Boomo Garniszállója

A fórumtagok akváriumai

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.27. 14:20

Ez nagyon szép állvány. Én kissé törpi vagyok 175 cm a felső sor 180 cm nehezen látok be :(
Így 4 el kevesebb az akvárium, de nagyobbak maguk az akváriumok.
Az akváriumok 44x29x30 cm esek 38literesek vagy 44x29x35 44 literesek?
Állványcsavarozásra nem gondoltam eléggé ferde a hát fal nálam :(.Maga az állvány instabil csavarozás nélkül?
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: szentgyo » 2012.08.27. 14:33

Már pontosan nem emlékszek a méretekre, lehet, hogy nem pontosan ugyanaz az állvány volt, mint amit te vettél, csak nagyon hasonló. Az akváriumok pontos méreteit sem tudom, ezek kb 3 évvel ezelőtt működtek, azóta újak vannak, de bruttó 35 liter körül voltak.

Szerintem a fal mindenhol ferde, hála az ügyeskezű kőműveseknek, de akkor is érdemes hozzáerősíteni a falhoz az állványzatot, sokkal stabilabb lesz! Nekem most is hozzá vannak erősítve az állványok a falhoz.
Avatar
szentgyo
Adminisztrátor
 
Hozzászólások: 1483
Csatlakozott: 2010.08.09. 22:12
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.27. 18:06

Úgy is csinálhatnád, hogy a polc oldala nézzen a fal felé, úgy hogy mindkét oldalról hozzáférj az állványhoz, egy polcra 4 akváriumot rakhatnál, úgy hogy egy oldalról 2nek a frontja látszódna, a másik oldalon meg a másik 2-nek. Én lehet h így csinálnám, mert jobb, arányosabb, ha az akváriumoknak az elülső lapja a leghosszabb.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.27. 18:07

Egyébként nekem mindkettő állvány üresen billegett, de megpakolva nagyon stabilan állnak.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.27. 22:46

Átgondoltam inkább nagyobb de kevesebb akvárium legyen .

Át rendeztem az állványt nagyobb akváriumok lesznek 12 db 43x29x29 (br. 36 l) .4 polc polconként 3 akváriummal kb ahogy Szentgyo linkelte a képet .Két központi szűrő kör egyenként 6 db akváriummal kB 250l.Vagyis őszesen kB 500 liter .Régi dobozokat sárkány megkapja a cipőinek .Holnap lesz időm keresek újat most úgyis le van értékelve egy aminek úgy tűnik jó a mérete br. 70 liter 59x40x31.

Egyszerunick : Nincsen akkora helyem hogy körbe tudjam járni az állványt :(
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.08.31. 14:09

Megrendeltem az akváriumokat ,hogy felfeküdjenek a polcokat tartó hosszanti szelvényekre 44x28x29 cm 35 liter a végső méret. Így jobb lesz a súly elosztás az állványon.

Mielőtt belevágtam és igyekeztem átgondolni tudtam ,hogy az akváriumból kifolyó víz lesz számomra a legnehezebb kérdés. Sokféle megoldás van a víz átemelésre úgy hogy nincsen megfúrva az akvárium ,gyáriak iszonyú drágák a barkácsolást nem éreztem úgy hogy ehhez elég vagyok ,ezek levegősödhetnek és máris nincsen áramlás gyakran kell légteleníteni főleg ha barkácsolós a megoldás .Régebbi akváriumomnál lyuk volt fúrva az bevált nekem emelet döntöttem .Mekkora legyen a lyuk méret ha nagy akkor költségesebb és csobogós .Ha kicsi akkor meg kevés. Milyen műanyag idommal oldjam meg .Sima PVC-t specko ragasztóval kell ragasztani a szilikonnal ragasztható idomok drágák .És szeretem volna elkerülni a ragasztást ha csak lehet. Mégis hogy legyen a tömítés néhányan teflonos tömítést alkalmaznak van szilikon zsinóros és teflon zsinóros stb... Ez megint barkácsolós problémás ha nem jó főleg ennyi tömítésnél .Szerencsémre ráakadtam egy olcsóbb gyári átmenőidom megoldásra remélem beválik ami láthatóan tökéletes nem kell ragasztani két oldalról van gumi tömítés ,de szerintem egy is megfogja a kifolyó vizet .Viszont mivel mind két oldalon nagyobb méretű gumi tömítés van az üvegre ható feszültség is kisebb és jobban eloszlik. Maga a tömítés se a szokványos gumi .Egy gyári átemelős kifolyónál ami 40 es kB 1200-1500 liter víz tud átfolyni gravitációval. Nekem elég lesz a legkisebb gyári méret 25 ős is kB 60-100 litere bőven elég és a garnélák se fognak az áramlástól felakadni. A beömlő nyílásba könnyen bele lehet applikálni egy sűrűbb szivacsot (nincs csobogás ) vagy hálót hogy a garnélák ne menjenek a szűrőbe.

Arra gondoltam víz cserénél a szivattyút átrakom az előkészített víztartályba gyors csatlakozóval összekötöm a nyomó vezetéket a tartállyal. Visszafolyó vezetéket szintén gyors csatlakozóval összekötöm egy hosszabb vezetékkel ami elér a fürdőszobáig . A szivattyú belenyomja a rendszerbe 2-3 perc alatt a kívánt víz menyiséget a túlfolyón és az elfolyó vezetéken meg kifolyik . Mivel a friss víz keveredhet a lecserélni kívánt vízzel nem 20 % -ot cserélnék hanem 30%. Akváriumok alá nem polifoamot rakok ami kisebb akváriumoknál szerintem nem életbe vágó hanem „szereztem” felitató lapokat. Vatta szerű anyag 3mm vastagágú és össze van préselve nagy nyomáson nagyon jó nedvszívók .De nem szeretném kitapasztalni :)

kB 2 hét mire meglesznek az akváriumok és a átmenő idomok ha minden ok.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.08.31. 22:31

A merev csövezésnél az idomok, csapok, stb. nagyon drágák, meg barkácsolgatni kell velük, én ezért hajlékony átlátszó csöveket használok, tapadókorongokkal (2 kötegelővel simán rögzíteni lehet egy korongot egy cső végére).
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.09.01. 04:16

Én is hasonlóra gondoltam hajlékony csövekkel meg T idomokkal oldom meg . Golyós csap helyet szorító csapokat használnék.
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: Garneland » 2012.09.01. 08:47

Én is egyedül t idomokat használok.
"Be the change you want to see in the world."
Avatar
Garneland
Panda
 
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2012.01.23. 00:51
Tartózkodási hely: akvarista.hu - Garneland, facebook.com - Garneland Akvarisztika

Re: Boomo Garniszállója

HozzászólásSzerző: boomo » 2012.09.08. 10:56

Ma hozták meg az akváriumokat felraktam az állványra. Még nem annyira rendezett a külső mint szeretném de ez menet közben fog úgyis kialakulni.

Kép

Most várom még a szűrőanyagokat , szivattyút, vezetékek, tartozékokat erre is 1-2 hetet mondtak. Szivattyú ha minden igaz pont megfelelő a felső 6 akváriumhoz ha esetleg mégse akkor az alsó 6 hoz biztosan .A felső részhez meg erősebb szivattyút kell beszereznem.

Ezt az elosztót szeretném majd berakni a szivattyú nyomó ágába .

Kép
boomo
Mosura
 
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2012.08.17. 18:10
Tartózkodási hely: Budapest xyfono@gmail.com

ElőzőKövetkező

Vissza: Akváriumaink

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég