Szasza91 kezdő aksi

A fórumtagok akváriumai

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.03.04. 23:03

Sziasztok.
A hétvégén meghalt két új kalászhal, amiket 2 hete hoztam, már csak 3 maradt, és gondoltam, hogy mivel a hímeknek se olyan élénk a színük akkor biztos rossz valami, de mikor úgy döntöttem, hogy teljesen kitakarítom őket, erre észre vettem hogy valami kis apróságok ott moszatolnak, úgyhogy van vagy 40 kicsi, így végül hozzá se nyúlok. Mit gondoltok, azóta a kicsik már dupla akkorák, és egészségesek. Mi lehet akkor a bajuk a hímeknek?
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.03.05. 08:48

Milyen fajta kalászhalak? Eteted őket külön valamivel, mármint a piciket? Mekkorák most?

Ha üzletből vetted, sajnos sokszor nem bírják sokáig..Ha a picik megmaradnak, nem lehet nagy gond a vízzel.
Egyébként gratula a szaporulathoz! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.03.06. 17:31

Werneri kalászhalak vannak, és nem foglalkoznak a garnélákkal. A kicsiket nem etetem semmi különlegessel, de még a nagyokat se. Minden nap kapnak egy kevés fagyasztott cyklopsot, meg zöldségeket néha. Próbálkoztam tablettás tápokkal is, de szerintem még találnak sok más kaját, úgyhogy nem nagyon eszik. Majd ha talán többen lesznek, és nem lesz nekik annyi alga.
És úgy látom ma egy másik anyuka is elengedte a kicsiket, de pár anya hiába bepetésedett, nem fejlődnek a peték, szerintem nem termékenyítették meg a hímek. Ez milyen sűrűn fordul elő?
Köszönöm a választ!
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Re: Szasza91 kezdő aksi

HozzászólásSzerző: szasza91 » 2013.03.19. 22:09

Sziasztok!

Az elmúlt napokban történt ez az. Hol is kezdjem... Hazamentem hétvégén, és amikor visszajöttem a garnélák fel s alá rohangáltak, az összes, mire észrevettem, hogy valahogy eldugult a levegőztető, és nem ment, de már ez előtt is meghalt egy. Miután megcsináltam megnyugodtak, és legelésztek tovább, ám már azóta 3 garnéla lefordult, és mind nőstény volt, és mind szülés után. A hímek még mindig fakók, de a kicsik kb mind a 70 megvan és szépen nőnek, és kezdenek színesedni. A víz keménysége Budapesti csapvíz forralva, ph-t nem tudok, de van co2 beoldás egy kicsi, így talán az stabilizálja a ph-t. Vizet kb 2-3 hetente 40%-ot cserélek. Vannak növények jó bőben, úgyhogy szerintem az amoniával, és a nitrittel megbírkóznak de ez nem tudom pontosan, és tesztekre nem szívesen költök. Enni valamilyen halaknak szánt tablettát kapnak, és fagyasztott cyklopsot, zöldségeket nem nagyon adtam nekik eddig mert kevesen voltak, és nem ették meg soha, inkább az algákat legelészik. És egy másik akváriumban rc-k vannak, ugyanolyan növényekkel, ugyanolyan eleségen, ugyanolyan vízparaméterekkel, és ott semmi baj sincs.

Szerintetek mi okozhataja a pusztulást?

Válaszokat előre is köszönöm!
szasza91
Red cherry
 
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2013.01.14. 09:20
Tartózkodási hely: Budapest; remenyi.szabolcs@freemail.hu

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron