Szasza91 kezdő aksi

A fórumtagok akváriumai

Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.15. 22:26

Sziasztok!

Még új vagyok, kb. 2 hete fogott meg ez a kis remek állat. Már megrendeltem, egy akváriumot 30*30*35, és terveim szerint hétvégén beindítom, de garnélákat csak majd februárban a Terraplázáról tervezek hozni, remélem ott nem lesznek drágábbak, mint ahogy a neten láttam. Egy kis tapasztalato már van, hisz 15 éve van akváriumom, és több kevesebb sikerrel tenyésztettem bíborhasú sügereket, jelenleg is van egy 1 hetes vitorláshal csapatom. Most úgytervezem, hogy ezt a kis akváriumot szépen berendezem, és betelepítem vagy shakurákkal, vagy yellow fire-el, vagy ha látok valami szépet a plázán azzal.
Olvasgatva a fórumot mindenkinél dús növényzetet láttam, de nem mindenhol láttam olyan erős megvilágítást, amit én elképzelnék. Az eddigi akváriumaimban sosem volt valami szép a növényzet, mindig csak vegetált, majd elhalt. igaz most van egy faj ami elgé jól bírja, már 5 éve, de csak ez az 1 faj, de mivel ez eléggé magas növésű nem tervezem a garnélásba.
Szeretnék tanácsokat kérni, hogy ti mit csináltok, mit használtok (tápsó, táp oldat), meddig, és mivel világítjátok meg, hogy ilyen szépen nőnek, és sűrűek. És milyen növényeket ajánlottok.
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.15. 22:34

És még elfelejtettem megkérdezni, hogy nagyon sok helyen nem látok fűtést, pedig úgy tudom, hogy kell. Roszzul tudom, mi az a hőmérséklet, amin jól elvannak?
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.15. 23:01

Szia!
Isten hozott a garnélák világában! Ha átböngészed a fórumot és az internetet sok hasznos dolgot találsz a témában. Itt a fórumon az Akváriumaink-ban sokan leírják mit hogyan csinálnak.

Alapvetően alacsony-közepes fényigényű növényeket érdemesebb választani, nézd meg a Tropica 'Easy' növényeit, azok bírni fogják viszonylag kevés fénnyel és gyenge tápozással(pl. Easy Life ProFito). Azért van bőven választék, a mohák elsődlegesek!

Szobahőmérsékleten jól érzi magát a legtöbb garnéla, de főleg a Neocaridinák kevésbé érzékenyek hő, fény, talaj és egyéb tekintetben. Szóval érdemesebb velük kezdeni az ismerkedést.

Sok sikert és örömet kívánok hozzájuk előre is!

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.15. 23:53

És tudtok olyan helyet Budapesten, ahol kapok ilyen növényeket, viszonylag olcsó áron? És vettem az akváriumba egy 25 wos fűtőt, de a szobában ahol lesznek álltalában olyan 22- 24 fok van, kivéve, ha szellőzetetek.
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.01.16. 00:57

Szia!
én is nem rég kezdtem foglalkozni a garnélákkal, itt meg tudod nézni, én hogy boldogulok.

Nálam kevés világítással (0,45W/l), 23-24 fokos vízben és nem túl jó szűréssel a jávai moha, riccia, és foxtail (Ceratophyllum demersum) kimondottan jól érzi magát, folyamatosan nőnek; és az anubias és a cryptok is hozzák az új leveleiket, csak azok algásodnak.

Az én szobám kicsit hidegebb, 18-20 fok szokott lenni, ezért nálam üzemel egy 15W-os fűtő, azzal tartom a 23-24 fokos hőmérsékletet az akváriumban, és látszólag mindenki jól érzi magát, szaporodnak is a garnélák.

Minden növényem apróhirdetésekből vettem, Budapesten elég bő a választék, szerintem nézz körül te is!
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.16. 16:05

Növényeket könnyen és olcsón tudsz szerezni akvarista fórumokon, csak előtte érdemes megfürdetni egy kis buborékos ásványvízben fertőtlenítés gyanánt. A Tropicát azért ajánlottam, mert ott szépen rendszerezve megtalálod igény, elhelyezés, stb. szerint a növényfajtákat, onnan kinézheted melyik szimpatikus Neked és aztán beszerzed valahonnan.

22-24 fok elég lesz, ha nincs nagy ingadozás, akkor a vízmelegítő sem kell, de biztonság kedvéért bennhagyhatod, ha akarod.

Nálam a legtöbb könnyen tartható növény 0,3-0,4W/l-nél szépen fejlődik, Microsorium, Cryptocoryne, Jávai moha, Monosolenium, Lymnophila, Vallisneria. Persze nyugodtan használhatsz erősebb fényt is, de akkor a tápozást és a szűrést is ahhoz kell igazítani.
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.16. 16:59

Hát fórumokon és körbenézek majd növény ügyben, de megérdeklődöm előbb itt is hátha van valakinek felesleges szaporulata, Budapesten belül szívesen el is megyek érte, és legalább személyesen is érdeklődhetek a garnéllákkal kapcsolatban.
Ha valakinek van eladó növénye, amit szívesen nekem adna (persze fizetek érte), akkor az küldjön privát üzit.
Köszi!
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.01.16. 18:57

Itt nincs privát üzenet! :D
De ha kinézel jobb oldalra, akkor többen megadták/tuk az elérhetőségü(n)ket. :lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.16. 19:41

Sorry, nem tudtam, de már megoldottam. :)
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.17. 21:35

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy ha nekem a nagy akváriumban lévő köveken, van valami alga féle, de nekem nem zöld, hanem barnás, akkor majd az is jó lesz a Garnéláknak?
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég