shire

A fórumtagok akváriumai

shire

HozzászólásSzerző: zoltan » 2012.11.01. 16:49

Akváriumom 54 literes (szettes akvárium tetővel), amibe 10 liter JBL Manado került.
Az akvárium technikája az, amit a szetthez adtak. 11W világítás a tetőbe építve, viszonylag jónak tűnő belső szűrő. A szűrő egy szivacs szűrő-akasztós szűrő hibridnek tűnik. Egész jó, de rövidesen külső szűrőre cserélem. Van fűtés is, amivel jelenleg 21 fokon (nem Kelvin hanem Celsius) tartom a hőmérsékletet.
A növényállomány gerincét 3 tő Anubias barteri var ’nana’, 3 tő Cryptocoryne és néhány Gömbmoha alkotja. Plussz egy azonosítatlan növényem is van, amit egy ismerőstől kaptam.
Ezekhez jön még egy tő Lilaeopsis brasiliensis, aminek a hosszútávú túlélésében kételkedem, de még nincs bajuk 3 hét után.
Dekorációnak mangrove gyökér és egy kő tekinthető.
16 db. Red Cherry, egy Otocinclus affinis, maláj tornyosok és Physa sp. csigák vannak az akváriumban. Otocinclusból azért nincs több, mert egyszerűen nem volt több a boltokban.

Az akvárium bal oldala:
Kép

Az akvárium jobb oldala:
Kép

Kép

A középen lévő Anubias egy Gömbmohába nőtt bele.
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: shire

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.01. 17:35

A jobb első sarokban a szűrő mosta ki a talajt? Ha jól látom arra áll a csöve. Ha igazam van, akkor fordítsd el úgy, hogy a bal oldali rövid oldal felé álljon, mert így az akvárium egész bal oldalán áll a víz.
Tervezel bele még valami állatot vagy növényt?
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: shire

HozzászólásSzerző: zoltan » 2012.11.01. 17:58

Beni írta:A jobb első sarokban a szűrő mosta ki a talajt? Ha jól látom arra áll a csöve. Ha igazam van, akkor fordítsd el úgy, hogy a bal oldali rövid oldal felé álljon, mert így az akvárium egész bal oldalán áll a víz.
Tervezel bele még valami állatot vagy növényt?


Igen, a szűrővel mindenképp kezdeni fogok valamit. Először azért nem fordítottam el mert a garnik látszólag nem örültek a flownak. Eléggé inaktívak voltak. Viszont ez így tényleg nem jó. Lehet, hogy tényleg elfordítom, amíg nincs meg a külső szűrő.

Otoclincust még mindenképp szeretnék bele rakni, Összesen 4-5 darab lenne. Esetleg Törpe rasbora is jöhet. A növényzetet még megnövelem, az akvárium hátsó-középső sávját szeretném úgy beültetni, hogy ne nagyon legyenek üres foltok. Még egy-két új fajtát kipróbálok. A meglévő elrendezés sem marad így sokáig.
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41

Re: shire

HozzászólásSzerző: zoltan » 2013.09.03. 13:35

Köszönöm az akváriummal kapcsolatos hozzászólásokat. Annyi változás történt, hogy beszereztem egy Tetratec ex400 szűrőt, ami szuperül működik (iiletve a növények közül 1-2 kipusztult, ill. kicseréltem).
Avatar
zoltan
Red cherry
 
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2012.09.06. 10:41


Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég

cron