lazioforever garnélása

A fórumtagok akváriumai

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.17. 16:50

Már egyszer szóltak érte itt az oldalon, hogy ne emlegessek a hozzászólásaimban boltokat. Ezért konkrét boltnevet már nem akarok leírni.
De mivel felénk nagyon nehéz hozzájutni a garnikhoz, és garnéla tartók se sokan vannak a környéken, így annyi információt leírnom talán nem tilos, hogy egy sárvári boltból lesznek nagy valószínűséggel. Így ha kicsit utánakeresel a neten, biztos megtalálod.

Remélem ez még nem minősül reklámnak. Ha mégis, akkor elnézést kérek érte.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: manusz501 » 2013.01.17. 17:03

köszönöm az információt és milyen fajtájú garnélákat tervezel az akváriumba?
manusz501
CRS C
 
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.03.10. 21:38

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.01.17. 17:12

Hát ez jelenleg erősen kérdéses. Az eredeti elképzelésem egy Yellow Fire csapat volt. De egyre inkább megtetszettek a Sakura-k és Babaulti fajok, ezen belül is a Zebra garnéla. Úgyhogy még nem tudom. Szerencsémre van 4 hetem eldönteni. :)

Mondjuk leginkább a Tigris garnéla tetszik, de nem akarok elsőre belevágni, mert a csapvízben ők nemigen maradnak meg. Majd a következő akváriumban talán ők kapnak helyet.
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.24. 20:57

Sziasztok.

A mai napon büszke tulajdonosa lettem egy 12 főből álló Red Cherry csapatnak. Ezúton is köszönet érte egy helyi akvarista társamnak.

Képeket, amint tudok csinálni (remélhetőleg tesóm fényképezőgépével, nem pedig mobillal), rakok majd fel. Remélem nem lesz túl unalmas a profibbaknak a sokszázadik RC-s képeket nézni. :lol:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.02.25. 08:53

Az a legfontosabb, hogy Neked tetsszenek és örömödet leld bennük! :)

A képeket pedig kíváncsian várjuk, mindig lehet újat és érdekeset mutatni, akárhányadik is legyen... ;)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2013.02.25. 18:19

lazioforever írta:Sziasztok.

A mai napon büszke tulajdonosa lettem egy 12 főből álló Red Cherry csapatnak. Ezúton is köszönet érte egy helyi akvarista társamnak.

Képeket, amint tudok csinálni (remélhetőleg tesóm fényképezőgépével, nem pedig mobillal), rakok majd fel. Remélem nem lesz túl unalmas a profibbaknak a sokszázadik RC-s képeket nézni. :lol:


Miért lenne unalmas? Minden egyes garnéla, akvárium érdekes és egyedi! Szóval várjuk a képeket (és a fotóversenyre is :) )
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.02.26. 21:30

Sziasztok.

Na, jelentkezem a beígért fényképekkel. Sajnos a digitális fényképezőgépből nem lett semmi, így maradt a mobil, az meg nem sokat ér. Igazából nem tudtam eldönteni, hogy felrakjam-e ezeket a képeket ide, mert hát nem éppen jól sikerültek. (és akkor nagyon finoman fogalmaztam)
Valahogy sehogy sem sikerült rendes közelit csinálnom a garnélákról, de majd csak ideér tesóm a gépével, és kísérletezhetek tovább. Addig is itt van pár kép, nézzétek nekem el a minőségüket, nagyon ritkán fotózok, és akkor se jól. :roll:

Az akvárium jelenlegi állapota (ezek még nézhető fotók, mert távoliak):
Kép

Kép

Kép

És pár kísérletem a garnik lefotózására (most ne röhögjetek, légyszi :D ):
Kép

Kép

Kép

Kép

Hát, ez van. A tudásom és technikai felszereltségem sajnos jelenleg ennyit enged meg. De igyekszem minél jobb képeket csinálni, és feltölteni az oldalra majd. Annyit még írnék hozzájuk, hogy szinte minden nősténynél megfigyelhető, hogy egy csík húzódik végig a hátán, a fejüktől a farkukig. Ez mennyire átlagos az RC-knél? Nekem marhára tetszenek így csíkosan. :)

Ja, és a Cryptocorine-om levelei eléggé algásak voltak, amikor a képeket csináltam. Jelentem, a garnik 3 nap alatt teljesen algamentessé tették az egész akváriumot, csak az üvegen van egy-két helyen jelenleg alga. De ez már az én feladatom, mindent csak nem lehet rájuk bízni. :lol:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: Roy » 2013.02.27. 18:04

ha pengével húzod le az algát azt is hagyd benne, megeszik.
Roy
Hinomaru
 
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.27. 17:06

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.03.10. 21:39

szia,
leírnád/elmagyaráznád, hogy tudtad lefojtani a szűrőd?
Mert én kb 20 perce szórakozom egy bicska és egy csavarhúzó segítségével, és nem akartam letörni a pöcköt, sikerült egy szar műanyag pöcök alá 1cm-rel lejjebb húzni, de most be sem indul az egész, vissza pedig nem tudom húzni. Mindjárt agyvérzést kapok. :D
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: lazioforever garnélása

HozzászólásSzerző: lazioforever » 2013.03.11. 17:39

leírnád/elmagyaráznád, hogy tudtad lefojtani a szűrőd?


Szia.

Én simán kézzel fel-le tudtam húzogatni azt a csúszkát a kiáramló nyílás felett. Jó, a sima kicsit túlzás, azért neki kell feszülni kicsit, de azért mozog, ha kell.
Kép

Ami ezen a képen van szűrőfej, nemigen hasonlít az enyémre, biztos ez egy régebbi kiadás. Gondolom a tied is máshogy néz ki, olyan lehet, mint az enyém. Nem tudom pontosan, mennyire fojtottam vissza, nagyjából félig talán, érzésre. És még így is elég szép sodrás van helyenként. :D
A lapát meg felfelé áll 45 fokban, hogy azért mozgassa a vízfelszínt. Én úgy veszem észre, a garnik elvannak így, nemigen zavarja őket a sodrás. Bár főleg a vasfákon lebzselnek. :lol:
Avatar
lazioforever
Hinomaru
 
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.19. 15:36
Tartózkodási hely: Szombathely

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron