Beni garnélása

A fórumtagok akváriumai

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.21. 20:13

Nos, túl vagyok a közel 3 órás ültetésen, itt a végeredmény, szerintem egész jól sikerült:
Kép
Kép
Kép

A szűrőt visszavettem a legkisebb teljesítményre, de így is áramoltat rendesen. Mivel középre került a visszaérkező ága, az akvárium teljes jobb oldala balra, míg bal oldala jobbra forog, és a még meglévő apró lebegő szennyeződésekből ítélve az egész kis medencében szép, egyenletes vízmozgás van. A bejáratás alatt biztosan nem tekerem feljebb, mert félek kimosná a friss ültetést.
Csak bámulom, és fülig ér a szám! :D
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.21. 20:35

Jóóóóó. Hetente kérünk fotót a fejlődésről.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Nya » 2012.09.21. 20:54

Szép lett,nekem tetszik,már csak egyre szebb lehet! ;)
Nya
Hinomaru
 
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2011.09.05. 09:23
Tartózkodási hely: panzer4@mailbox.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.21. 21:36

Holnap rakok bele indító bacikat, mert sajnos azt nem tudtam beszerezni mára, cserélgetem és ellenőrzöm a vizet 2-3 naponta, fokozatosan növelem a világítást, és ha minden jól megy, akkor 2-3 hét múlva beszerzem az első pár lakót. A LÁTONYA remélem megkapaszkodik addigra rendesen, és nem fogják kitépni, mert most még gyökérrel együtt sincs 1,5 cm az egész! Eszméletlen kicsi az egész növény, ami csomókat láttok, azok maximum olyan 0,8*0,8 cm-esek, de vannak ennél jóval kisebbek is.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.09.21. 23:03

Ez az aki nagyon igéretesen indul, várjuk a fejleményeket! :)
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.22. 12:17

Beni írta:Holnap rakok bele indító bacikat, mert sajnos azt nem tudtam beszerezni mára, cserélgetem és ellenőrzöm a vizet 2-3 naponta, fokozatosan növelem a világítást, és ha minden jól megy, akkor 2-3 hét múlva beszerzem az első pár lakót. A LÁTONYA remélem megkapaszkodik addigra rendesen, és nem fogják kitépni, mert most még gyökérrel együtt sincs 1,5 cm az egész! Eszméletlen kicsi az egész növény, ami csomókat láttok, azok maximum olyan 0,8*0,8 cm-esek, de vannak ennél jóval kisebbek is.


Szerintem csak akkor vegyél garnélát, amikor már jól meggyökeresedett, és nem jön ki a talajból. Úgy kitúrják, ahogy kell.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.24. 19:06

Megvolt az első vízcsere, egy 2L-es PET palackot szívtam tele. Ez valahol 20-25% között van, a víz pontos térfogatát nem mértem le feltöltéskor. Vízparamétereket mérve minden a legnagyobb rendben, 3 mg/l NO3, 0 mg/l NO2, 0 mg/l NH4, valószínűleg az ammónia csúcs még várat magára, noha elméletileg nem szabadna lenni sem az ajzat, sem az indítóbaci miatt. Ami furcsa, hogy a nagy aksiban a pH a kezdetek óta 7,6 körül mozog, 0,2-nél többel soha nem tért el semerre innen. Ebben a kicsiben pedig most csak 7,0-7,1. Ennyit számít gondolom a shrimp-soil ajzat, na de meddig? Van valakinek ezzel tapasztalata?
Lehet káprázik a szemem, de volt egy buborék a flame mohán vízcsere előtt! :lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.09.26. 23:00

Gratula az eddigiekhez, jól sikerült a kompozíció!

Várjuk az aki alakulásáról a képeket, reméljük a látonya is jól viselkedik és szépen fog fejlődni. :)
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.28. 20:19

Túl vagyok az első héten, még mindig minden rendben van. Készítettem tegnap egy búvóhelyet műanyag csőből, most még elég furcsán néz ki, de majd beborítom mohával, ha lesz elég hozzá. Furcsa, de algának semmi nyoma, mindenesetre remélem így is marad. :D A vízparaméterek rendben, a növények is szépen nőnek, már lehetne telepíteni szerintem, de garnélát sehol sem találok a környéken.

Kép
Kép
Kép
Ezen az utolsó képen nem látszódik szinte semmi, de három irányból is látom egyszerre az akváriumot, és egész más képet mutat így. Ha írok az asztalnál, és odapillantok, akkor is nagyjából ebből a szögből látom.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.28. 20:43

Eszedbe ne jusson garnélákat tenni bele. Várd ki a 4, de inkább 5 hetet. Még nem alakult ki a megfelelő bacikultúra. És a növényeidnek is annyi lenne.....
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég