Péter garnélása

A fórumtagok akváriumai

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.16. 10:45

Mondjuk egy Red cherry garnélát a talán hasonlóan szívós guppihoz képest könnyebb szaporíatani, mert nem eszik meg a kicsiket, ez a tény már nem elég egy crs garnélánál a sikeres szaporításhoz. Ha nem egészen ideálisak a körülmények, lehet hogy bepetésednek a nőstények, de el is dobhatják a petéket, vagy az elengedett kicsik az első vedlésüknél elpusztulhatnak.. Mondjuk a diszkoszok és CRS-ek táplálkozása más, amiért a garnéláknál egyszerűbb lehet az etetés. Én arra lennék kíváncsi, hogy a szaporodásuknál melyik lehet az érzékenyebb, melyiknek nagyobb a tűréshatára, mondjuk vízkémia és a kicsik szempontjából. Talán a diszkoszok részéről tudnál erről mondani pár dolgot?
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.16. 15:14

Egyszerunick írta:Én arra lennék kíváncsi, hogy a szaporodásuknál melyik lehet az érzékenyebb, melyiknek nagyobb a tűréshatára, mondjuk vízkémia és a kicsik szempontjából. Talán a diszkoszok részéről tudnál erről mondani pár dolgot?


Diszkoszon roviden es tomoren, 6-8 hetes korukban elvalasztottam a szuloktol es atszoktatva kicsit kemenyebb vizben neveltem oket, gondolom a kemenyebb viz hatasa ugyanaz a garnélakra is: gyorsabban nonek.

Turéshatar... szerintem a diszkoszok elég sok mindent kibirnak, persze ezt nem ugy gondolom hogy lagyvizbol atdobalod oket kemenybe es masnap vissza + 29 fokos vizbol bele a 32be aztan a 26 fokosba...

én azt mondom hogy a kicsi diszkoszokat nem epp olyan egyszeru megolni oket ha odafigyelsz, inkabb folyamatosan kicsit "rosszabb" vizben minthogy mindig ingadozanak a viz paraméterek. De gondolom ugyanez van a CRS / CBS garnélaknal is.

CRS / CBS kicsikrol nem sokat tudok irni mivel nallam még nem szuletett egysem :)
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.04.16. 18:24

Nekem új információ, hogy keményebb vízben gyorsabban nőnek a diszkoszok, valószínűleg akkor a garnélákra is igaz ez, gondolom még az ideális határokon belül.

Egyébként ugyanúgy készíted a vizet a crs-eknek mint a diszkoszoknak, vagy más eszközöket/anyagokat használsz? Gondolom könnyen be tudtad állítani a vízparamétereket az ideális értékekre. :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: petersimpf » 2013.04.16. 18:44

Egyszerunick írta:Egyébként ugyanúgy készíted a vizet a crs-eknek mint a diszkoszoknak, vagy más eszközöket/anyagokat használsz? Gondolom könnyen be tudtad állítani a vízparamétereket az ideális értékekre. :)


Oszinten nem sokat foglalkozok a viz parameterekel, csapviz + oszmoz... amit 80 - 100 ppm-re keverek, ez atol fug milyen a viz az akvariumban...
igazabol a tobbi ertekeket nem akarom valtoztatni, akkor sem ha nem tul jok :) hagyom a garnikat nyugodtan legelni.

Amugy kerdezek en is egyet, amennyiben lehet mindenki valaszolhat,
Nalatok mi a helyzet a ppm-el ? milyen ertekek kozt tartsatok a garnikat ?
Avatar
petersimpf
Red cherry
 
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2012.12.29. 15:41
Tartózkodási hely: Romania - Szatmárnémeti

Re: Péter garnélása

HozzászólásSzerző: izejj » 2013.12.11. 15:26

Szia Péter en vagyok az tibi aki at vetem tőled a RCS -KAT. Nagyon jól vannak es nagyon jól érzik magukat szépen be rendeztem nekik az akvariumot, hétről hétre szaporodnak egyre több van . Köszi megegyszer,, őket" ha majd lesz szükséged belőlük szivesen adók majd. Sajnos pusztul belőlük pár de semmi gond számoltam ezel a problémával. Most jelenlegi letszám 80 darab
izejj
Új tag
 
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.11.13. 22:40
Tartózkodási hely: szatmárnémeti

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron