Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

A fórumtagok akváriumai

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.10.21. 16:14

Egyrészt szeretném ezt átrendezni és egy normális világítást szerezni hozzá, ez megmaradna sakura tenyészetes, kisérletezősnek. De az igazi álmom egy sötét aljzatos yellow fire - zöld babaultis nano e mellé.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.03. 01:32

Sziasztok,

nagyjából egy hónapja hirtelenül kitisztítottam és kicsit újrarendeztem a tanulóaksit. Nagy csodát nem lehetett csinálni, mert ugyanazokból az anyagokból dolgoztam mint eddig. Kidobtam a felesleges köveket, átültettem a növényeket. Egy hangyányival lett csak átgondoltabb, de már így is jobb ránézni szerintem. A ledszalag sajnos még mindig a 3500 Kelvines. Mivel megvan az 12 V-os adapter hozzá, ezért világítás csere esetén is lednél maradnék. Ehhez például mit szóltok? paramétereiben 1 méter szerintem bőven elég egy ekkora akváriumhoz, nemde?: http://epitkezes-[url]otthon.vatera.hu/lampa_vilagitas/izzo_led_ego/1_m_5050_hideg_feher_led_szalag_vizallo_legerosebb_1679613503.html[/url] ; véleményeket szívesen fogadok.

Ugyanakkor el kell mondani, hogy ezzel a fénnyel is fejlődnek a növények (microsorium - jávai nagyon, riccia kevésbé, crypto rosszul van, de ez nem a világítás hibája, rosszul lett visszaültetve, elkezdtek sárgulni a levelek, mire észrevettem) és semmilyen komoly algaproblémával nem állok szemben. Kíváncsi vagyok, az erősebb 5050es led mit okoz majd. Az eredeti 8 fős RC-sakura állomány nagyjából 25re szaporodott, attól tartok az átrendezést, kitisztítást nem minden apróság élte túl, de mivel minden nőstény petés, ezért gondolom a szaporulattal nem lesz gond ;)

A leggyengébb elem még mindig a gagyi szivacsszűrő. Úgy, hogy egyelőre csak garnélák vannak nincs gond, de szeretnék valamilyen kisebb nanohalat is (Heterandria formosa, vagy B. brigattae) akkor szerintem ez kevés lesz. Fan mini 1-en vagy akasztóson gondolkodok.

Néhány kép:

Kép

Kép

Ez már itt az új generáció:

Kép
Kép

vacsoracsata:
Kép
Kép
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.03. 01:50

van valakinek valamilyen tippje, hogy miért nem jeleníti meg a képeket? picasaból másoltam be mint eddig is, kijelöltem az egész linket, majd "Img" és ez az eredmény bárhogy próbálom. hol lehet a banánhéj?
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.12.03. 10:48

tatranfanatik írta:van valakinek valamilyen tippje, hogy miért nem jeleníti meg a képeket? picasaból másoltam be mint eddig is, kijelöltem az egész linket, majd "Img" és ez az eredmény bárhogy próbálom. hol lehet a banánhéj?

Ha rányomok jobb gombbal az ikonra - Kép megnyitása új lapon, akkor behozza nekem Picasaról. Nem Picasaról kellene linkelned szerintem, hanem egyből a .jpg-re (Picasaban jobb gomb - kép megnyitása új lapon).
az első képed:
Kép
az első képed 'Kép megnyitása új lapon'-nal, egyből a jpg-re linkelve:
Kép
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.03. 11:11

neked mennyi eszed van, tényleg, elfelejtettem, hogy a kép URL-jét kell másolni nem a linket. Bocsánat az előző postért, már nem tudom szerkeszteni, ugyhogy jöjjönek még egyszer a képek

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ennél az utolsó képnél látszik egy hím is meg oldalról belóg egy másiknak a feje is. Segítsetek sosem tudom eldönteni, hogy normális -e ha a sakura hím ilyen fakó? A szép színű nőstényekkel jöttek, nem boltban vásároltam, hanem sakurát tenyésztő sráctól.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.12.20. 22:42

safaronak hála kis Heterandria formosakkal gyarapodtam. Nagyjából 30 sakura van most az akváriumban, ennél sokkal többet nem is akarok, ugyhogy ők biztosítják a születésszabályozást. Arra persze nem voltam felkészülve, hogy ennyire látványosan hatékonyak. Az akiba kerülés után 10 mp telt el az első újszülött bekebelézéig, majd szisztematikusan végigjárták az aváriumot minden egyes levelet, mohaszálat tüzetesen átnéztek. Bárhova beférnek és addig dolgoztak amíg találtak olyan garnélát amelyik befért a szájukba. Ezen kívül nincs túl sok gond velük, nagyon békések, azt a garnélát ami nem fér be pöttöm szájukba (szerintem 2. vedlés felett) nem csipkedik, nem stresszelik. Egyelőre az etetésükkel vagyok bajban, a garnik lesüllyedő eledelét (jelenleg Prodac-biogran) porrá törve sem nagyon eszik, a vörösszunyoglárvát köszönték szépen nem kellett, spenótot elvileg kellene szeretniük (Horn-Zsilinszky alapján) de rá se néztek. Vettem élő Daphniát, nos, annak örültek, de azt meg nem lehet mindig adni nekik, pedig láthatóan a vadászat élteti őket.
hím:
Kép
nőstény:
Kép

a káoszkádat jelenleg egy 20 Wos asztali lámpa világítja meg, mert a LED szalag végképp megadta magát. Jelenleg így néz ki, még mindig elég gyatra, de majd egyszer kicsinosítom:

Kép
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2013.01.28. 20:44

Sziasztok,
Apró lépésekkel haladok egy igazi akvárium felé ;) Beszereztem egy új, erősebb LED szalagot, ami végre 6500 kelvines. Az előző, mivel közvetlenül a szivacsszűrő fölött volt (és lehetséges hogy olykor véletlenül bele is pottyant a vízbe), teljesen elhasználódott, sajnos kuka lett a vége. Ez a szalag egy DIY búrára (műanyag neoncső búra flexel kettévágva;) került felragasztásra. Az aljzatot persze ki kell cserélni nemsokára, mert mulmosodik lassan, ráadásul a kis domb, amit formáztam belőle teljesen szétcsúszott. Természetesen ezután csak agyagalapút veszek majd (gondolom manadot), de akkor már egy egészen új akváriumot is építek. Egy erősebb szűrés is ráfér az aksira, mert a Heterandriák is elkezdtek szaporodni. Azért el kell mondanom, hogy hiába full amatőr és első próbálkozás az aksi, nagyon örülök neki, hogy semmi gond nincs vele, nagyon jól beállt. RCből csak egy hullott el fél év alatt és szintén egy amano még a második héten. Semmi alga, a kandicsrák, planária problémát pedig szépen kezelték a fogaspontyok.
messziről most ilyen:

Kép

A legnagyobb őrületet pedig a jól megfőzőtt brokkoli váltja ki mostanában

Kép
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: cuko » 2013.01.28. 21:24

Gratulálok, tetszetős lett az új világítás, és az egész akvárium jópofa szerintem!
Az elrendezés is jó így, nekem nem hiányzik a "domb" valahogy. Sokkal jobban tud ugyanaz az akvárium kinézni néhány hét/hónap után, miután beindult, és kicsit elburjánzódtak a növények.

Érdekesek a fogaspontyok, nem sokkal nagyobbak, mint a razbórák, és mégis teljesen mások.
Hány darab van most az akváriumban? Nem félénkek? Nem eszik meg a saját kicsinyeiket? Vagy különrakod őket?

Az aljzat tényleg kicsit nagyszeműnek néz ki, de nem lehet, hogy az erősebb szűrés önmagában megoldaná a mulmosodást?
Teljesen új akváriumot tervezel egyébként, vagy ugyanezt akarod újrarendezni?
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2013.01.29. 00:15

cuko írta:Gratulálok, tetszetős lett az új világítás, és az egész akvárium jópofa szerintem!
Az elrendezés is jó így, nekem nem hiányzik a "domb" valahogy. Sokkal jobban tud ugyanaz az akvárium kinézni néhány hét/hónap után, miután beindult, és kicsit elburjánzódtak a növények.

Érdekesek a fogaspontyok, nem sokkal nagyobbak, mint a razbórák, és mégis teljesen mások.
Hány darab van most az akváriumban? Nem félénkek? Nem eszik meg a saját kicsinyeiket? Vagy különrakod őket?

Az aljzat tényleg kicsit nagyszeműnek néz ki, de nem lehet, hogy az erősebb szűrés önmagában megoldaná a mulmosodást?
Teljesen új akváriumot tervezel egyébként, vagy ugyanezt akarod újrarendezni?


Mindenképpen köszi. A Heterandriák igen jó fejek, nagyon meg vagyok velük elégedve. Cseppet sem félénkek, sőt. Keresztül kasul bejárják az akváriumot és mindent és mindenkit tüzetesen megvizsgálnak. Ráadásul nagyon érdekes a viselkedésük. A többi állattal cseppet sem agresszívek, nem csipkednek, nem kergetnek. Kivéve persze az újszülött garnélákat, akiket nem is láttam mióta ők bekerültek. Egymás között néha vannak afférok, főleg a kaja körül. Van egy nagy nőstény, ő ilyenkor mindenkit elüldöz és basáskodik a kaja felett. De érdekes módon csak a fajtársakat, a garnélákat nem kergeti ilyenkor sem. Safarotól 4 fiatal példányt kaptam, 2 nőstény 2 hím. Karácsonykor született plusz 3, de én akkor pont nem voltam itt egy hétig, úgyhogy nem tudom hogy volt e több, azóta pedig nem volt újabb ciklus. A 3 ivadék vígan él a többiekkel, lassan, de nőnek. A nagyok nem bántották sosem őket. Összefoglalva, garnélás akváriumba csak ajánlani tudom, mármint persze azzal a feltétellel, hogy a születésszabályozást kíméletlenül elvégzik :roll:
A következő napirendi pont valóban a szűrőcsere egy aquelre fan-re, csak a szivacsszűrő a legjobb játékszere az RCknek, ezért eddig nem voltam nagyon motivált a vásárlásban. Ha az Aqualről leveszem a külső műanyag borítást és csak a szivacs van, akkor azon is így legelésznek szerintetek?

Teljesen új akváriumot tervezel egyébként, vagy ugyanezt akarod újrarendezni?

Egy darabig még ezzel a beállítással próbálkozok, aztán beszerzek egy tartalék 20 literest amibe ezek a dekorelemek mennek át, meg az állatok is ott vészelik majd át az átállást. Az itt látható aksi lesz a főakvárium továbbra is, mert nagyobb sajnos jelenlegi albérleti szobaméretben nem képzelhető el :) Ezt rendezem újra majd jobb aljzattal meg más kővel, növényekkel. Ez a világítás is marad szerintem. Muszáj még egy akvárium, hogy szelektáljak az RC-k között. Az első generáció még sakura volt, de bekerült néhány színtelenebb hím és a harmadik generáció már inkább RC lett azt hiszem.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: ilyesimre » 2013.04.12. 22:20

LED szalaggal kapcsolatban egész jó leírások vannak itt: www.anrodiszlec.hu/index.php/cPath/68 (LED szalag típusokról cikk link)
Mondjuk ha már beruháztál egy újba, akkor már mindegy. A régi szalagod azért sárgult, merevedett mert korábban nem szilikon szigetelést használtak a gyártók, hanem valami gyantás alapút, ami hajlamos volt erre. Akvárium felé szerintem is jobb választás a másodszorra vásárolt hideg fehér szalag. Nekem a hagyományos 2700 kelvines (meleg fehér) fényforrások használatakor mindig a hihetetlen mértékű algásodás jelentette a problémát. Meg a növények sem úgy fejlődnek szerintem, ahogy kellene. Amúgy jó kis aksi ez!
Avatar
ilyesimre
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.03.18. 14:38
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy mail: ilyes77imre@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég