Szasza91 kezdő aksi

A fórumtagok akváriumai

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.21. 20:58

Sziasztok, elkészült egyenlőre a még nem növényes akvárium, hogy tudok képet feltölteni?
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.22. 10:10

Szia.

Én is sokat tanakodtam ezen múlt héten. :D
Itt megtalálod a pontos leírást: viewtopic.php?f=8&t=78
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.23. 21:29

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Berendeztem az akváriumot, feltöltöttem, kihűlt forralt vízzel, és már 1 éve menő akvárium vizével vegyesen, már megy a szűrő, meg a melegítő, belecsavartam a másik akvárium szivácsát a vízben, tehát kapot egy kis kezdő baci kültúrát, és már pár darab neon is van, csak hogy bejárasssák az akváriumot, de a szőlőgyökéren megjelent valami fehér penész jellegő, ami a másik akváriumban is volt, de kb fél év elteltével eltűnt. Szerintetek ártalmas lehet majd a garnélákra?
Ja és a gyökér ázott kb 2 hónapig, és még ki is főztem.
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.01.23. 22:19

A fehér penészt a garnélák majd szépen lelegelik, lerágcsálják, emiatt ne aggódj.

Már csak egy kis türelem pár hétig, aztán jöhet a költözés! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.01.31. 10:39

Sziasztok.
Kb két hete megy az akvárium, eddig jávai moha, és valami törpe fű féle van benne, meg a szőllő tőke, amiről a penészt folyamatosan szedem le. Co2 élesztős módszerrel megy 2 napja, de csak a szivacsszűrű bemeneti ágára tudtam eddig rákötni, nem tudom mennyi oldódik fel belőle, ha van valami párszázas ötletetek szívesen fogadom. Ja és 10 db neonhal, akik annyira jól érzik magukat, hogy ma leikráztak. Persze megették az összeset, de ezek szerint a vízminőséggel nincs gond. Vízcserénél, mindig forralt vízzel töltöm fel.
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.01.31. 13:51

Co2 porlasztásra az egyik legolcsóbb és legjobb a cigifilter. Az egészet kell beletuszkolni egy levegőztető csőbe, pont belemegy. A mai cigik nagy részében dupla szűrő van, csak a sima kell, a szénszűrős nem. Van amikor be kell nyúlni egy kicsit megigazítani, de ha jól áll akkor nagyon apróra porlaszt. Én lassan egy fél éve használok egyet, egyszer fordítottam meg, jól működik még. Próbáld egy "levegőcső tartó tapadókoronggal" oda felrakni, ahol a legnagyobb a lefelé irányuló áramlás.
A fehér penész normális a gyökéren, szinte mindig előjön, nem ártalmas, jó esetben lesznek majd annyian a garnélák, hogy elfogyasszák, eltűntessék.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.02.03. 23:17

Sziasztok!
A héten jönnek a Garnik, de előtte még kapnak egy tő Microt. Az lenne a kérdésem, hogy szerintem sikerült jól nevelni a növényeimet, mert a Tenellus csak úgy nő, és több tő már elkezdett sarjadzani, félek, hogy még csak most ültettem őket, de már ritkíthatom is. A moha is szépen fejlődik a szőlő ágon, és már a fehérpenész, és az alga keveréke is megjelent az akvárium falán. Ma megcsináltam a cigifilteres diffúzort, és nagyon jól működik, pont jó helyen is van, mert az áramlás lefele megy ott. A kérdésem az lenne, hogy honnan tudhatom mindenféle teszt nélkül, hogy sok lehet-e a co2 a garnéláknak, nehogy megfulladjanak, habár a halak nem panaszkodnak. És valószínű mostmár, hogy jobban oldódik, még több lesz a co2, mondjuk azt tervezem, hogy a palackot inkább két akváriumra kötöm rá.
Üdv Szabolcs
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.02.19. 21:23

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a gond. A garnélák kb 2 hete beköltöztek, nem látom semmi jelét annak, hogy rosszul éreznék magukat, a neonok is folyamatosan ívnak, de pár napja a sakura hímek elkezdtek kifakulni, pedig a nőstények szinte bordók, és majdnem mind petés már, nálam kapnak káposzta levelet, spenótót, anciknak való tápot, cyklopsot, de igazából inkább csak a mohákon legelésznek, szerintem találnak elég algát. Ötletek, mi lehet a gond. 3-4 naponta cserélek 40% vizet.
Válaszokat előre is köszi!
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.02.20. 07:31

A neonok csak nagyon lágy vízben ívnak tudtommal, a sakurák meg kemény vizet igényelnek. Így talán a vízkeménységet kéne ellenőrizned először...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.20. 08:42

A vízkeménységet nem ártana tudni, de valójában arra nem annyira érzékenyek.
Mármint lágyabb vízben is azért jól elvannak, de ha forralt csapvízzel csinálod a vízcserét,
nem hiszem hogy túl lágy lenne. Jó lenne, ha megmérnéd a GH és KH értéket.
Neptunos teszt (párszáz Ft) bőven jó hozzá.

Viszont a vízcserék számát ritkítani kellene, hetente elég lenne 20-30%. Ennél több és gyakoribb szerintem nem indokolt és a garnélák bár szeretik a tiszta vizet, a viszonylag stabil vízparamétereket még inkább. Ha már beindult a szivacsszűrőd, a bacik lebontják a káros anyagokat és biológiailag tisztítják a vizet, a túl gyakori és nagyobb mértékű vízcserével egyáltalán nem kedvezel nekik. :!:

Szóval ellenőrizd a keménységet és cserélj ritkábban és kevesebbet (szerintem). A halakat pedig csak óvatosan etesd, tényleg csak amit 2-3percen belül biztosan elfogyasztanak. Inkább többször adj keveset, én is napi 3-szor etetem a törperazbórákat és így nincs gond. :)

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron