Szabi garnélása

A fórumtagok akváriumai

Re: Szabi garnélása

HozzászólásSzerző: kszabolcs » 2013.01.05. 22:08

Keiron írta:
kszabolcs írta:
Keiron írta:Keverágyas mügyanta és ez: http://www.greenaqua.hu/saltyshrimp-bee ... OKqbkexdM4 Átmenetileg megfelel a boltban, benzin kúton kapható ioncserélt víz ( ph 6,5-6,7) ,de azt is fel kell sózni saltyshrimp-el, és csak lassan, óvatosan változtass a vizükön, ha már így alakult.


Kevertágyas műgyantát már nézegettem, csak az a baj, hogy a közelben nem árulnak ilyet. Megrendelni megtudom az elsőt, csak visszavinni lenne macerás. Bár 100 liter azért elég egy darabig. Én ezt nézegettem szintén a Green Aq..-tól "MOSURA PH DOWN" Leírás alapján elég meggyőzőnek tűnik.

Én próbáltam, de nem jött be, a ph-t pillanatok alatt leviszi, és ezért szerintem az akiban nem ajánlatos használni, de nálam 1-2 nap alatt a viz visszakúszott az eredeti értékre. Ha szeretnél vele kisérletezni, nekem maradt egy fél csomag, azt szivesen neked adom, csörögj rám.

Köszi a felajánlást, de szerintem a Te módszeredet fogom majd alkalmazni és sózom az ioncserélt majd később a gyantázott vizet. Ma kipróbáltam a Bonduelle bébirépát. Eddig ez volt az első olyan friss kaja amire ráugrottak. Eddig a sima forrázott répa, a borsó a tölgyfalevél nem vált be. Úgy szedtem ki ahogy beraktam. A legkisebb kb 1 cm-es garni ugrott rá az elsők között. Már 2 napja nem is láttam őt, már kezdtem a legrosszabra gondolni. Hihetetlen, hogy el tudnak bújni, pedig kis zseblámpával már körbevilágítottam mindent, hogy népszámlálást tartsak és akkor nem találtam őt :-) Így úgy néz ki teljes a csapat, nincs elhalálozás. 3-4 naponta látok levedlett bőrt is amit megesznek úgy látom. Azt olvastam ez normális, úgyhogy benn hagyom nekik.
Kép
Kép
kszabolcs
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.11.13. 20:43

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég