Beni garnélása

A fórumtagok akváriumai

Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 06:47

Lassan indul a bejáratás, a növényeken kívül már megvan minden. Tegnap este már nem bírtam magammal, gyorsan kiszinteztem, beállítottam mindent.
Nettó méretek: 26,3*21,3*18 cm (h*sz*m), ami 10,08 liter lenne, de persze nem lesz csurig feltöltve, úgyhogy valamivel 10 liter alatt lesz a tényleges térfogat.
Ajzat: Aquatic Nature Shrimp-Soil, 1,5l, ami elöl 3, hátul 4 cm magasságra volt elég, de még nincs benn semmi dekor, talán még kicsit fog emelkedni.
Szűrés: Aquatic Nature Flow 60-as akasztós szűrő (mivel kívül van, több víz fér az akiba! :lol: )
Világítás: IKEÁs asztali lámpában egy 8W-os, 450 lm-es, 6500K-es, rendkívül hangzatos Helix Megaman névre hallgató energiatakarékos izzó. A lámpa magassága komoly mértékben állítható, így ha kevésnek bizonyul, akkor közelebb, ha algásodok, akkor távolabb tudom tenni 2 mp alatt.
Fűtés: nincs, mert panelben lakom, télen-nyáron meleg van, és a másik akváriumomban sincs rá szükség. Inkább a jövő nyártól aggódok kicsit, hogy hogyan fogom hűteni.

Végül lőttem egy képet még este, saját világításával:
Kép
http://www.flickr.com/photos/beniakvariuma/
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.20. 11:21

JÓ LESZ!
A szűrő beszívócsővének az alját ledugóztad? Mert az lukas..... És szórj egy marék kerámiagyűrűt a szűrőbe a pumpa fölé, meg a szűrőanyag mögé.
A hűtést meg tudod oldani, egy plexilapot méretre vágsz, és az egyik sarkába fúrsz /vágsz egy lukat.( Ne a közepére tedd a ventit, mert leárnyékolja az akváriumot - tapasztalat.) Rászerelsz egy bontott pc ventilátort, és meghajtod egy ócska telefontöltővel. Ha nagyon profi akarsz lenni, teszel rá egy kapcsolót, hogy ne kelljen állandóan kihúzgálni. 10 litert simán lehűt, csak a vízszintet kell figyelni, és a párolgás miatt tiszta ozmóvízzel utántölteni.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 11:49

A szűrő csövének alját nem dugóztam le, mert rácsos az is, a legnagyobb lyuk talán 1,5*2mm lehet. Szerinted érdemes lenne ezt lezárni? A szűrőbe nem kerámiagyűrűt terveztem, hanem egy kis substrat-pro-t átdobok a külső szűrőből takarításkor, bár az még bizony több hónap múlva esedékes csak, valamikor a télen...
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.20. 12:29

Sajna befér rajta a kisgarnéla..... Én ledugóztam az enyémet.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 12:44

Akkor meló után már dugózom is, vagy lehet egy kis textilt feszítek rá, és a szivaccsal megfogatom. Köszönöm, hogy felhívtad erre a figyelmemet! :)
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.20. 21:11

A szűrő letudva, egy kis darab textillel beborítottam a cső végét, rozsdamentes, saválló dróttal megfogattam, pár évig biztos kibírja.
Csináltam pár kompozíciót is (minimal ryboku stílus), talán valami hasonló lesz a befutó, a bujkálónak hagyok helyet valamelyik hátsó sarokban. Az ültetésnél szétszedem, pontosan ugyanígy úgysem lesz még egyszer, de a kis hely miatt már most látom, hogy piszok nehéz lesz ültetnem, főleg, hogy nincs normális csipeszem se hozzá. Valószínűleg 2 drótot fogok használni evőpálcika módjára. Az biztos, hogy a szélektől befelé fogok ültetni, a fát csak a végén teszem be, természetesen felkötözött mohával, és valahogy óvatosan köré ültetek, amennyire tudok.

Kép
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.21. 11:32

A kompozíció tetszik. Az milyen kő benne? A fát mi fogja a helyén tartani? Milyen növényeket akarsz bele tenni?
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.21. 11:51

A kő "szürke fakő" fantázianévre hallgat, ami egyfajta kristályos mészkő, közepes fokú metamorf állapotban, így nincs oldható mésztartalma. A nagy akváriumból maradt még ki anno pár darab, azok közül vettem kezelésbe kalapáccsal az egyiket. Ha figyelmesen megnézed, akkor a fát is egy darab kavics tartja, mely alul sokkal nagyobb, mint amekkora sejthető a kilógó részből. Természetesen rozsdamentes, saválló dróttal rögzítettem is hozzá a fát, nem csak megtámasztottam.
A növényvilág mindössze 2 fajt fog takarni, a fán és a búvóhelyen láng moha (Taxiphyllum sp. 'Flame'), míg a talajon Elatine hydropiper lesz, ha valahogy sikerül elültetnem, mert állítólag az egyik legnehezebben ültethető növény a világon. :lol:
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Frettner » 2012.09.21. 15:57

Az Elatine hydropiper magyarul Csigásmagvú látonya. :lol: De szép neve is van. Miért nem ez használjuk?
Én a Flame moss-ban csalódtam. Fára kötözve, hogyúgy nézzen ki mint egy vizibonsai szerintem a legjobb a Taiwan, Weeping vagy Fissidens fontanus.
Avatar
Frettner
King kong
 
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.08.14. 21:20
Tartózkodási hely: Budapest/immonette@freemail.hu/

Re: Beni garnélása

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.09.21. 16:56

A fissidens Nekem a lassú növekedése miatt nem volt szimpatikus (nem is tetszik igazán), a Taiwant nem is ismer(t)em, a weepingnél meg különlegesebbnek találom a flamet. Néztem vele fákat a neten, egész különleges megjelenést kölcsönöz az egész akváriumnak, és nem árnyékol le túl nagy felületet sem. Ha nem tetszik, legfeljebb lecserélem másra.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron