donban akváriuma

A fórumtagok akváriumai

donban akváriuma

HozzászólásSzerző: donban » 2012.08.29. 10:14

Üdvözlök Mindenkit!

Jelenlegi formában 3 hónapja üzemel az akvárium. Eddig kisebb algásodásokat leszámítva minden rendben volt, de 1-2 hete küzdenem kell az ecsetalgával és sajnos nem én állok nyerésre.

Méret: 70*35*35 -> 85 l (nettó 70-75 l)
Világítás: Quad T5 2*24W 6500K
Szűrő: Eheim Prof. 3- 2071 gyári töltet
Talaj: JBL Aqua Basis Plus növény táptalaj
JBL Manado ált. növénytalaj
Növények: Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
Vesicularia ferriei ’Weeping’
Echinodorus tenellus
Rotala macrandra TC
Vallisneria americana
Garnélák: Neocaridina heteropoda var. red (kb. 30 db)
Atyopsis moluccensis (2 db)
Caridina multidentata (1 db)
Halak: Galaxy razbóra (12 db)
Otocinclus affinis (4db)
Betta splendens (1 db)

A képek telefonnal készültek, ezért bocs a minőségért.

Kép

Kép

Kép
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: donban » 2012.08.29. 10:19

Bocs a kis méretért. Megpróbálom nagyobb méretben feltenni a képeket.

Kép

Kép

Kép
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.29. 12:27

Egykét szürkés sziklát elviselne a kompozíció, de szépen alakul. Én még oldanék be egy kis co2-t, sőt 85 literbe már nem is olyan kevés kell... Gondolom nem az első növényesed, mert eléggé átgondolt az elrendezés.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: donban » 2012.08.29. 14:13

Egyszerunick írta:Egykét szürkés sziklát elviselne a kompozíció, de szépen alakul. Én még oldanék be egy kis co2-t, sőt 85 literbe már nem is olyan kevés kell... Gondolom nem az első növényesed, mert eléggé átgondolt az elrendezés.


Szia!

Vannak sziklák csak mindet benőtte a rákötözött moha. Kell a játszótér a kis garniknak. Nem az első növényesem, de ez az elrendezés, ami kezdetektől fogva bejött és csak kisebb módosításokat igényelt.

CO2-t még nem használtam, de úgy hallottam, hogy a garnélák nem igazán tolerálják. A Carbo-n gondolkozom az ecsetalga miatt. Van tapasztalatod ezzel az algával kapcsolatban? Az almacsiga tényleg hatásos lehet?
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: Keiron » 2012.08.29. 16:27

Azt nem tudom, hogy az almacsigák megeszik-e az ecsetalgát, de a zamatos, üde növényeket biztosan, ezt sajnos megtapasztaltam. Jó buli volt, de kitakarítani (elsősorban őket) nekem kellett. :lol: Egyébként nekem nagyon tetsztik az akváriumod, én nem kockáztatnék meg egy ilyen akciót!
Keiron
Panda
 
Hozzászólások: 381
Csatlakozott: 2011.10.19. 07:07
Tartózkodási hely: Budapest, e-mail:fzseni@gmail.com

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.08.29. 20:45

A sziámi algaevők (Crossocheilus siamensis) megeszik. Ha sikerül 1-2 fiatal példányt beszerezned, akkor pár nap alatt lerendezik az ecsetalgát (addig ne etess!). Az idősebbek már nem mozdulnak rá az ecsetre annyira, de a többit még akkor is előszeretettel eszik. Sajnos nagyra nőnek (13-16 cm), ráadásul szeretnek kiugrani is, de ha van későbbre nagyobb akváriumod, vagy el tudod ajándékozni, akkor mindenképp "környezetbarát" megoldást jelentenek. Én február óta nevelek kettőt, ezalatt a 6 hónap alatt 4-5 cm-ről 8-10 cm-re nőttek, úgyhogy azért szerencsére nem nőnek őrületes tempóban. Szintén jó megoldás, ha van kitől "kölcsönkérned" párat.
Az amano garnéla is eszi valamennyire az ecsetet, de amíg talál mást, addig sajnos nem nagyon nyúl hozzá.
Beni
Mosura
 
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2012.08.19. 07:21
Tartózkodási hely: Tatabánya mail: beni_p@vipmail.hu

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.30. 07:56

Talán az otocinclussal is megpróbálkozhatnál, azok meg maradhatnak az akváriumban felnőtt korban is, sztem 3 minimum mehetne ekkora akváriumba. Egyébként az egyik akváriumomban nekem szinte mindent benőtt ez az alga, az összes növény levelén volt, elkezdtem élesztős co2-t használni és eltűnt, arról nem is beszélve, hogy a növények hogy megindultak tőle. Én tartottam egy ideig riliket 5 literben(ez van a profilképemen, ahol egy normál méretű élesztős rendszer ment (ugyanekkorát használok egy 70 literes akváriumban is, amiben ecsetalga volt), és boldogan elvoltak, petésedtek. Én most csak egy akváriumban használok ilyen co2-t, de mindegyik akváriumom elviselné, csak ez nekem túl sok munkával járna..
Ha a tiger's cave nevű bejegyzést megnézed, ott megy co2, nagyon szépek a növények és tigrisek vannak az akváriumban, nem red cherryk, tehát egy igényesebb faj.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: donban » 2012.08.30. 10:09

Beni írta:A sziámi algaevők (Crossocheilus siamensis) megeszik. Ha sikerül 1-2 fiatal példányt beszerezned, akkor pár nap alatt lerendezik az ecsetalgát (addig ne etess!). Az idősebbek már nem mozdulnak rá az ecsetre annyira, de a többit még akkor is előszeretettel eszik. Sajnos nagyra nőnek (13-16 cm), ráadásul szeretnek kiugrani is, de ha van későbbre nagyobb akváriumod, vagy el tudod ajándékozni, akkor mindenképp "környezetbarát" megoldást jelentenek. Én február óta nevelek kettőt, ezalatt a 6 hónap alatt 4-5 cm-ről 8-10 cm-re nőttek, úgyhogy azért szerencsére nem nőnek őrületes tempóban. Szintén jó megoldás, ha van kitől "kölcsönkérned" párat.
Az amano garnéla is eszi valamennyire az ecsetet, de amíg talál mást, addig sajnos nem nagyon nyúl hozzá.


Kösz a tippeket. A sziámi algaevőket nem ismerem és sajnos nincs olyan ismerősöm akitől "kölcsön tudnék kérni párat". A nagy méretük miatt nem hiszem, hogy megpróbálkozom velük. Amanom van (igaz már csak 1 db, a másik kiugrott és későn vettem észre) és tényleg nem nyúl az ecsetalgához. Inkább a mohában matat egész nap.
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: donban » 2012.08.30. 10:19

Egyszerunick írta:Talán az otocinclussal is megpróbálkozhatnál, azok meg maradhatnak az akváriumban felnőtt korban is, sztem 3 minimum mehetne ekkora akváriumba. Egyébként az egyik akváriumomban nekem szinte mindent benőtt ez az alga, az összes növény levelén volt, elkezdtem élesztős co2-t használni és eltűnt, arról nem is beszélve, hogy a növények hogy megindultak tőle. Én tartottam egy ideig riliket 5 literben(ez van a profilképemen, ahol egy normál méretű élesztős rendszer ment (ugyanekkorát használok egy 70 literes akváriumban is, amiben ecsetalga volt), és boldogan elvoltak, petésedtek. Én most csak egy akváriumban használok ilyen co2-t, de mindegyik akváriumom elviselné, csak ez nekem túl sok munkával járna..
Ha a tiger's cave nevű bejegyzést megnézed, ott megy co2, nagyon szépek a növények és tigrisek vannak az akváriumban, nem red cherryk, tehát egy igényesebb faj.


Szia!

Megnéztem az akváriumod és tényleg gyönyörű. A CO2 számomra "misztikumnak" tűnik és különösen az élesztős tűnik bizonytalan, nehezen szabályozhatónak. Oto 4 db van az akváriumomban, de nem eszik az ecsetalgát. Szépen bandáznak, vagy a Vallisneria levelein pihennek.

Megpróbálom a világítás időtartamát csökkenteni (jelenleg 9 órát megy) és állítok a szűrő erősségén, valamint az esőztető szögén hátha az kavarja nagyon az aljzatot.
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.30. 11:08

Az élesztős CO2 elég bizonytalan valóban, azt nem igazán javasolnám a garnélák mellé, mint ahogy az easy carbot sem, sok ismerősömnek volt rossz tapasztalata vele.

Azonban a nagynyomású CO2 berendezéseket nagyon sokan használják garnélák mellett.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Következő

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron