manusz123 Édesvizi akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: manusz123 Édesvizi akváriuma

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.13. 18:53

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz.

Nálam is most 4,5 hetes a jávai, és most látszanak rajta az élet jelei. :lol:
Persze amikor én vettem, eléggé rossz állapotban volt. Igazából csak azért hoztam el a boltból, mert ritkaságnak számít mostanság, így lecsaptam rá.

Szép lassan nő, most kezd kizöldülni. Egyébként nálam is van benne pár barnás szál, de én úgy nézem, hogy az "csak" algás. Remélem, a garnik ezt majd megoldják. (csak jussak már el oda, hogy garnéla is legyen benne) :D
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: manusz123 Édesvizi akváriuma

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.02.14. 10:31

cuko írta:
manusz501 írta:amit a fa dekorációra kötöztem mohát barna szálak voltak a moha között a barna mohát levágtam de ami zöld volt az nem akar nőlni lehet hogy a többi növény eltakarja elölle a fényt? mi a megoldás?

Amikor én indítottam az akváriumom egy marék jávai mohával, nálam is voltak barnás-feketés szálak, de ezek kihaltak és eltűntek idővel.
~2 hét alatt még nem feltétlen kell növekedést látnod a mohákon, lassan nőnek. Amúgy sem nagy a fényigényük (hanyas izzód van amúgy?), de a kép alapján nem úgy néz ki, hogy bármi túlságosan takarná a fényt előlük, szerintem ez nem lehet baj. Én olyan 1 hónap után vettem észre, hogy "jobban érzik magukat" a növények, dúsabbnak hatottak, és a fény fele rendeződtek a szálak. Most olyan 3 hónap után már azért érezhetően nőtt a jávai moha is (a riccia is, de az túl gyorsan, és már kiszedtem inkább). Türelem! :)
(Esetleg csinálhatsz x naponta egy-egy fényképet az akváriumról ugyanabból a szögből, és pár hét után azokon már látni fogod a növekedést.)

Sok sikert a továbbiakban!


Köszönöm a segítséget majd teszek fel képeket (most 3 hetes az akvárium) a világíttás T5-ős Fénycső
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: manusz123 Édesvizi akváriuma

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.02.14. 10:34

lazioforever írta:Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz.

Nálam is most 4,5 hetes a jávai, és most látszanak rajta az élet jelei. :lol:
Persze amikor én vettem, eléggé rossz állapotban volt. Igazából csak azért hoztam el a boltból, mert ritkaságnak számít mostanság, így lecsaptam rá.

Szép lassan nő, most kezd kizöldülni. Egyébként nálam is van benne pár barnás szál, de én úgy nézem, hogy az "csak" algás. Remélem, a garnik ezt majd megoldják. (csak jussak már el oda, hogy garnéla is legyen benne) :D


Nálam a Jávain hamar látszottak az életjelek de a fárakötözött weeping mohán nem látszik még
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: manusz123 Édesvizi akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.02.14. 21:54

A mohaszálak akkor barnulnak meg, ha túl tömött lesz a növény. A belső/alsó szálak ilyenkor már annyira nem kapnak fényt, hogy elbarnulnak, megfásulnak. Ha ezt a jelenséget látjátok egy mohán (ami nem friss kötözés, hanem hetek, hónapok óta nő), akkor ideje alaposan megtépni! :) Érdemes vízcsere előtt, két kézzel nekiesni: egyik kezünkkel fogjuk a mohát, hogy ne tépjük le a kőről/fáról, a másikkal meg könyörtelenül megritkítani, és alaposan "átborzolni", hogy a hetek alatt közé került trutyi is kijöjjön belőle.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég