Beni garnélása

A fórumtagok akváriumai

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.11. 08:24

Az utóbbi időben brutálisan megindult a populáció, már van legalább 10 db párhetes kicsi, meg ugyanennyi újszülött, és most is petés 3 nőstényem, úgyhogy úgy tűnik, minden rendben. Igazából már nem tudom megszámolni hányan vannak, de az induló 13 garnélás létszám már bőven 30 felett jár, talán 40-45-en is vannak. Az üvegen mostanában megjelent a zöld pontalga, ami elméletileg a jó egyensúlyban lévő akváriumokban jelenik meg, ugyanakkor némi foszfáthiányra is utal(hat). Nem érzem szükségességét semmilyen változtatásnak, vízcsere előtt simán csak letolom.
Tegnap versenyfotózás volt, a végén szűrőtakarítással egybekötve, szerencsére rendben volt minden, semmi törés, semmi locsolás.
A végleges fotót majd csak eredményhirdetés után rakom ki, addig itt egy ízelítő, hogy szegény ember hogy tud "stúdiót építeni" hozott anyagból :lol: :

Kép
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: tatranfanatik » 2012.11.11. 11:41

szép lett a fád. ezek szerint elnőtte a penészt.
tatranfanatik
CRS C
 
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2012.09.20. 17:23

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: safaro » 2012.11.11. 14:49

Nagyon jól néz ki. Örülök, hogy ilyen jó helyre kerültek a sakurák, és ha ilyen jól szaporodnak, akkor tuti nekik is tetszik :) .
Akvarisztikai témájú blogom: http://safaroblog.wordpress.com/
Avatar
safaro
CRS C
 
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2012.01.21. 19:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.12. 13:59

tatranfanatik írta:szép lett a fád. ezek szerint elnőtte a penészt.


Még egy foltban van rajta, de annyira szép sűrű a moha előtte, hogy csak nagyon közelről látszik.

safaro írta:Nagyon jól néz ki. Örülök, hogy ilyen jó helyre kerültek a sakurák, és ha ilyen jól szaporodnak, akkor tuti nekik is tetszik :) .


Remélem Én is, hogy jól érzik magukat, minden jel erre utal. :)
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: cuko » 2012.11.12. 19:28

Nagyon szép lett szerintem is, gratulálok!

Milyen ág van benne pontosan?
A bal alsó sarokban az a Sydney-i Operaházra hasonlító valami lett a búvóhely? :) Micsoda az pontosan?
Avatar
cuko
CRS C
 
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2012.10.15. 04:22
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. kerület

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.11.12. 20:38

cuko írta:Nagyon szép lett szerintem is, gratulálok!

Milyen ág van benne pontosan?
A bal alsó sarokban az a Sydney-i Operaházra hasonlító valami lett a búvóhely? :) Micsoda az pontosan?


Egy tölgyfacsemete gyökere az ág, fejjel lefelé természetesen. Bár lehet, hogy bükk, nem vagyok benne biztos, már el volt száradva, nem volt rajta levél. De inkább tölgy lehetett, 10m-en belül nem volt tölgyön kívül más, színe is arra hasonlít.
A bal hátsó sarokban pedig egy tölgyfának a levele van, nem búvóhelynek, inkább nasinak. Eszik is kicsit, meg mászkálnak rajta is, alatta is...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.01. 20:14

Kis helyzetjelentés...
Minden rendben van, jelenleg kb 40-50 sakura a fauna az akváriumban, és van egy olyan szinten petés nőstény, hogy szinte hihetetlen. Nem tudom, hogy mi lehet a rekord, de annyi petéje van, hogy alig tudja tartani, kb ugyanakkora a potroh alatti része, mit maga az állat! Még óvatosan is úgy 30-40 petére saccolnék, de tényleg, egész morbid a kismama! :D Rajta kívül is van egyébként legalább 2-3 petés nőstény, de nekik fele annyi petéjük van csak így saccra. Van egyébként tapasztalat, hogy 10l-es akvárium esetén kb hol áll meg a létszám? Az utolsó generáció jelenleg olyan 4-5 napos lehet, és azt hittem már nem lesznek többen, de a petésedés szerintem az érkezésük után lehetett.

És akkor néhány kép (a dátum rossz, ezek mai képek természetesen):
Kép
Kép
Kép
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.12.01. 20:25

Első reakcióm:
Uhhh!
:)
Nagyon szép és csak második nekifutásnál jöttem rá, hogy milyen kicsi az akvárium, nagyobbnak tűnik.
Egyébként az a hőmérő muszáj oda? Ha nincsen bent fűtő, akkor az akvárium mellé is rakhatnád, vagy valahova a szobába, mert szoba-hőmérsékletű a víz is, kivéve amikor megy a világítás, akkor meg még +1-2 fokos.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.12.01. 20:32

Elég vicces, sőt, már-már röhejes, de a hőmérő azért van benn, mert az erkély ajtótól kb 1,5m-re van az akvárium, és a feleségem imád reggelente szellőztetni. Így megnézem előtte a hőfokot, és addig szellőztethet az asszony, míg 1 fokot csökken, ott becsukom az ajtót... :lol:
A világítás egy energiatakarékos izzó a vízfelszíntől 15cm-re, semmit nem fűt.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.12.02. 10:23

Szép az akvárium, és a garnélák is, grat!
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég