Szabi garnélása

A fórumtagok akváriumai

Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: kszabolcs » 2012.11.16. 19:32

Sziasztok!
Először is bemutatkoznék. Koplányi Szabolcs vagyok. Múltamról annyit, hogy kb 16-18 éve halazok. Jelenleg egy 54 literes halas akváriumom van elevenszülőkkel, páncélosharcsákkal. Eredetileg "csak" pár amano garnélát szerettem volna ebbe az aksiba, de minél többet olvasgattam annál inkább megtetszettek a törpegarnélák. Most külön akváriumot rendezek be nekik.
Adatok:
50*28*23 32 liter
Mattenfilter egy Aquael Fan 1-el meghajtva. A szivacs úgy van méretezve, hogy a diszkosos oldalon lévő kalkulátorral kiszámítva az áramlási sebesség kb 8 cm/perc.
Aljzatként 0,5-1,2 mm szemcseméretű bazaltot szereztem.
Világításként egy haqos stellars 13w gog szuperálni.
Dekorációként egy vasfát rakok bele amire kötözök Jávai mohát. Valamint 1-2 tő kislevelő vizikelyhet és még valamilyen más vizikelyhet :-) és gömbmohát tervezek.
Eredetileg CRS-eket szerettem volna, de többen lebeszéltek róla, hogy ez legyen az első fajom. Most tigrisekben vagy sakurákban gondolkodom. A Sakurákkal egyetlen bajom a nagy szaporodási kedvük. Túl vagyok már 1-2 guppis népességrobbanáson, nem szeretném ezt újra. Nagyon megtetszettek Keiron tigrisei, egyre inkább hajlok feléjük még ha lágyvizet is kell nekik csinálni. Most 1 hónapig jár magában aztán ha minden rendben akkor karácsony előtt még jönnek a lakók is, már alig várom :-)

Kép
kszabolcs
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.13. 20:43

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.16. 19:47

Ismétlés a tudás anyja! :lol:
Kicsit furcsára sikerült a hozzászólás, de persze semmi gond, megjegyeztünk mindent! Bármilyen garni is lesz a végén, remélem sok örömödet fogod lelni bennük, ahogy Mi tesszük nap mint nap.
Látom csíptetős a lámpád, a helyedben egy kicsit eltolnám jobbra, a matten jobb oldala, és az aki jobb oldala közé félútra, hiszen ott lesznek inkább növények, a mattent meg nem muszáj világítani.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: kszabolcs » 2012.11.16. 20:23

Jaj de ciki első hozzászólás :-) Voltak gondjaim a képbeszúrással. Úgy látszik más dolgok is kerültek vágólapra. Ha van valakinek lehetősége kérem segítsen, hogy minden csak egyszer szerepeljen. A tanácsot megfogadom odébb viszem a lápát. A szivacs mögött kell lennie aljzatnak? Én tettem.
kszabolcs
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.13. 20:43

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.16. 21:45

Sosem volt mattenem, nem is láttam még élőben sehol, de szerintem nem kell mögé aljzat. De károsnak sem találom, szóval szerintem mindegy.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.11.16. 23:07

Szia Szabolcs

Sokáig én is szeretem volna elkerülni a lágy víz készítését ,de ha megvan a rutin ,hogy készítesz esetleg egy nagyobb boros kanában tárolod nem olyan vészes . Van hogy 10 literes műanyag kannában árulnak kB 1000 Ft körül ioncserélt vizet. Ez elég lehet keveréstől függően kB 1 hónapig. Ha elég nagy a kanna szájnyílása be lehet rakni egy kisebb szivattyút meg gyantát későbbiekben. És megint egy hónapig lesz lágy vized .1kg gyanta akár egy évig is elég lehet. Vagy 2db nagyobb pl. kólás műanyag üdítős palackból gravitációval meg egy elég hosszú levegőcső szorítócsappal szép lassan átcsepegteted a vizet a gyantán .Szóval sokféle kép megoldhatod ahogy neked szimpatikus .Havonta pár perc meló csak.

Szűrésed szerintem profi megoldás sokan használják ezt .Az áramlási sebesség is pont jó. Szivacs mögött nem szoktak rakni talajt felesleges ,de szerintem gondot nem okoz. Ha meg azért van ott talaj hogy ne kerülje ki a víz áramlás a szivacsot akkor maradhat is. De a szivacs mögé ne tudjanak bemenni a garnélák inkább.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.11.17. 09:59

Oldalfalas mattennél, vastag, nehéz aljzatnál indokolt lehet a szivacs mögé is aljzatot tenni, ez tartja az alját helyén, egyébként eltolódna idővel. A sarok mattennél szerintem az eltolódás valószínűtlenebb, de biztosan stabilabb így.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.11.17. 10:06

Szerintem ne rakj mögé. Később a vízcseréknél sokkal jobb a szivacs mögül leszívni, illetve odatölteni a vizet. Ebben az aljzat igencsak zavarna.
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: kszabolcs » 2012.11.18. 08:59

köszönöm szépen a segítséget. A lámpát eltoltam kicsit jobbra a növények fölé. Okozhst valami gondot a JBL 7+13 golyó? Nyomkodtam a növényekhez belőle.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/121118/ ... es.hu_.jpg
kszabolcs
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.13. 20:43

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.18. 13:15

Nem okoz semmi problémát, kifejezetten hasznos. Egész pofás is már így, nagyon szép az a színes növény. Nem tudod véletlenül, hogy mi az?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: kszabolcs » 2012.12.08. 19:15

A mai napon én is garni tulajdonos lettem. 7 tigris érkezett ebbe az akváriumba és 4 Amano a halasba. Mióta beraktam őket még nem láttam együtt a hetet de van, hogy kisebbeket van hogy nagyobbakat látok :-) Kb megvannak mennyiségre. Hihetetlen módon eltudnak bújni a vasfa réseibe, a gömbmoha alá és minden váratlan helyre.

http://kepfeltoltes.hu/view/121208/IMG_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/121208/IMG_9653_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/121208/IMG_ ... es.hu_.jpg
kszabolcs
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.13. 20:43

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron