Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2014.05.24. 12:22

Ok, így már leesett, hogy Te árulod a régi állványt...

Garnik megszokták az új helyet? YF-eken kívül mások is költöztek már be?
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.05.25. 10:04

Igen a régi cuccaimat árulom az fbn ,pontosabban csak az akváriumokat.

Szerintem megszokták a helyüket. Egy se pusztult el. Folyamatosan vedlenek aktívak nem stresszelnek be, mindent bekajáznak. Szépeket kaptam a sráctól aki árulta nem lehet rá panaszom. Egyszer láttam egy db kicsit kB 3-5 mm. Szerintem az ajándék növénnyel kaptam nem nálam született. Petés nőstényt nem láttam még:(

Csak a yellow csapat van egyenlőre ,de tervben van néhány davidi csapat .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.06.05. 21:25

3 nőstény be petésedet pár nap alatt :D

Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.06.14. 07:06

Kép

Vedlés előtt álló kicsi .Szerintem nem nálam született.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.06.22. 15:12

Kép

Tele van az akvárium kicsikkel :D
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.07.14. 19:57

Szivacs szűrőket átalakítgattam cseh-levegő emelős megoldással .Láthatóan több vizet mozgat mint az alap szivacs szűrő. Jöhetnek az új lakók :))
Kép

Egy magyar tenyésztőtől szereztem be csoki és fekete sakurákat .Úgy indultam neki ,hogy csak csokoládé változatért megyek , de tele volt az akvárium szép fekete kicsikkel is .Így abból is hoztam haza egy csapatott. Egy befőttes üvegbe raktam őket ,otthon meg szenvedtem míg külön szelektáltam őket egyik akváriumba a feketéket másikba a csokoládé színűeket. Üvegpipával sokkal könnyebb pecázni mint egy ormótlan halas hálóval. Szeretném ezeket stabilizálni majd . Kis méretű egyedek kb 1 cm körüliek .Gond nélkül beköltöztek kajálnak vedlenek.
Kép Kép

Másik csapat Full blue rili :Ezek élőben nagyon szépek sajnos közülük egy elpusztult beszoktatás után. Sokáig nagyon stresszesek voltak ki se bújtak a szivacs szűrő alól azt legelték mást nem voltak hajlandóak fogyasztani. Már elfogadják a kaját ,vedlenek normálisan.
Kép

Cobalt blue rilik : Ezek még stresszesebbek voltak 2 közülük elpusztult sajnos. A mélykék színek nagyon bejönnek rajtuk.
Kép

Egy-egy csapat crs és cbs : Nagyon low grade állomány. De ilyet szeretem volna tesztelni ,hogy bírják nálam a körülményeket. Ők is kaptak egy – egy akváriumot. Velük semmi gond nem volt kajálnak vedlenek, nagyon viccesek szerintem. Kíváncsiak nem bujkálnak többször ráúsztak a kezemre akvárium rendezgetés közben.
Kép Kép

Egy csapat narancs sakura : Nem igazi narancs színűek inkább pirosas beütéssel .Ezek is kicsik 1 cm körüliek nem volt velük gondom.
Kép

Yellow garnélás akváriumot el lepték a kandics rákok .Itt van a nagy élet . Nem tudom honnan sikerült beszereznem őket rengeteg van .Ártani nem ártanak ,látvány se zavaró .De ha lefut az élet ciklusuk elpusztulnak gondot okozhatnak az akvárium vizébe.
Kép
Fényképek minőségén lenne mit gyúrni még :( Jelenleg 8 akváriumba vannak garnélák , 8 még üres .
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Galagonya » 2014.08.19. 23:00

Szépen feltöltődtek az akváriumok a garnikkal, hamarosan nekiállhatsz szelektálni...

A cseh-emelőket hogyan sikerült illetve pontosan milyen talpasba beletenned? Sajnos az enyémbe pont éppenhogy nem akar beleférni...

Üdv:)Gábor
"Tiszteld a természetet és tanulj meg szeretni!"
Avatar
Galagonya
Panda
 
Hozzászólások: 385
Csatlakozott: 2011.10.26. 09:46
Tartózkodási hely: Dunakeszi kacsagabor@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.08.20. 10:31

Én sem tudtam mindegyik szűrőkosárba belerakni az emelőt talán egy-kettőbe sikerült csak. A szűrőkosarat a felső peremnél ott ahol kicsi a falvastagsága. .Ott szétvágtam csípőfogóval.

Fontos hogy legyen plusz O gyűrű (Gábor https://www.facebook.com/gabor.csepanyi.543 ad hozzá ha kéred) az emelő kamrája és a szűrőszivacs közt, hogy ne tudjon fals vizet beszívni ami kikerüli a szivacsot. Elsőre körülményesnek tűnhet összerakni és nekem nem is mindig sikerült. A cső mellett felszálló levegő buborékok jelezték, hogy nem jól raktam be a kamrán belül az O gyűrűt.És akkor újraszerelés igazítás összerakás.

Szűrőkosár Előtte:Kép

Szűrőkosár Utána:Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.08.22. 12:40

Az akváriumokba végre nem 27-30 C van nappal inkább 23-25 C fok kicsit nyugisabb.

3 akváriumba új lakok kerültek 5 még üres egy-egy csapat Super Princess Bee, Narancs sakura ez a csapat inkább sárgás piros a kicsik fehérek sárgák ahogy nőnek jön elő a narancsos szín .Egy csapat Tibee: Black tiger x CBS első generáció lehet nagyon változatosak van amelyik fehér narancs szemmel, van amelyik fekete csíkos kék beütéses van ami piros csíkos. Narancs sakurákhoz egy 5 db os Tylo csapat is került nappal nem igazán aktívak este lehet őket látni inkább.

Meleg, illetve túl etetés vagy esetleg betegség vagy érzékenyebb állomány miatt sajnos sok garnéla elpusztult. Amit közvetlenül tenyésztőtől vásároltam azoknál szinte nem volt állomány csökkenés az ajándék növényekkel pedig kaptam néhány meglepetés kicsit. Amiket kereskedőktől szereztem be azoknál volt nagy elhullás.

Szeretem volna jobban kontrollálni az etetést ezért tescós üveg mécsesekbe szórom a kaját .Vastag falu ,szerintem hőálló üvegből készült .Kb 2cm magas 5cm átmerőjű kicsit lehetne nagyobb is az átmérő, de most már ez marad. Nem törékeny, azt hiszem 75 Ft /db áron vesztegették. Néha nem tudnak belőle első blikkre kiúszni a garnélák csak körbe-körbe köröznek .Ha bevadulnak könnyen ki tudnak focizni egy-egy eleség szemet . Kaja közben beindul az emésztés ezért oda ürítenek is. Kiöntöm a tartalmát egy szoba növényre hamar le van tudva a takarítása.

Zöld eleséget eurós boltból beszerzett hegyes végű bambusz evőpálcikákra tűzőm fel. Kb 200 Ft volt 90 db 30 cm hosszú. Könnyen rá lehet tűzni a zöldségeket és kiszedni ami maradt nem kell utána pecáznom a megmaradt növény erezettet. Pár hét után vettem észre, hogy a bambusz evő pálcikát is eszegetik.

Tibee : Kép
Tylo és narancs sakura : Kép
Superprincess :Kép
Tibee :Kép
Narancs sakura :Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2014.09.06. 22:54

Nemrég volt egy lövésem kiakartam próbálni ,hogy a szobában tartható banánfa levelét megeszik e a garnélák. Garnéla kajának reklámozott banánfalevél az másmilyen banánfa levele és a napon szárítják ki. Beszereztem egy kisebb cserepes banánfát akvárium vizével locsolgattam kB 6 hét múlva gondoltam itt az idő kipróbálni. Ha ép nincs otthon nem tudok zöldet adni nekik vagy csak változatosabb legyen a táplálás menyire jó megoldás lenne.

A banánfa ahogy nő a régi levelek szépen elszáradnak elfonnyadnak. Zöld égéseges illetve elszáradt levél darabokat adtam nekik .Forrásba lévő vizet öntöttem a levelekre halvány barna lett hamar a víz . Szóval old ki magából anyagot .Kivétel nélkül mindegyik rástartolt megkóstolta eszegetett belőle ,de nem volt átütő siker. CBS-CRS zabagépeknek tetszett a legjobban.

Kép Kép Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron