Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

A fórumtagok akváriumai

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2013.12.08. 21:58

Sziasztok, nagyon régen nem írtam ide. A kis RC-s akvárium zakatol még, túl sokat nem változott, csak átköltöztem vele új lakhelyre, kapott új szűrést világítást és aljzatot. Mint alább látható Oto-k is költöztek az akvába, a megnövekedett világítás miatt szükség volt rájuk az alga elleni harcra. Garnélafronton: a sakurának indult állományom felnőttkorára sajnos kicsit leromlott, van közte messziről sötétben sakurának látszó, van rili szerű, de ezek leginkább mégiscsak RC-k, ha jól gondolom. Új garnélák a 2. generációsok után már nem nagyon nőnek fel a fogasponty kommandónak köszönhetően. Továbbfejlődésként (ha gazdag leszek) akkor black sakurával szeretném lecserélni a jelenlegi állományt (ebben az esetben természetesen a halak mennének).

Az átköltözés után egy héttel vagyunk, a növények még nem teljesen kisimultak és az összkép még mindig elég káoszközeli.

Köszi, hogy benéztetek Üdv: Tamás

http://i1309.photobucket.com/albums/s627/tatranfanatik/DSCF4469_zps0f0f9e28.jpg

http://i1309.photobucket.com/albums/s627/tatranfanatik/DSCF4470_zpsf0ca6e48.jpg

http://i1309.photobucket.com/albums/s627/tatranfanatik/DSCF4474_zpsadab3b07.jpg

http://i1309.photobucket.com/albums/s627/tatranfanatik/DSCF4475_zpsf0fde79e.jpg
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: Garneland » 2013.12.11. 00:32

Szia.
Milyen aljzatot használsz?
Aranyos a szűrés. :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2013.12.13. 13:56

Garneland írta:Szia.
Milyen aljzatot használsz?
Aranyos a szűrés. :)


Szia. két hete Manadora cseréltem az eddigi homok és aprókavics aljzatot. A szűréssel sosem volt nagy problémám, jó darabig szivacsszűrű volt, most ez a kis belsőszűrő, de a víz szép tiszta. Egy dolog nem tetszik, hogy a fonálalga és pontalga néha elő - előtör. de ez megnövelt világítás és a gyér tápozás miatt normális gondolom.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: keytee » 2013.12.13. 16:05

Szia,

A manado talaj gyakran felviszi a PH-t. Csak szólok :)
Avatar
keytee
Hinomaru
 
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2012.10.16. 19:42
Tartózkodási hely: Veszprém, Kaposvár, e-mail: kt kukac esh pont hu

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2013.12.18. 00:23

Nekem tetszik! :)

Volt régen manadoval egy akváriumom, a pH tényleg magas volt vele, de a Malayáknak abban volt az első jobb szaporulatuk. Most bazalton vannak, de csak vegetálnak...
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2013.12.25. 11:07

Én úgy vettem észre, hogy senkit nem zavar különösebben :) Nem tartok túl kényes állatokat. Az egyetlen bajom a manadoval, hogy lehetetlenség ültetni bele. Legutóbb Pogo helferivel próbálkoztam, de majdnem lefejeltem az akváriumot, annyira idegesítő tevékenység.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2014.02.03. 15:03

Szomorú szamuráj. lehet, hogy a szűrésdolgot elkiabáltam. Küzdök keményen az algával, ecset és pont. A pontot úgy látom eszik az Otok és garnik is, de az ecsethez hozzá sem nyúl senki. a növényeim már csak vegetálnak... lehet, hogy szétbombázás lesz a vége.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2014.08.11. 21:27

Sziasztok, rég jártam erre. Nemrégen újraindítottam a kis garnélásat, több növénnyel, külső szűrővel. itt az ültetés utáni első kép, még meglehetősen kócosan. :roll:

A garnélák maradtak, sakurának indultak, de ez a generáció már red cherry. Otok a költözésnél sajnos elpusztultak helyettük pygmik vannak és néhány törperazbóra.

Kép

+ indítottam egy másik kis 25 literest is ugyanis nem bírtam ki hogy ne tartsak törpetarisznyarákot. első körben, a gyorsabb indítás kedvéért a garnélás akvárium vizével töltöttem fel félig az aksit, belekerült véletlenül két kis növendék RC is. Na ezek ketten férj és feleség lettek és így lett mára egy 20 fős társasága a tarisznyarákoknak. remek Dávid és Góliát szituációkat lehet látni:

Kép
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.08.19. 22:33

Szia!

Jól néz ki az aki új berendezése, nagyon tetszik a hátsó növényed, szemezek vele én is, hogy megpróbáljam. Érdekelnének majd a tapasztalataid, hogyan viselkedik, hogy bírja a körülményeket?

A tarisznyarákod nem semmi, elég meggyőzően néz ki! :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Tatranfanatik káoszkádja - 32 l

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2014.08.21. 14:54

Szia,

Galagonya írta:Szia!

Jól néz ki az aki új berendezése, nagyon tetszik a hátsó növényed, szemezek vele én is, hogy megpróbáljam. Érdekelnének majd a tapasztalataid, hogyan viselkedik, hogy bírja a körülményeket?

A tarisznyarákod nem semmi, elég meggyőzően néz ki! :)


Köszi :) Ha a Limnophila sessiliflorara gondolsz, Kép akkor az sajnos nekem nem sikertörténet. Nagyon elkezdett sárgulni, és felkopaszodni így már ki is szedtem szinte az összeset. Két lehetséges magyarázatom van a kudarcra: 1. Ezt a növényt viselte meg legjobban a kánikula, amikor elkezdett sárgulni , a víz 30 fok körül volt. 2. Egy brutális high-tech akváriumból kaptam, lehetséges, hogy sokkot kapott a CO2 gyors elvesztése miatt (habár viszonylagos rendszerességgel carbozok).

Ez a hím tarisznyarák és azóta kétszer vedlett, tehát még meggyőzőbb alkat lett ;) Jópofa kis jószágok, főleg amikor a reggeli kávé közben melléd kocog, mert sikerült kiszöknie az éjszaka során.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég