy szivacs, nem a legfinomabb,de eleg aprok voltak a lyukak, biztos voltam benne hogy azokon az apro lyukakon a suro nem szipantja be a kicsiket... majd egyszer eszrevettem rajta egy pici sakurat, masodik pillanatban a sakura fogta magat es bebujt a szivacsba :D figyeltem meg kb 2 percet es kibujt a szivacsbol :))

Hetvegere uj kepel jelentkezek :D fa darab vagy agak lesznek ;)
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.03.27. 11:43

Szerintem is érdemes lenne valami kifőzött/kiáztatott faágat/gyökeret beletenni az akváriumba, én kötöznék rá Microsoriumot vagy Monosoleniumot, valami mohát. Biztosan értékelnék a garnik.

Reméljük a színezett kavicsból nem oldódik ki semmi vegyi anyag, talán a bazalt vagy homok jobb lett volna.

Azért a teljes vízcsere elég brutálisan hangzik, főleg Crystal garniknál! Kemény kiképzést kapnak...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2013.03.27. 16:06

A teljes vízcsere sajnos szerintem késõbb megbosszulja magât :cry:
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.03.27. 23:11

Dominiks írta:A teljes vízcsere sajnos szerintem késõbb megbosszulja magât :cry:


Egyelore minden ok, legelnek szepen, a vizet probaltam jol keverni, TDS merovel a 128at mertem a regi vizben, cserelt viz 121re sikerult.
6in1 tesztcsikom van, tudom ezek nem valami pontosak de a parameterek vizcsere elot es utan egyformak voltak.
Nagyon remenykedek hogy nem lesz nagy gond a vizcserebol, 2-3 oran keresztul szoktattam at oket az uj vizbe... Marcius elejen hoztam oket egy nosteny bepetesedet szombaton, rugdosot le par darabot de ez nem katasztrofa.
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Dominiks » 2013.03.28. 09:01

A beszoktatással nincs baj csak tudod a víz most nincs bejáratva így nem tudom mi a szitu... annyit tudok tapasztalatbol, hogy ha nem tett nekik jót akkor az hetek vagy hónapok múlva fog kiderülni. Illetve az is közrejátszik, hogy mennyire ellenálóak a garnik. Mármint milyen tenyész közegbõl származnak. Én már csak egy tenyésztõtõl vásárolom a komolyabb garnikat mert tudom, hogy az õ garnèlái sokkal ellenálóbak mert nagyon jól tartja és neveli õket. Hát reméljük a legjobbakat!
Dominiks
Hinomaru
 
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2011.10.02. 11:07

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.16. 07:47

:) rossz es két jo hir

Ugy figyeltem meg hogy a CRS érzékenyebb a CBStol,
6 + 6 darabot vasaroltam kb 1.5 honapja,
A CBS-eknél lathato a novekedésuk azonban a CRSek kozt van 2 ami szerintem ugyanolyan kicsi mint amikor hoztam oket,
Rossz hir az egyik a ketto kozul nem birta tovabb... persze ez volt a gazdi kedvence :) a masodik jol van de szerintem ez sem fogja sokat birni,

Mint mar irtam az egyik CBS nosteny be volt petésedve de vizcsere utan szépen lerugdosta magarol a petéket, mostmar nincs rajta egysem,
A jo hir hogy azota két CBS nosteny petésedett, egyelore minden OK.

Ultettem pár novenyt is az aksiba, beraktam egy gokeret hogy legyen hova elbujni a gazdi elol :)) es beinditottam egy CO2 palacot is, 1 bubi / 3 masodperc, szerintem ez nem fogja elvenni az életkedvuket (vagyis remélem).
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.16. 08:53

Én még soha nem tartottam diszkoszokat, úgyhogy lehet, hogy hüle kérdés de az eddigi tapasztalataid alapján szerinted melyikeket könnyebb tartrani crs/cbs-eket, vagy diszkoszokat?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.16. 09:46

érdekes kérdés, hirtelen nem is tudok valaszolni mert CRS /CBS szaporitásával nem foglalkoztam, vagyis nem nagyon tortem magam rajta, most meg nagyon ra vagyok allva :)

Diszkosz tartasa kozben elkezdtem mindenfele halakat importalni koztuk garnélakat is, mostmar én sem nagyon hiszem el de anno volt hogy 100 - 200 red bee / black bee néven uszkaltak a garnélak akvariumban :) de ezeket csak "raktároztam", a szaporitásuk eszembe sem jutott, a tartasuk nem okozott gondot.

Egyelore ugyérzem a diszkoszozas jobban ment, mivel hogy CRS/CBS kicsik még nincsenek, de már nem sok van hatra :)
amig a diszkosznal naponta cserelheto akar 80% viz ugyanezt a garnélakal nem lehet megtenni... pedig én szivesen cserelnek naponta/kétnaponta 25% - 50% vizet, igaz hogy ebben az aksiban amiben a garnélak vannak a 25% kb 12 liter lehet, de felek hogy a gyakori vizcsere suru vedlést okozna,
szerintem a diszkoszok szivosabbak a garnélakal szemben, igenyeik ha nem is 100% de 99%ban egyforma, tenyeszteni vagy szaporodast elerni nyilvan egyszerubb a garnélaknal, a garnélanal nem fordul elo hogy megeszik a kicsiket :) de viszont a diszkosznal nincsenek vedlési problémak :lol: de ha jobban belegondolok megiscsak az kell mondanom hogy egyszerubb a garnéla tartása / szaporitása / tenyésztése, csak egy példat mondok: ha mindkettonél szép es jo korulmenyeket " varazsolunk " a garnélak valoszinu hogy mikor ivarérettek lesznek gondolkodas nélkul elkezdenek szaporodni ... a diszkoszoknal ez nem megy ilyen egyszeruen.
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég