donban akváriuma

A fórumtagok akváriumai

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.30. 13:12

Harangdiffúzor :)
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2012.09.13. 07:48

Mi a helyzet az ecsetalgával, sikerült visszaszorítani?

Nálam az algákkal szemben nagyon bejött, amikor áttelepítettem(más okból) Endlereket, szépen lerágták, mint a legtöbb elevenszülőnek, szükségük van a növényi táplálékra is. A Black mollyt is szívesen alkalmazzák ilyen célra úgy tudom növényes akváriumokban is.(persze a már említett algaevőkön túl)

Hosszútávon nem ajánlom az Endlereket garnélákkal tartani, elég csúnyán tudnak viselkedni velük, de néhány fiút nyugodtan betehetsz legelni... :)

Üdv ;) Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: donban akváriuma

HozzászólásSzerző: donban » 2012.09.17. 14:20

Galagonya írta:Mi a helyzet az ecsetalgával, sikerült visszaszorítani?

Nálam az algákkal szemben nagyon bejött, amikor áttelepítettem(más okból) Endlereket, szépen lerágták, mint a legtöbb elevenszülőnek, szükségük van a növényi táplálékra is. A Black mollyt is szívesen alkalmazzák ilyen célra úgy tudom növényes akváriumokban is.(persze a már említett algaevőkön túl)

Hosszútávon nem ajánlom az Endlereket garnélákkal tartani, elég csúnyán tudnak viselkedni velük, de néhány fiút nyugodtan betehetsz legelni... :)

Üdv ;) Gábor


Szia Gábor!

Az ecsetalga terjedését úgy tűnik sikerült megállítani. Állítottam az áramláson és a világítást is visszavettem 8 órára.

Az almacsiga – ecsetalga párharc nem hagyott nyugodni, így kipróbáltam egy csigával. Két napig le sem jött az algás Tenellus levelekről. A többi növényt nem bántotta. Most, hogy már csak egy pár szálon maradt meg az ecsetalga ritkábban matat rajtuk. A maradék csomókat vízcserénél próbálom leszedegetni.
donban
Red cherry
 
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.08.27. 14:40
Tartózkodási hely: Miskolc

Előző

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron